Potrzebujesz szybkiej gotówki?

Pokaż więcej
Data publikacji Data publikacji: 20.05.2022
Edytowane Edytowane: 18.10.2023
Czas czytania Czas czytania:
wyświetleń 0 wyświetleń

Kiedy potrzebujesz pieniędzy w sytuacji kryzysowej — aby zapłacić za naprawę samochodu, zaległy rachunek lub prywatnego lekarza — możesz podjąć decyzję zanim pomyślisz o swoich przyszłych finansach. Ale mądre podejście do tego jak i od kogo pożyczyć może oszczędzić Ci pieniądze i pozwolić utrzymać swoje długi pod kontrolą.

Potrzebujesz szybkiej gotówki? - Crezu

Zanim pożyczysz pieniądze od pożyczkodawcy, zadaj sobie kilka pytań, aby lepiej zrozumieć dostępne możłiwości i prawdziwy koszt pożyczki. Twój portfel Ci za to podziękuje, gdy minie kryzys.

1. Jakie mam inne opcje?

Zanim zwrócisz się do firm oferujących szybkie pożyczki, sprawdź swoje inne opcje.

Czy możesz pożyczyć pieniądze od rodziny i przyjaciół? Czy Twój pracodawca może wypłacić Ci zaliczkę na poczet Twojej wypłaty?

Sprzedanie kilku swoich rzeczy na sieci też jest metodą na uzyskanie szybkiej gotówki.

2. Na jaką kwotę pożyczki mnie stać?

Jeśli zdecydujesz się pożyczyć od instytucji finansowej, zacznij od przeglądu swojego przepływu gotówki.

Sprawdź swoje ostatnie trzy wypłaty, żeby zdawać sobie sprawę ze swojego średniego dochodu i zsumuj miesięczne rachunki. Oblicz różnicę, aby zobaczyć, ile pozostaje Ci do wydania, a następnie poszukaj wydatków, które możesz od razu ściąć.

Zrozumienie swoich przepływów pieniężnych pomoże również oszacować miesięczną ratę pożyczki, na którą możesz sobie pozwolić.

Możesz również użyć kalkulatorów pożyczek online aby oszacować raty na podstawie swojej zdolności kredytowej.

3. Czy mogę zaufać temu pożyczkodawcy?

Kiedy jesteś w kłopotach, wiele instytucji finansowych jest chętnych do wykorzystania tego faktu, co stawia Cię w gorszej sytuacji.

Renomowani pożyczkodawcy sprawdzają Twoją zdolność kredytową, raport kredytowy i stosunek zadłużenia do dochodu, aby sprawdzić, czy będziesz móc spłacić pożyczkę. Sprawdź swoją historię i raport kredytowy przed złożeniem wniosku, aby lepiej zrozumieć swoje szanse na przyznanie pożyczki.

Zacznij od pożyczki ze swojego banku, ponieważ może jesteś dla nich wiarygodnym klientem.

Jeśli myślisz o skorzystaniu z oferty pożyczki online, sprawdź jej opinie na innych stronach.

4. Ile ta pożyczka będzie naprawdę kosztować?

Realna roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki to suma oprocentowania i wszelkich opłat z góry pobieranych przez pożyczkodawcę. Użyj jej, aby porównać koszt różnych opcji pożyczek. Wygodna i szybka pożyczka może wiązać się z wyższą RRSO.

Najlepszym sposobem na znalezienie pożyczki, która jest najbardziej przystępna cenowo, jest rozejrzenie się na rynku. Najtańszą opcją jest pożyczka z najniższym RRSO na dany okres.

Udostępnij:
4.7 / 5
(0 ocen)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Sortuj: Nowe

Podobne pozycje

left
background image
Najpopularniejsze
Pożyczki ślubne: Jak zapłacić za wesele

Jeśli zastanawiasz się, jak zapłacić za wesele – dla siebie lub kogoś, kogo kochasz – powinieneś jak najszybciej zacząć oszczędzać na to pieniądze.

1071
Brak komentarzy
Czytaj
background image
5 sposobów na wykorzystanie pożyczki gotówkowej

Kiedy ostatni raz znalazłeś się w gorszej sytuacji finansowej i nie byłeś do końca pewien, jak za coś zapłacisz? A co z ostatnim razem, gdy czułeś się przytłoczony liczbą miesięcznych płatności, zaległościami na kartcie kredytowej i tymi

851
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak wybrać właściwą pożyczkę krótkoterminową

Myślisz o złożeniu wniosku o pożyczkę krótkoterminową? Na początku warto się zastanowić, ile dokładnie chciałbyś pożyczyć i na jak długo, zanim zaczniesz porównywać oprocentowanie, ponieważ pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

858
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Czy pożyczka może pomóc w czasie kryzysu?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki i zdawanie sobie sprawy z różnych opcji jest szczególnie ważne w kryzysowych czasach.

1006
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Średnia krajowa 2023 - ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Średnia krajowa pomaga w zrozumieniu poziomu wynagrodzeń Polaków w danym roku. Dane dotyczące 2023 roku poznamy dopiero na początku 2024 roku, ale już teraz wiadomo, że w 2022 roku średnia krajowa okazała się rekordowa.

1450
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Płaca minimalna 2023 w Polsce

Rok 2023 jest szczególny, jeśli chodzi o zmianę płacy minimalnej w Polsce. Została ona podwyższona aż dwukrotnie - pierwszy raz w styczniu 2023 a kolejny w lipcu 2023. Dowiedz się więcej.

1183
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Zasiłek pielęgnacyjny 2023 - ile wynosi i komu przysługuje?

Zasiłek pielęgnacyjny w 2023 wyniesie 215,84 zł. Dowiedz się, komu przysługuje ta kwota i jak złożyć wniosek o dodatkowe dofinansowanie. Sprawdzamy, kiedy spodziewana jest podwyżka zasiłku.

3550
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak sprawdzić BIK za darmo przez Internet? Poradnik krok po kroku

Raport BIK to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwoli Ci na bieżąco monitorować Twoją historię kredytową i stan zadłużenia. Dowiedz się, jak pobrać raport BIK zupełnie za darmo.

401
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Ile może zabrać komornik z pensji w 2024 roku? Sprawdzamy

Sprawdzamy ile może zabrać komornik z pensji w 2024 roku. Dowiedz się wszystkiego o tym ile komornik może zabrać, a ile zostawić na koncie. Przygotuj plan spłaty i zabezpiecz swoje finanse.

330
Brak komentarzy
Czytaj
right