
Jak uzyskać pożyczkę na już prosto na konto?
Przed zaciągnięciem szybkiej pożyczki przez telefon lub Internet warto dobrze zrozumieć warunki danego zadłużenia i poznać najważniejsze elementy, którym warto lepiej się przyjrzeć. Dzięki temu od razu odrzucisz te oferty, które nie są korzystne dla Ciebie, jako klienta i skupisz się na pożyczkach z uczciwymi zasadami i opłatami.
Pamiętaj, że każdy pożyczkodawca na swój sposób zweryfikuje Twoją historię kredytową - może to zrobić w popularnych bazach danych BIK lub BIG, lub we własnych wewnętrznych bazach. To, w jaki sposób potraktuje znalezione tam informacje, zależy wyłącznie od danej firmy pożyczkowej.
Oto najważniejsze etapy uzyskiwania pożyczki na już:
- Rozpocznij od wybrania oferty pożyczki na już, która spełnia Twoje oczekiwania - w Crezu z chęcią Ci pomożemy!
- Wypełnij formularz - wniosek o pożyczkę, na stronie firmy pożyczkowej.
- Zweryfikuj swoją tożsamość (przelew bankowy lub aplikacja).
- Poczekaj na decyzję pożyczkową - jeśli będzie pozytywna, pieniądze zostaną przesłane prosto na Twoje konto.
Gdy otrzymasz już umowę pożyczki do wglądu, sprawdź wszystkie dodatkowe opłaty oraz reprezentatywny przykład pożyczki. To dobry moment, aby porównać podobne oferty pożyczek przyznawanych przez konkurencję.
Szybka pozyczka online na juz - jakie są opłaty?
Niektóre firmy pożyczkowe rezygnują z dodatkowego oprocentowania dla nowych klientów, oferując im darmowe pożyczki bez żadnych kosztów. Taką pożyczkę z RRSO 0%, w której oddaje się tyle ile się pożyczyło, można zaciągnąć tylko raz.
Standardowa szybka pozyczka online na juz jest jednak obciążona dodatkowymi opłatami, w tym:
- prowizją,
- odsetkami,
- dodatkowymi kosztami (opłatą za udzielenie pożyczki, ubezpieczeniem itp.).
Wszystkie dodatkowe koszty pożyczki zawsze są do wglądu w umowie.
Kredyt na juz - wymagania
Wymagania, jakie należy spełnić, aby uzyskać kredyt na już, są dużo bardziej elastyczne niż te, które zwykle przedstawiają banki. Ma to związek przede wszystkim z samym charakterem pożyczki - są one udzielane na mniejsze kwoty, a także obarczone wyższymi opłatami.
Do najczęstszych wymagań należą:
- pożyczkobiorca musi być osobą pełnoletnią,
- mieć polskie obywatelstwo i adres zamieszkania,
- konto bankowe w polskim banku,
- adres e-mail i numer telefonu,
- stały dochód (niekoniecznie pochodzący z umowy o pracę).
Jeśli przyznawana jest szybka pożyczka dla zadłużonych online pożyczkodawca nie będzie sugerować się wpisami w popularnych bazach dłużników. Zamiast tego zaproponuje im alternatywne rozwiązanie pożyczkowe na niższą kwotę lub obarczoną dodatkowymi opłatami.
Na co można wydać pieniądze z pożyczki na już?
Pożyczkodawcy z firm pozabankowych nigdy nie pytają o cel pożyczki. Oznacza to, że osoba, na której koncie pojawi się szybka pozyczka na juz może wydać ją na dowolny cel, w tym:
- remont mieszkania,
- zakup sprzętu AGD / RTV,
- naprawa samochodu,
- wakacje,
- organizacja uroczystości,
- spłata bieżących zobowiązań i inne.
Ze względu na charakter szybkich pożyczek, krótki czas spłaty i wysokie opłaty, warto decydować się na ich zaciągnięcie wyłącznie wtedy, gdy jest to konieczne.
Jak duże są kwoty pożyczek na już?
Pożyczka online na już zwykle wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najczęściej nowi klienci, którzy po raz pierwszy zaciągają taką pożyczkę, mogą otrzymać nieco mniejsze sumy niż stali klienci pożyczkodawcy. Większe kwoty pożyczek można spróbować rozłożyć na raty, aby uniknąć nieterminowej spłaty. Czasami dłuższy okres kredytowania może sprzyjać uzyskaniu wyższej kwoty pożyczki niż tradycyjnej chwilówki na 30 dni.
Jak wygląda spłata pożyczki na już?
Z pewnością nie będziesz mieć większych problemów ze spłaceniem swojej pożyczki na już.
W umowie pożyczkowej znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące spłaty pożyczki, w tym numer konta, na który należy przelać pożyczoną kwotę (plus ewentualne odsetki). Przy niewielkich kwotach chwilówek spłaca się je jedną ratą do 30 lub 60 dni. Jeśli jest to pozyczka online na juz na raty, spłaty będziesz dokonywać w określonych odstępach czasowych.
Pamiętaj, aby spłacić swoją pożyczkę w terminie. Jeśli tak się nie stanie, pożyczkodawca może naliczyć karne odsetki za opóźnienia w spłacie, zapis o niespłaceniu pożyczki znajdzie się w bazach dłużników (np. BIK lub BIG), a także może zostać wszczęte postępowanie windykacyjne i w konsekwencji trafić do sądu.
Od czego zależy czas oczekiwania na pożyczkę na już?
Na czas oczekiwania na pożyczkę online na już może wpływać kilka czynników:
- Proces weryfikacji klienta. Pożyczkodawcy muszą potwierdzić tożsamość klienta oraz jego zdolność kredytową, co w niektórych przypadkach może być czasochłonne.
- Wybrana kwota pożyczki oraz okres spłaty. W przypadku większych kwot pożyczki, decyzja o udzieleniu pożyczki może być bardziej skomplikowana i czasochłonna.
- Czas złożenia wniosku o pożyczkę - wnioski złożone poza godzinami pracy instytucji finansowej mogą być rozpatrywane dopiero w kolejnym dniu roboczym. Niektóre firmy pożyczkowe udzielają jednak pożyczek także w nocy i w weekendy.
- Sprawy techniczne, w tym szybkość działania systemów informatycznych używanych przez pożyczkodawców.
Przed podpisaniem umowy pożyczkowej warto upewnić się, kiedy można spodziewać się przelewu pożyczonych środków. Jeśli firma pożyczkowa korzysta z opcji szybkich przelewów, pieniądze mogą pojawić się na koncie nawet w ciągu kilku minut. Tradycyjne formy przelewu bankowego mogą wydłużyć czas oczekiwania na środki nawet do kilku dni. Zaciągnięcie pożyczki przed weekendem dodatkowo wydłuży ten czas.
Pożyczki na już: największe zalety i wady
Zalety pożyczek na już
Szybka gotówka na konto - jak wskazuje na to sama nazwa, pożyczka na już jest pożyczką ekspresową, z szybkim wydaniem decyzji pożyczkowej oraz szybkim przelewem pieniędzy na konto.
Niskie wymagania - w przeciwieństwie do pożyczek bankowych, firmy pozabankowe mniej rygorystycznie podchodzą do sprawdzania zdolności kredytowej klienta i biorą pod uwagę nawet wnioski od osób ze złą historią kredytową.
Wygoda - pożyczkę na już można otrzymać bez wychodzenia z domu, korzystając z komputera lub smartfona.
Dostępność - pożyczki na już są często dostępne także w godzinach nocnych i w weekendy.
Elastyczność - W zależności od potrzeb klienta, można wziąć pożyczkę większe lub mniejsze kwoty.
Promocje - na nowych klientów niektórych firm pożyczkowych czeka darmowa pożyczka, w której oddaje się tyle, ile się pożyczyło.
Wady pożyczek na już
Wysokie koszty - ze względu na większą dostępność, pożyczki na już często obarczone są wysokimi kosztami i prowizjami.
Ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia - brak spłaty pożyczki na czas może prowadzić do kumulowania się kosztów i pogłębiać spiralę zadłużenia.
Brak przejrzystości - często warunki pożyczki na już są skomplikowane, co może prowadzić do niespodziewanych kosztów i problemów związanych z jej spłatą.
Pożyczki na już: poznaj opinie naszych klientów
01 / 10
Ocena klientów
4.9/5
2593 Opinii
Dodaj nowy komentarz
Ocena