Polityka prywatności

Wersja 1.0 z dnia 26 kwietnia 2021

Nasza firma

Crezu.pl jest nazwą handlową firmy Fininity Ltd., zarejestrowanej w Estonii (nr identyfikacyjny 14523902), z siedzibą w Tallinie, pod adresem ul. Tartu 84a, Tallinn, 10112, Estonia.

W Crezu zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest Państwa prywatność. Aby zachować poufność Państwa danych, wdrożyliśmy środki zapewniające, że wszelkie dane osobowe, które od Państwa otrzymujemy, są przetwarzane i przechowywane zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: „RODO”). W tym dokumencie wyszczególniamy rodzaj informacji, które my i Crezu możemy zbierać o Państwu, jako naszym kliencie. Przedstawiamy również szczegółowo, w jaki sposób uzyskujemy, przetwarzamy i chronimy wszelkie posiadane przez nas informacje.

Niniejsza polityka prywatności dotyczy tylko nas i wszystkich danych osobowych, które możemy gromadzić i uzyskiwać. Zastrzegamy sobie prawo do sporadycznej zmiany treści niniejszej polityki prywatności. W takim przypadku, opublikujemy uaktualnioną politykę na tej stronie internetowej.

Powody, dla których możemy się z Państwem kontaktować

Wraz z pożyczkodawcami i pośrednikami kredytowymi, z którymi współpracujemy, będziemy regularnie informować Państwa o procesie składania wniosku o pożyczkę. O ile wyraźnie nie zdecydujecie Państwo inaczej, możemy skontaktować się z Państwem telefonicznie, SMS-em, pocztą, e-mailem i/lub za pomocą automatycznej wiadomości.

Podstawa prawna uzyskiwania Państwa danych osobowych

Wykorzystywanie przez nas Państwa danych osobowych będzie zawsze miało podstawę prawną. Będziemy opierać się na różnych podstawach prawnych do przetwarzania Państwa danych osobowych.

Zgody

Po złożeniu wniosku o pożyczkę na Crezu.pl, wyrażają Państwo zgodę na kontakt z Fininity Ltd oraz z naszym panelem pożyczkodawców lub brokerów kredytowych w związku z Państwa wnioskiem o pożyczkę online. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w tym celu.

Jeśli chcą Państwo cofnąć zgodę na przetwarzanie Państwa danych osobowych w celach marketingowych, można to zrobić w dowolnym momencie. Proszę po prostu kliknąć w opcję „Anuluj subskrypcję” w dowolnym marketingowym SMS-ie lub e-mailu, który otrzymają Państwo od nas lub jakichkolwiek powiązanych z nami osób trzecich. Można również cofnąć swoją zgodę, wysyłając wiadomość e-mail do naszego Administratora Danych Osobowych na adres compliance@crezu.com. Cofnięcie Państwa wcześniejszej zgody na przetwarzanie przez nas Państwa danych osobowych nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy przed wycofaniem Państwa zgody.

Umowy

Dane osobowe przekazane nam przez Państwa we wniosku o pożyczkę będą przetwarzane w celu wywiązania się z obowiązku przedstawienia Państwu oferty pożyczki. Fininity Ltd i nasz panel pożyczkodawców i/lub pośredników kredytowych skontaktują się z Państwem w celu przekazania informacji dotyczących oferty przygotowanej na podstawie Państwa wniosku o pożyczkę.

Uzasadniony cel

Przetwarzamy Państwa dane osobowe zgodnie z uzasadnionym prawnie celem, jakim jest udostępnienie Państwa wniosku naszemu panelowi pożyczkodawców i/lub pośredników kredytowych w celu uzyskania oferty pożyczki, o którą się Państwo ubiegają.

Metody kontaktu

Będziemy kontaktować się z klientem telefonicznie, SMS-em, pocztą, e-mailem i/lub za pomocą zautomatyzowanej wiadomości w celu dostarczenia informacji, alertów na temat wniosku o pożyczkę i powiadomień od naszych firm stowarzyszonych, chyba że klient zażąda inaczej. Osoby trzecie mogą również przekazywać nam informacje/dane, umożliwiając nam oferowanie produktów potencjalnym klientom, którzy wyrazili swoje zainteresowanie. Wszelkie informacje/dane uzyskane przez osoby trzecie będą przez nas weryfikowane pod kątem zgodności. Będziemy również starać się od czasu do czasu potwierdzać Państwa dane.

Powiadomienia typu “push”

Jeśli wyrazicie Państwo na to zgodę, możemy wysyłać powiadomienia push na Państwa urządzenie mobilne lub przeglądarkę internetową. Te powiadomienia push mogą zawierać informacje marketingowe od nas lub od osób trzecich. W każdej chwili można zmienić ustawienia powiadomień push w swojej przeglądarce lub ustawieniach powiadomień na urządzeniu mobilnym.

Aktualizacja danych osobowych

Są Państwo odpowiedzialni za zapewnienie poprawności i aktualności wszelkich Państwa danych osobowych, które przechowujemy. Prosimy o jak najszybszy kontakt z nami, jeśli chcą Państwo zaktualizować lub poprawić swoje dane.

Zbieranie Państwa danych osobowych

 1. Dostęp do naszej strony, Crezu.pl, jest możliwy w dowolnym momencie i nie wymaga podawania przez Państwa żadnych danych osobowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką plików cookie.
 2. W celu udostępnienia Państwu ofert pożyczek zwykle zbieramy od Państwa następujące dane osobowe:
 • Imię i nazwisko
 • Adres
 • Informacje o własności zamieszkiwanego lokalu
 • Data urodzenia
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Dochód
 • Numer konta bankowego
 • Adres IP
 • Aktywność na naszej stronie, które to informacje będą wykorzystywane do informowania Crezu o tym, które elementy strony są najczęściej, a które najrzadziej oglądane. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką plików cookie.

Jeśli zadadzą nam Państwo pytanie dotyczące naszych usług lub zdecydują się wysłać wiadomość e-mail na adres compliance@crezu.com, możemy również zebrać od Państwa niektóre z powyższych danych osobowych, aby jak najlepiej odpowiedzieć na Państwa zapytanie.

Jakie dane zbieramy

Podczas gdy składają Państwo wniosek o produkt pożyczkowy online, zbieramy od Państwa dane osobowe w celu uzyskania wyceny pożyczki. Świadcząc Państwu usługi, możemy również przechowywać informacje o tym, jak korzystacie Państwo z naszej Witryny. W szczególności możemy przechowywać informacje o przeglądanych stronach, stronie internetowej, która przekierowała Państwa na naszą Witrynę, zmianach, jakie wprowadzili Państwo w przekazanych nam danych osobowych, szczegółach ofert, o które Państwo prosili, oraz treści Państwa wniosków, wraz ze szczegółami Państwa informacji finansowych, w tym konta bankowego lub danych pracodawcy.

Musimy zebrać od Państwa dane osobowe, aby przedstawić Państwu odpowiednią ofertę pożyczki. Kiedy proszą Państwo o ofertę pożyczki, wyrażają Państwo wyraźną zgodę na przetwarzanie tych informacji przez nas oraz zewnętrznych dostawców, takich jak pożyczkodawcy i pośrednicy kredytowi.

Przechowujemy podane przez Państwa dane i możemy je wykorzystać do wstępnego wypełnienia pól na stronie i ułatwienia korzystania ze strony podczas Państwa przyszłych wizyt.

Nie będziemy przechowywać Państwa danych dłużej, niż jest to dozwolone przez prawo. Będziemy okresowo sprawdzać Państwa dane, aby wywiązać się z tego zapewnienia.

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo Państwa danych jest dla nas sprawą najwyższej wagi. Pomimo iż żadna transmisja danych w Internecie nie może być całkowicie bezpieczna, dokładamy wszelkich starań, aby chronić dane, które nam Państwo przekazują. Tym niemniej nie możemy gwarantować bezpieczeństwa jakichkolwiek danych, które Państwo nam przekazują. Robią to Państwo na własne ryzyko. Korzystając z naszej Witryny, akceptują Państwo nieodłączne i nieuniknione ryzyko związane z podawaniem danych osobowych w Internecie. Zgadzają się Państwo, iż nie będą Państwo pociągać nas do odpowiedzialności za jakiekolwiek naruszenie bezpieczeństwa.

Używanie Państwa danych osobowych

Możemy użyć Państwa danych osobowych:

 1. aby umożliwić Państwu dostęp do korzystania z naszych usług
 2. aby ulepszyć lub dostosować pewne aspekty naszych usług
 3. do badania rynku.
 4. do kontaktu z Państwem, włączając w to którekolwiek lub wszystkie z poniższych
 • przesyłanie Państwu informacji o dodatkowych usługach i produktach, które naszym zdaniem mogą Państwa zainteresować. Może to obejmować wprowadzanie nowych produktów, alternatywne rozwiązania finansowe, biuletyny i możliwości udziału w badaniach rynku.
 • wysyłanie ofert pożyczek. Możemy również udostępniać informacje, które podają Państwo naszym partnerom (takim jak nasz panel pożyczkodawców i pośredników kredytowych), aby mogli przygotować dla Państwa indywidualne oferty. Podczas tej czynności, nasi partnerzy mogą przeprowadzać miękkie badanie zdolności kredytowej.
 • wysyłanie wiadomości e-mail z potwierdzeniem oferty. Kiedy złożą Państwo wniosek o pożyczkę, automatycznie prześlemy potwierdzenie otrzymania wniosku pocztą elektroniczną lub SMS-em do Państwa wiadomości.
 1. do przetwarzania Państwa wniosku do osób trzecich
 2. do monitorowania sprzedaży. Może to obejmować dzielenie się Państwa danymi z podmiotem oferującym Państwa produkt w odniesieniu do produktu/ów, które Państwo zakupili.
 3. do weryfikacji danych pozyskanych z innych źródeł. Możemy weryfikować, analizować i dopasowywać Państwa informacje do danych zebranych przez osoby trzecie w celu zapewnienia, że wszystkie posiadane przez nas informacje o Państwu są spójne, dokładne i zorganizowane najlepiej, jak to tylko możliwe.
 4. do wysyłania ankiet badających opinię klientów, którą wysyłamy wszystkim klientom, którzy wypełnili wniosek.
 5. do przekazywania danych osobom trzecim w celach marketingowych.

Informacja o świadczonych usługach

Korzystając z naszej Witryny, zgadzają się Państwo, że zarówno my, jak i (za Państwa zgodą) inne współpracujące z nami podmioty, będziemy mogli kontaktować się z Państwem za pośrednictwem poczty elektronicznej, SMS-ów, telefonu, poczty i/lub wiadomości automatycznych lub innych środków elektronicznych w związku z usługami, produktami i innymi promocjami, które mogą Państwa zainteresować.

W dowolnym momencie, gdy przekazują nam Państwo swoje dane osobowe lub inne informacje, w razie potrzeby poprosimy Państwa o zgodę i/lub damy Państwu możliwość poinformowania nas, że nie wyrażają Państwo zgody na udostępnianie Państwa danych w celach marketingowych i innych celach. O ile nie wskażą Państwo inaczej, wyrażają Państwo zgodę na takie wykorzystanie Państwa danych.

Udostępnianie danych osobowych

Wypełniając i składając wniosek kredytowy wyrażają Państwo zgodę na ujawnienie Państwa danych osobowych następującym podmiotom:

 1. Crezu.pl i Fininity Ltd: (i) w celu skontaktowania się z Państwem, w tym przesłania Państwu informacji o usługach i produktach, które mogą Państwa zainteresować; (ii) w celu przyspieszenia wypełniania formularzy, ich dostosowania lub poprawy komfortu użytkowania witryny internetowej lub aplikacji mobilnych; lub (iii) zgodnie z Polityką prywatności witryny.
 2. Pożyczkodawcom i pośrednikom kredytowym.

Tam, gdzie jest to dozwolone przez prawo dotyczące prywatności i ochrony danych, możemy być również zmuszeni do uzyskania dostępu do Państwa konta i/lub ujawnienia informacji o Państwu (w tym identyfikatorów elektronicznych, takich jak adresy IP):

 • jeśli jest to dozwolone lub wymagane przez prawo.
 • jeśli jest to wymagane przez jakikolwiek sąd lub inną właściwą instytucję, agendę rządową lub organ ścigania.
 • jeśli jest to konieczne w związku z postępowaniem sądowym lub prokuratorskim; i/lub
 • w połączeniu ze sprzedażą lub potencjalną sprzedażą całości lub części naszego przedsiębiorstwa.

Przekazywanie Państwa danych podmiotom trzecim

Niektórzy dostawcy z naszego panelu mogą wykorzystywać Państwa dane osobowe, aby ocenić Państwa sytuację, w tym informacje o osobach trzecich wymienionych w Państwa wniosku, oraz zweryfikować prawdziwość wszelkich podanych przez Państwa informacji, przed przygotowaniem oferty dla Państwa. Niektórzy dostawcy mogą składać zapytania do odpowiednich instytucji i biur informacji kredytowej. Mogą w ten sposób weryfikować zarówno Państwa prywatne, jak i publiczne dane. Niektórzy dostawcy, aby określić kwotę pożyczki, mogą przeprowadzać weryfikację danych, które już przechowują, takich jak dane z istniejących produktów finansowych, informacje o koncie lub informacje z poprzednich transakcji. Jeśli dostawcy przeprowadzają takie kwerendy, Państwa raport kredytowy będzie zawierał zapis o takich zapytaniach. Niektórzy dostawcy mogą również w różny dostępny sposób weryfikować podane przez Państwa informacje na temat posiadanej edukacji.

Umożliwia to dostawcom weryfikację wszelkich informacji podanych podczas procesu przygotowania oferty. Pomaga również w wykrywaniu prób wyłudzenia pożyczek. Te rutynowe kontrole są powszechne przy uzyskiwaniu ofert pożyczek również z innych źródeł.

Jeśli zdecydują się Państwo na zaciągnięcie pożyczki, dane, które nam Państwo przekazali, wraz z dalszymi informacjami przekazanymi zewnętrznemu dostawcy, będą przechowywane przez dostawcę zgodnie z polityką prywatności dostawcy. Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności wybranego dostawcy przed zawarciem umowy pożyczki. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za sposób, w jaki dostawca wykorzystuje Państwa dane osobowe.

Przysługujące Państwu prawa i swobody

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu szereg praw, w tym:

Prawo do informacji: Crezu przedstawia wszystkim klientom niniejszą politykę prywatności, aby zapewnić przejrzyste i jasne informacje na temat ustaleń dotyczących gromadzenia, kontroli i przetwarzania danych osobowych.

Prawo dostępu:Przysługuje Państwu prawo do złożenia wniosku o udostępnienie kopii przechowywanych danych osobowych, który to wniosek zostanie zrealizowany w ciągu ustawowych 30 dni, zwykle bezpłatnie. Jakiekolwiek rozszerzenie zakresu wniosku zostanie rozpatrzone na podstawie charakteru wniosku, ale będzie ono traktowane jako wyjątek i będzie podlegać kontroli kierownictwa wyższego szczebla. Więcej szczegółów można znaleźć w sekcji Kontakt.

Prawo do korekty danych: W przypadku, gdy przechowujemy nieaktualne lub błędne dane, prosimy o poinformowanie nas o prawidłowych danych, a zapisy zostaną zaktualizowane w ciągu 72 godzin, po czym otrzymają Państwo potwierdzenie korekty (pod warunkiem skutecznej weryfikacji Państwa tożsamości).

Prawo do ograniczenia przetwarzania: Przetwarzanie danych będzie ograniczone, jeśli złożą Państwo jakiekolwiek roszczenie dotyczące prawidłowości tych danych lub w wypadku zakwestionowania przez Państwa podstawy prawnej lub uzasadnionych podstaw wspomnianego przetwarzania w określonym celu oraz w celu ustalenia, wykonania lub obrony roszczenia prawnego na Państwa żądanie.

Prawo do sprzeciwu:Przysługuje Państwu prawo do sprzeciwu na przetwarzanie Państwa danych przez Crezu na podstawie sprzeczności z Państwa prawami i swobodami, każdy sprzeciw dotyczący marketingu bezpośredniego zostanie rozpatrzony w ciągu 48 godzin, inne zastrzeżenia będą traktowane jako skarga i oceniane pod kątem udokumentowanych podstaw prawnych.

Prawo do usunięcia danych: Powszechnie znane jako „prawo do bycia zapomnianym”. Crezu zastosuje się do Państwa prośby zwykle w ciągu 72 godzin, jeśli podstawą prawną jest całkowite lub częściowe wycofanie Państwa zgody, wszelkie dane wymagane ze względów prawnych, regulacyjnych lub uzasadnionych interesów mogą być przechowywane zgodnie z udokumentowanymi harmonogramami przechowywania. Nasz zespół potwierdzi jednak i omówi z Państwem Państwa wniosek, aby zapewnić, iż Państwa prawa i swobody są w pełni realizowane.

Prawo do przenoszenia danych:mają Państwo prawo do otrzymania przekazanych nam danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego oraz mają Państwo prawo do żądania przesłania tych danych innemu administratorowi bez zbędnej zwłoki, zazwyczaj w ciągu 72 godzin, chyba że dotyczyć to będzie nadmiernie dużej ilości danych lub będzie nieracjonalne.

Prawa związane ze zautomatyzowanym podejmowaniem decyzji i profilowaniem:Mają Państwo prawo sprzeciwić się zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, wyrazić swój punkt widzenia, poprosić o interwencję człowieka i otrzymać wyjaśnienie decyzji z możliwością jej zakwestionowania.

Crezu ustanowiło odpowiednie reguły i wymogi proceduralne, aby umożliwić przestrzeganie Państwa praw jako osoby, której dane dotyczą; jednakże, jeśli nie jest to możliwe z przedstawionych powodów, potwierdzimy szczegóły odpowiednio.

W odniesieniu do wszystkich tych praw prosimy o kontakt pod adresem: compliance@crezu.com. Prosimy pamiętać, że będziemy musieli zweryfikować Państwa tożsamość.

Przechowywanie Państwa danych osobowych

W zależności od tego, z jakiego powodu powierzyli nam Państwo swoje dane osobowe, okres, przez jaki będziemy je przechowywać, będzie różny:

 • Jeśli zdecydują się Państwo zrezygnować z komunikacji marketingowej, zachowamy Państwa dane w celu zapamiętania Państwa preferencji.
 • Wszelkie informacje dotyczące wniosków składanych przez naszą stronę internetową będą przechowywane przez co najmniej 6 lat (począwszy od zakończenia naszej współpracy). Przechowywanie informacji przez ten czas umożliwia sprawne rozpatrzenie ewentualnych przyszłych skarg.

Rezygnacja z kontaktu

W dowolnym momencie mogą Państwo wycofać zgodę na kontakt Crezu z Państwem. Wszystkie nasze wiadomości marketingowe zawierają link do rezygnacji lub wypowiedzenia subskrypcji. Rozpatrzenie Państwa żądania może zająć do 48 godzin.

Usuwanie Państwa danych osobowych

Jeśli chcą Państwo skorzystać ze swojego prawa do bycia zapomnianym i poprosić o usunięcie Państwa danych osobowych, prosimy o odwiedzenie strony “Usuń swoje dane”lub wysłanie wiadomość e-mail na adres compliance@crezu.com. Zapewnimy również przekazanie Państwa wniosku do naszych partnerów marketingowych.

Skargi

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi zawsze spełniały Państwa oczekiwania. Jeśli jednak chcą Państwo złożyć formalną skargę, prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres complaints@crezu.com.