Kredyt gotówkowy online

Kredyt gotówkowy to rodzaj pożyczki pieniężnej, która jest udzielana klientom banku. Jest to kredyt konsumpcyjny, który można wydać na dowolny cel.
Kwota

3.000

3.000

100 zł 5.000 zł
Okres

30

30

dni
15 dni 60 dni
Weź pożyczkę

Kwota:  0 zł

Prowizja:  0%

Kwota do spłaty:  0 zł

Dzień spłaty:  6/9/2023

Kredyt gotówkowy w trzech krokach

Kredyt gotówkowy w trzech krokach

Wybierz ofertę pożyczki online z naszej strony Crezu, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom. Następnie wybierz parametry pożyczki, wypełnij wniosek i poczekaj na decyzję firmy pożyczkowej.

 • Wypełnij formularz na naszej stronie

 • Zobacz najlepsze oferty na rynku

 • Odbierz swoje pieniądze

Weź pożyczkę

Kredyt i pożyczka gotówkowa ranking 2023

W naszym rankingu zebraliśmy aktualne oferty kredytów gotówkowych udzielanych przez polskie banki i instytucje pozabankowe. Regularnie aktualizujemy informacje o pożyczkach, dlatego masz pewność, że nasza porównywarka to wiarygodne źródło informacji, która podpowiada w jakim banku najlepiej wziąć kredyt.

Vivus

4.9/5

Ilość do 7500 zł Szybkość od 5 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 95%

100% online

W 15 minut

Weź pożyczkę
Więcej informacji
Smart Pożyczka

4.8/5

Ilość do 15000 zł Szybkość od 10 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 90%

100% online

W 15 minut

Weź pożyczkę
Więcej informacji
Wandoo

4.9/5

Ilość do 8000 zł Szybkość od 10 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 92%

100% online

W 15 minut

Weź pożyczkę
Więcej informacji
Finbo

4.9/5

Ilość do 10000 zł Szybkość od 10 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 93%

100% online

W 15 minut

Weź pożyczkę
Więcej informacji
Netcredit

4.8/5

Ilość do 10 000 zł Szybkość od 9 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 97%

Pierwsza pożyczka za darmo

Weź pożyczkę
Więcej informacji
Kuki

4.8/5

Ilość do 15 000 zł Szybkość od 8 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 97%

Pierwsza pożyczka za darmo

Weź pożyczkę
Oros

4.8/5

Ilość do 4 000 zł Szybkość od 4 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 97%

Pierwsza pożyczka za darmo

Weź pożyczkę
Alfakredyt

4.9/5

Ilość do 3 000 zł Szybkość od 6 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 95%

Na dowolny cel

Weź pożyczkę
Youmoney

4.7/5

Ilość 100 - 10 000zł Szybkość Od 4 min Okres 15 - 60 dni Zatwierdzenie 94%

100% online

W 15 minut

Weź pożyczkę
Rupi

4.7/5

Ilość do 3 000 zł Szybkość od 5 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 93%

100% online

Weź pożyczkę
Feniko

4.8/5

Ilość do 3 000 zł Szybkość od 3 min Okres do 6 miesięcy Zatwierdzenie 93%

100% online

Weź pożyczkę
Provident

4.7/5

Ilość do 20 000 zł Szybkość od 9 min Okres do 48 miesięcy Zatwierdzenie 92%

Przelew lub gotówka do ręki

Weź pożyczkę
Miloan

4.9/5

Ilość do 3 000 zł Szybkość od 8 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 92%

Pierwsza pożyczka za darmo

Weź pożyczkę
Bycard

4.9/5

Limit kredytowy do 5 000 zł Okres karencji nie Roczna opłata darmowy Zatwierdzenie 91%

Wirtualna karta

100% online

ZŁÓŻ WNIOSEK
Supergrosz

4.8/5

Ilość do 15 000 zł Szybkość od 6 min Okres do 50 miesięcy Zatwierdzenie 91%

100% online

24/7

Weź pożyczkę
Pozyczkaplus

4.7/5

Ilość do 3 000 zł Szybkość od 6 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 90%

Pierwsza pożyczka za darmo

Weź pożyczkę
Smartpozyczka

5/5

Ilość do 15 000 zł Szybkość od 10 min Okres do 30 dni Zatwierdzenie 90%

Profesjonalna obsługa

Weź pożyczkę
Kasa Stefczyka

4.7/5

Ilość 1000 - 160 000 zł Szybkość od 8 min Okres 12 - 120 miesięcy Zatwierdzenie 89%

60 dni bez rat

możliwość konsolidacji długów

Weź pożyczkę

Kredyt gotówkowy - co to jest?

Kredyt gotówkowy to produkt finansowy udzielany przez banki. Środki z kredytu gotówkowego można wykorzystać według własnego uznania. Pieniądze z kredytu można wydać za opłacenie pilnych wydatków, poprawę komfortu życia, wakacje lub naprawy i remonty. Wiele banków wymaga jednak od potencjalnego kredytobiorcy podania szczegółów dotyczących celu zaciągania pożyczki.

Najpopularniejszym rodzajem kredytu gotówkowego jest kredyt konsumpcyjny. Osoba fizyczna, która uzyska ten kredyt może wydać środki pieniężne na dowolny cel - zakup dóbr czy opłacenie pilnych wydatków.

Innym rodzajem kredytu gotówkowego jest kredyt na karcie kredytowej, który posiada dużo wyższe oprocentowanie niż tradycyjna pozyczka gotowkowa. Klienci banku mogą też skorzystać z kredytu w ROR, który pozwala na wypłacenie z konta bankowego większej ilości pieniędzy, niż są dostępne na rachunku. To tzw. kredyt odnawialny.

Kredyt gotówkowy online - ranking pożyczek

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy przez Internet?

Kredyt gotówkowy przez Internet może uzyskać każda osoba, która ma dobrą historię kredytową i ma stałe zatrudnienie. Banki udzielają kredytów osobom, które są w stanie przedstawić zaświadczenie o stałym źródle dochodu.

W odróżnieniu od szybkich pożyczek online, banki nie stosują aż tak łagodnych klientów podczas akceptowania wniosków o kredyty gotówkowe. Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej, warto spełniać następujące warunki:

 • być pełnoletnim obywatelem Polski,
 • posiadać konto w danym banku lub zgłosić chęć założenia konta,
 • posiadać dobrą historię kredytową w bazach kredytobiorców (BIK, KRD, ERIF i innych),
 • mieć stałe zatrudnienie i przygotowane zaświadczenie o zarobkach,
 • nie składać wniosków kredytowych w wielu instytucjach naraz.

Dlaczego nie powinno się składać zbyt wielu wniosków kredytowych w jednym czasie? W związku z tym, że banki sprawdzają historię kredytową swoich potencjalnych klientów w bazach takich jak BIK, informacje o tych zapytaniach pojawiają się w historii pożyczkobiorcy. Banki mogą więc zobaczyć w ilu innych instytucjach został złożony wniosek o kredyt gotówkowy online.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy dla siebie?

Obecnie dostępnych jest tak dużo różnych kredytów gotówkowych, że każda osoba potrzebująca dodatkowych pieniędzy może znaleźć ofertę najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb. Nie warto się jednak skupiać wyłącznie na celu, dla którego wymagany jest zastrzyk gotówki, ale także na swoich możliwościach finansowych. Przed rozpoczęciem analizowania różnych ofert kredytów i pożyczek online, na przykład na naszej stronie z porównywarką kredytów, warto poznać swoją aktualną sytuację finansową podsumowując swoje dotychczasowe miesięczne zobowiązania i wydatki oraz średnie przychody.

Zrozumienie swoich możliwości spłaty kredytu pomaga w określeniu kwoty, jaką można pożyczyć od banku na dany cel. Pomagają w tym kalkulatory kredytowe, dzięki którym można dopasować kwotę kredytu i comiesięcznych rat. Uzyskaną kwotę można następnie porównać z kwotą, jaka jest potrzebna na sfinansowanie swojego celu - remontu, zakupu sprzętu elektronicznego, nagłych wydatków.

Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z aktualnymi ofertami kredytów. Warto poświęcić na to nieco więcej czasu i dokładnie przeanalizować wybrane opcje. Każdy bank posiada nieco inne warunki, inne RRSO, dodatkowe ubezpieczenia lub wymagania (np. konieczność założenia konta osobistego). I w tym przypadku przydatna okaże się nasza porównywarka i ranking kredytów. W razie wątpliwości lub niezrozumienia części oferty, warto skontaktować się z działem obsługi klienta w banku i dopytać o szczegóły.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego i inne opłaty

Większość banków chce zabezpieczyć się przed ewentualnością, że dany kredytobiorca nie będzie w stanie spłacić swojego kredytu na czas lub spłacić go w całości. Rozwiązaniem jest ubezpieczenie kredytu, które stanowi stałą część oferty pożyczkowej banków. Najczęściej ubezpieczenie przybiera formę oświadczenia, w którym pożyczkobiorca deklaruje dobrowolne poddanie się egzekucji, gdy nie będzie mógł spłacić swojego zobowiązania.

Warto pamiętać też o możliwości odstąpienia od umowy w czasie do 14 dni od zawarcia umowy. Jeśli zdecydujesz się na taki krok, możesz zwrócić całą pożyczoną Ci kwotę kredytu bez dodatkowych kosztów.

Co to jest kalkulator kredytów gotówkowych?

Kalkulator kredytów gotówkowych to narzędzie, dzięki któremu można lepiej oszacować wysokość rat pożyczki online. Jest to pomocne zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji o okresie zadłużenia tak, aby dopasować wysokość comiesięcznej raty do własnego budżetu i możliwości spłaty kredytu.

Kalkulator kredytów gotówkowych to przydatne narzędzie, które jest wyłącznie wskazówką przy wyborze najciekawszej oferty pożyczkowej. W niektórych przypadkach zasady finansowania i poszczególne zapisy umowy mogą wpływać na niewielkie zmiany w wysokości rat.

Czym jest symulator kredytu gotówkowego?

Symulator kredytu gotówkowego pomaga w znalezieniu listy ofert kredytów gotówkowych, które są najbardziej zbliżone do Twoich wymagań. Podając w odpowiednich rubrykach kilka parametrów takich jak preferowany okres spłaty oraz kwota kredytu, można zobaczyć tylko takie oferty kredytów, które będą najbardziej zbliżone do wymaganych przez Ciebie kryteriów.

Mając pod ręką kilka najbardziej dopasowanych do Ciebie ofert, możesz samodzielnie ocenić, czy warunki, jakie posiada oferta kredytowa nie obciążą zbytnio Twojego domowego budżetu. Co więcej, jako potencjalny kredytobiorca masz możliwość oszacowania swoich szans na uzyskanie pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Jak otrzymać najtańszy kredyt gotówkowy online?

Jeśli chcesz uzyskać najtańszy kredyt gotówkowy w Internecie, rozpocznij od znalezienia kilku najkorzystniejszych ofert pożyczek i zgłębienia się w ich szczegóły. Zwróć uwagę na wysoko��ć RRSO i okres kredytowania. Wybierz najlepszy kredyt gotowkowy, który pomoże Ci sfinansować Twoje potrzeby i wydatki - niezależnie od tego, czy musisz wyremontować mieszkanie, naprawić samochód czy opłacić inne należności.

Skorzystaj z naszej porównywarki, przejdź na stronę banku i rozpocznij wypełnianie wniosku. Większość banków wymaga podania podstawowych informacji o pożyczkodawcy, zgodnych z tymi na dokumencie tożsamości.

Jeśli masz już konto w banku, w którym chcesz zaciągnąć pożyczkę, decyzję kredytową otrzymasz znacznie szybciej niż w przypadku, gdy nigdy nie korzystałeś z usług bankowych. Wszystko dlatego, że Twoja historia kredytowa jest dla Twojego banku łatwiej dostępna. Nie oznacza to jednak, że warunki kredytu od razu będą dla Ciebie korzystniejsze. Może okazać się, że założenie konta w nowym banku będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.

Dla kogo są pożyczki gotówkowe online?

Pozyczka gotowkowa online to rodzaj długu zaciągniętego w banku, któremu towarzyszą dodatkowe koszty, a następnie konieczność wielomiesięcznej spłaty zadłużenia. Jest to rozwiązanie wyłącznie dla osób, które są świadome ponoszenia dodatkowych kosztów, jednak cel, na jaki chcą przeznaczyć dodatkowe pieniądze ma dla nich pierwszorzędne znaczenie.

Kredyty gotówkowe są konsumenckim produktem finansowym dla osób, które są pewne tego, że uda im się spłacić dług w terminie. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrafią zarządzać domowym budżetem i swoimi wydatkami. Przyda się także podstawowa wiedza finansowa, dzięki której pożyczkobiorca będzie w stanie odróżnić korzystne oferty pożyczek od tych, które są nieopłacalne.

Z kredytów gotówkowych mogą skorzystać osoby, które posiadają jasny cel, na który chcą przeznaczyć pieniądze - remont mieszkania, naprawy sprzętu, zakup samochodu, wakacje. Kwota kredytu gotówkowego nie pokryje jednak dużych wydatków, takich jak zakup mieszkania. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na ofertę kredytów hipotecznych. Alternatywą dla osób, które chcą pożyczyć pieniądze na zakup auta mogą być kredyty samochodowe. W tym wypadku warto jednak porównać obie oferty i wybrać korzystniejszą opcję.

Jak uzyskać kredyt online?

Kredyt online możesz z łatwością uzyskać także bez wychodzenia z domu. Jest to jeden z najwygodniejszych sposobów na uzyskanie potrzebnej gotówki. Cała procedura składania wniosku kredytowego odbywa się przez Internet i zajmuje kilka minut.

 1. Na początku należy wejść na stronę banku, który posiada interesującą go ofertę kredytu gotówkowego. Listę aktualnych ofert kredytowych w polskich bankach znajdziesz na naszej stronie.
 2. Otwórz wniosek kredytowy i wypełnij go swoimi danymi osobowymi. Podaj także inne informacje wymagane przez bank takie jak wysokość dochodów, Twoją sytuację finansową i rodzinną itp.
 3. Podaj kwotę kredytu, jaką chcesz zaciągnąć w banku oraz proponowany okres spłaty zadłużenia.
 4. Wyślij wypełniony wniosek do banku. Zostanie on wstępnie zweryfikowany.
 5. Po wysłaniu wniosku skontaktuje się z Tobą przedstawiciel banku, aby potwierdzić wniosek kredytowy i odpowiedzieć na Twoje pytania.
 6. Najdłuższym elementem całego procesu jest oczekiwanie na decyzję banku. W momencie, gdy otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, środki pojawią się na Twoim koncie w mgnieniu oka.

Koszty kredytu gotówkowego - z czego składa się rata kredytu online?

Kredytobiorca jest zobowiązany do terminowej spłaty rat zaciągniętej pożyczki. Comiesięczna rata składa się z części kapitału oraz pozostałych kosztów, w tym odsetek. Dodatkowym kosztem kredytu jest prowizja, która może być pobierana jednorazowo lub rozłożona jako dodatkowy koszt w ramach spłacanych rat. Wiele banków wymaga też wykupu ubezpieczenia, w razie potencjalnych problemów ze spłatą kredytu przez klienta (wynikających z niewypłacalności, utraty pracy, choroby). Całkowity koszt kredytu pozwala zrozumieć wartość RRSO danej pożyczki.

Przykład: większość pożyczek gotówkowych do 20 000 zł na 4 lata, oferowanych w najpopularniejszych bankach w Polsce posiada RRSO wynoszące średnio 9%. Oznacza to, że za pożyczkę w wysokości 20 000 zł należy zapłacić około 3800 zł. Ta kwota jest rozłożona na 48 rat i dodawana do części spłacanego kapitału.

Raty kredytu gotówkowego mogą być równe przez cały okres spłacania zadłużenia lub malejące. W ratach równych większą część raty stanowią odsetki, a w miarę upływu czasu ta proporcja zmienia się i większą część raty stanowi kapitał. Szacunkową wysokość rat kredytu możesz obliczyć korzystając z naszego kalkulatora kredytowego.

Kredyt gotówkowy można też nadpłacać - pomoże to w obniżeniu ogólnych kosztów kredytu. Przed rozpoczęciem nadpłaty należy jednak upewnić się, że bank nie obciąży Cię dodatkowymi opłatami za szybszą spłatę.

Dostępne są też kredyty przez Internet za 0 zł, które są pozbawione wszelkich dodatkowych opłat pod warunkiem terminowej spłaty zadłużenia np. w 30 dni. Ta oferta jest jednorazowa i skierowana wyłącznie do nowych klientów instytucji pozabankowej. To wyjątkowo korzystna propozycja dla wszystkich osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, do kilku tysięcy złotych i są pewne, że uda im się spłacić zadłużenie w terminie. Jeśli tak się nie stanie, kredytobiorca zostanie obciążony dodatkowymi opłatami i odsetkami wynikającymi z umowy.

Wniosek o kredyt przez Internet został odrzucony - co dalej?

Jeśli złożyłeś wniosek o kredyt przez Internet jednak został on odrzucony przez bank, możesz złożyć kolejny wniosek w innym banku, który oferuje porównywalne warunki pożyczki. Alternatywą jest poszukiwanie wsparcia finansowego w firmach pozabankowych. Chociaż udzielają one pożyczek na niższe kwoty, klienci mogą liczyć na łagodniejszą ocenę scoringu kredytowego.

W ofercie firmy pozabankowych często dostępna jest pozyczka bez prowizji - kredyt za 0 zł, który można spłacić dokładnie taką kwotą, jaka została przelana na Twoje konto. Nie ma tu żadnych odsetek ani dodatkowych opłat pod warunkiem, że pożyczka zostanie spłacona w terminie. Pożyczka za 0% jest przyznawana wyłącznie nowym klientom.

Klientom, których wnioski kredytowe zostały odrzucone przez bank jest dużo łatwiej otrzymać tzw. pożyczkę chwilówkę. Firmy pozabankowe nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o dochodach i chociaż sprawdzają historię klienta w bazach danych, szansę na otrzymanie pożyczki mają też osoby o niskiej zdolności kredytowej lub złej historii kredytowej.

Składanie wniosku o kredyt bez prowizji jest równie proste co w przypadku kredytu bankowego. Dodatkowo należy jednak pozytywnie przejść weryfikację tożsamości, wysyłając symboliczny przelew ze swojego konta bankowego lub korzystając z systemu uwierzytelniającego (np. Kontomatik). Decyzja kredytowa jest przyznawana znacznie szybciej niż w bankach.

Pożyczka gotówkowa przez Internet - o czym należy pamiętać

Internetowa pożyczka gotówkowa to produkt finansowy skrojony na miarę współczesnego klienta. Szeroki wybór pożyczek bankowych pozwala na wybranie najkorzystniejszej oferty dla siebie - zarówno pod kątem wysokości kredytu, jak i okresu spłaty. Dużym ułatwieniem są kalkulatory kredytowe oraz porównywarki kredytowe, które pozwalają na szybsze znalezienie interesujących ofert w różnych bankach.

Podczas składania wniosku o pożyczkę, należy mieć przy sobie dowód osobisty (we wniosku należy wpisać jego numer i serię), a także przygotować się na złożenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących aktualnej sytuacji finansowej. W przypadku szybkich pożyczek online tożsamość klienta jest weryfikowana za pomocą przelewu weryfikacyjnego. W bankach weryfikowana jest historia kredytowa potencjalnego pożyczkobiorcy, a jeśli jest on już klientem banku cały proces przebiega jeszcze szybciej.

Każda osoba, która składa wniosek o pożyczkę online powinna być świadoma, że nie ominie jej procedura sprawdzania historii kredytowej w bazach kredytobiorców, np. Biura Informacji Kredytowej. Każde takie działanie zostanie odnotowane w historii kredytowej, dlatego w przyszłości banki mogą sprawdzić, ile razy dana osoba składała wnioski kredytowe.

Pożyczka gotówkowa online - zalety i wady

Zalety

Możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy w dowolnym momencie i miejscu - także za pomocą smartfona.
Szybki czas uzyskania odpowiedzi od banku.
Szybki przelew pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe.
Duży wybór pożyczek online pozwala na znalezienie najbardziej dopasowanej oferty.
Możliwość zaciągnięcia kredytu na małe i duże kwoty.
Dowolny cel kredytu gotówkowego.

Wady

Wymagana zdolność kredytowa i dobra historia kredytowa w bazach kredytobiorców (np. BIK).
Okazanie zaświadczenia o stałych dochodach.
Większa szansa na odrzucenie wniosku o kredyt niż w przypadku szybkich pożyczek online.
Brak ofert kredytów 0% bez dodatkowych prowizji.
Ile kosztuje pożyczka
Kwota

3.000

3.000

100 zł 5.000 zł
Okres

30

30

dni
15 dni 60 dni
 • Kwota: 0 zł
 • Prowizja: 0%
 • Kwota do spłaty: 0 zł
 • Dzień spłaty: 6/9/2023
Weź pożyczkę

Znajdź najlepszy kredyt gotówkowy z pomocą Crezu

W Crezu oferujemy stale aktualizowaną listę ofert kredytów gotówkowych od naszych partnerów. Wysokość kredytu, ilość rat oraz opłaty są ustalane indywidualnie. Kredytobiorca spłaca zaciągniętą pożyczkę w ratach, które składają się z kapitału pożyczki oraz dodatkowych kosztów - odsetek, prowizji i marż, ubezpieczenia.
 • 803 414

  liczba udzielonych pożyczek

 • 1131

  liczba pożyczek przyznanych dzisiaj

 • 14 min

  wzięcie pożyczki zajmuje średnio 14 minut

 • 86%

  powracających klientów

 • 94%

  wniosków rozpatrywanych pozytywnie

Weź pożyczkę

Przeczytaj, co mówią o Crezu klienci, którzy dzięki nam uzyskali kredyt gotówkowy

Ocena klientów

4.9/5

2593 Opinii

Dodaj nowy komentarz

Ocena

Dodaj

Najczęściej zadawane pytania: kredyty gotówkowe online

FAQ

Co to jest kredyt gotówkowy?

Jak uzyskać najtańsze kredyty gotówkowe online?

Ile trwa oczekiwanie na decyzję kredytową w banku?

Czy raty kredytu zawsze są stałe?

Chcę zmniejszyć ratę kredytu gotówkowego - czy to możliwe?

Ile kredytów gotówkowych można zaciągnąć w jednym czasie?

Rozpocznij

Chcesz sprawdzić najlepsze kredyty gotówkowe online?

Rozpocznij