Jak aktywować kartę i nadać PIN?

Pokaż więcej
Data publikacji Data publikacji: 06.03.2024
Edytowane Edytowane: 06.03.2024
Czas czytania Czas czytania: 13 min
wyświetleń 0 wyświetleń

Jak aktywować kartę płatniczą? Aktywacja nowej karty płatniczej to zadanie, które czeka na każdego z nas, dlatego aby wszystkim ułatwić to zadanie, wraz z Crezu stworzyliśmy poradnik, w którym dowiecie się wszystkich najważniejszych informacji o aktywacji kart w różnych bankach. Zazwyczaj do tego procesu nie potrzeba żadnych skomplikowanych narzędzi, ale z racji, że żyjemy w świecie uzależnionym od technologii będą nam potrzebne urządzenia z dostępem do Internetu oraz telefon komórkowym, aby w razie potrzeby móc skontaktować się bezpośrednio z infolinią banku, którego kartę będziemy chcieli aktywować.

Jak aktywować kartę i nadać PIN

Jak aktywować nową kartę płatniczą? - sposoby aktywacji karty

Sposobów na aktywację karty bankowej jest wiele, poniżej przedstawiamy najłatwiejsze i najwygodniejsze opcje. Należy jednak pamiętać, że sposób jak aktywować kartę płatniczą może różnić się w zależności od tego w jakim banku została ona wydana.

Aktywuj kartę w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej

Aktywacja karty płatniczej online: jedną z opcji aktywacji karty płatniczej jest aktywacja przez oficjalną stronę banku, na której wystarczy się zalogować i postępować zgodnie z Instrukcjami podanymi przez bank. Nowe karty płatnicze najczęściej wysyłane są do nas już z załączoną instrukcją jak zrobić to krok po kroku. 

Aktywacja karty płatniczej przez aplikację mobilną: kolejną opcją jest aktywacja karty płatniczej w aplikacji banku na telefonie lub tablecie. Warunkiem koniecznym jest posiadanie aktywnej już aplikacji, dzięki której możemy aktywować naszą kartę w prosty i szybki sposób jednocześnie nadając jej PIN. 

Zadzwoń na infolinię banku

Aktywacja karty płatniczej telefonicznie: niemal każdy bank umożliwia aktywację karty płatniczej poprzez kontakt z ich infolinią. Jest to prosty sposób, w którym jedyne co musimy zrobić to wykonać telefon do banku. W celu znalezienia numeru na główną infolinię możemy sprawdzić go na odwrocie karty płatniczej lub w Internecie na oficjalnej stronie banku w zakładce “kontakt”. 

Użyj karty w bankomacie lub wykonaj nią transakcję w sklepie

Aktywacja karty płatniczej w bankomacie: jak aktywować kartę do bankomatu? w niektórych instytucjach bankowych aktywować kartę płatniczą można poprzez bankomaty należące do danego banku. Podczas procesu w bankomacie należy podać PIN karty, który został wysłany wraz z kartą, lub który ustaliliśmy wcześniej. Następnie wybieramy opcję “aktywuj kartę” i gotowe! 

Aktywacja karty płatniczej podczas wykonywania transakcji: częstą opcją aktywacji karty płatniczej jest wykonanie jednej transakcji kartą w sklepie, płacąc na przykład za zakupy. Ważne jest aby ta transakcja nie odbyła się zbliżeniowo, a poprzez wsunięcie karty do czytnika i wprowadzenie PINu. Po wykonaniu tych czynności nasza karta zostanie aktywowana i następne płatności będą możliwe do wykonania zbliżeniowo. 

Mimo wielu różnych zabezpieczeń, jakie wprowadzają operatorzy płatności internetowych, stale musimy być czujni i rozważnie podchodzić do stron, na których przeprowadzamy operacje finansowe.

Jedną z najważniejszych zasad, o której musimy pamiętać to zasada ograniczonego zaufania i dokładna weryfikacja strony internetowej, na której się znajdujemy. Zawsze sprawdzajmy adres strony – czy jest poprawny, nie zawiera błędów, znaków specjalnych. Jeśli cokolwiek budzi nasze wątpliwości, zrezygnujmy z wizyty na niej.[2]

Gov.pl

Nowa karta płatnicza – jak aktywować ją w poszczególnych bankach?

Każdy bank ma inne możliwości aktywacji karty płatniczej, dlatego przed przystąpieniem do tego procesu należy dokładnie zapoznać się z zasadami aktywacji karty w danym banku. 

W dalszej części artykułu przedstawimy jak aktywować kartę w poszczególnych bankach oraz gdzie jest kod PIN do karty bankomatowej.

Jak aktywować kartę w PKO?

Aktywacja karty PKO może odbyć się na dwa sposoby - aktywować kartę poprzez przeglądarkę na oficjalnej stronie banku lub w bankomacie. 

Jak aktywować kartę PKO na stronie banku? postępuj zgodnie z podanymi poniżej krokami:

 • Przejdź do zakładki Moje produkty
 • Następnie wybierz zakładkę Karty 
 • wybierz kartę którą chcesz aktywować
 • Kliknij Szczegóły, a następnie zarządzanie kartą
 • Aktywuj kartę i postępuj zgodnie z instrukcją podaną na ekranie

Wygodnym sposobem jest również aktywacja karty w bankomacie, należy wtedy wprowadzić kartę do bankomatu, PIN a następnie sprawdzić saldo - to wystarczy aby karta stała się aktywna. 

Jak aktywować kartę w ING?

Najwygodniejszym sposobem aktywacji karty w banku ING jest jej aktywacja poprzez aplikację mobilną Moje ING, dzięki której aktywujemy kartę w kilka chwil. 

Poniżej przedstawiamy jak aktywować kartę ING w aplikacji:

 • Zaloguj się do konta Mojego ING
 • Wybierz Karty i płatności telefonem
 • Wskaż kartę, którą chcesz aktywować i nadaj jej PIN. 
 • Przy najbliższych zakupach włóż kartę do terminala aby dokończyć proces

Pamiętaj, że karty płatnicze Visa lub Mastercard można dodawać do elektronicznego portfela w telefonie takiego jak Google Pay lub Apple Pay.

Jak aktywować kartę w Pekao?

Kartę płatniczą w banku Pekao można aktywować na kilka sposobów:

 • aktywacja poprzez infolinię 
 • aktywacja poprzez transakcje płatnicze
 • aktywacja poprzez aplikację internetową

Zachęcamy do aktywacji karty poprzez aplikację mobilną Pekao24, ponieważ jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Zatem jak aktywować kartę Pekao? To proste! Wystarczy zalogować się do aplikacji Pekao24, wybrać zakładkę produkty, następnie zakładka na górze karty i wybrać kartę, którą chcemy aktywować. Po wybraniu odpowiedniej karty pojawi nam się jej zdjęcie oraz opcja aktywuj kartę. Cały proces nie zajmie nam więcej niż 2 minuty!

Jak aktywować kartę w Santander?

Podobnie jak w poprzednich bankach, kartę banku Santander można aktywować na różne sposoby, najłatwiejszym z nich jest aktywacja karty w Internecie na ich oficjalnej stronie, wystarczy, że wykonasz poniższe kroki:

 • zaloguj się do konta Santander
 • wybierz zakładkę finanse
 • wybierz karty
 • wybierz kartę, którą chcesz aktywować i kliknij opcję aktywuj
 • aby nadać PIN karcie wybierz opcję nadaj PIN i ustal 4-cyfrowy kod

Jak aktywować kartę santander w bankomacie? Podobnie jak w poprzednich przykładach, należy włożyć kartę do bankomatu, zatwierdzić ją PINem, a następnie wykonać jedną transakcję (sprawdzenie salda, wypłata gotówki) i gotowe. 

Jak aktywować kartę w Credit Agricole?

Na oficjalnej stronie Credit Agricole możemy znaleźć informację, w której dowiemy się jak aktywować kartę płatniczą. Wystarczy wykonać jedną transakcję kartą z użyciem kodu PIN (ważne aby kartę włożyć do terminala). 

Jak płacić kartą pierwszy raz? To proste, sposób płatności kartą po raz pierwszy nie odbiega od tego jak płaci się kartą zazwyczaj. Podczas pierwszej płatności kartą należy pamiętać aby nie płacić nią zbliżeniowo, a włożyć ją do terminala i wpisać kod PIN.

Jak podaje Credit Agricole: Oprócz tego istnieje możliwość aktywacji karty poprzez serwis internetowy CA24, serwis telefoniczny CA24 lub w placówce banku.[1]

Jak aktywować kartę w mBanku?

Kolejnym bankiem, który ma niezwykle rozwiniętą bankowość mobilną oraz internetową jest mBank. Dzięki tym technologicznym rozwiązaniom dowiemy się jak aktywować kartę przez Internet, aplikację mobilną, ale również w tradycyjny sposób taki jak aktywacja karty telefonicznie lub w oddziale banku. 

Aktywacja karty mBank - krok po kroku w aplikacji mobilnej:

 • zaloguj się do aplikacji mBank
 • wybierz zakładkę Finanse
 • następnie wybierz zakładkę Karty
 • zakładka Karty debetowe
 • na koniec wybierz kartę do aktywacji i gotowe

Jak aktywować kartę w BNP Paribas?

W celu aktywacji karty płatniczej w banku BNP Pariba należy można podjąć się następujących kroków:

 1. Zadzwonić na infolinię banku: +48 500 990 500.
 2. Aktywować kartę poprzez aplikację mobilną Goonline: Finanse → Karty → Aktywuj → Nadaj PIN.
 3. W bankowości internetowej: Moje Finanse → Karty → Aktywuj → Nadaj PIN.

Jak aktywować kartę w Millenium?

Aktywacja karty płatniczej w banku Millennium jest niezwykle prosta jak w poprzednich bankach, tutaj również możemy wybrać jeden z kilku sposobów na aktywację karty, aby dowiedzieć się jak aktywować kartę oraz jak nadać PIN do karty w aplikacji mobilnej banku należy:

 • W menu wybrać Moje Finanse, a następnie Karty.
 • Kliknąć opcję Aktywuj i ustal PIN do karty.
 • Na koniec zatwierdzić operację hasłem.

Jak aktywować kartę w Alior Banku?

Alior Bank daje nam możliwość aktywacji karty płatniczej poprzez aplikację mobilną lub bankowość internetową:

W bankowości internetowej wybierz opcję Aktywuj, który pojawia się na pulpicie na niebieskim pasku, lub wybierz opcję na kafelku rachunku: Aktywuj kartę

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w procesie aktywacji karty możesz skontaktować się z infolinią banku Alior Bank pod numerem telefonu 19 502, lub bezpośrednio w oddziale banku.

Jak aktywować kartę Revolut?

Aktywacja karty w banku Revolut w żadnym stopniu nie odbiega od procesu aktywacji kart w innych bankach w Polsce, jest tak samo szybka i prosta!

Jak aktywować kartę w Revolucie? Należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 • Otwórz aplikację mobilną Revolut.
 • Wybierz zakładkę Karty (w prawym górnym rogu widnieje ikona karty) i kliknij kartę, którą masz zamiar aktywować 
 • wybierz opcję Aktywuj teraz 
 • następnie wybierz opcję Mam kartę

To wszystko! Twoja karta jest gotowa do użytku!

Aktywacja karty debetowej i nadanie PINu — instrukcja

 1. Krok 1: Odbierz Nową Kartę Debetową od Banku - Po złożeniu wniosku o kartę debetową i zatwierdzeniu przez bank, otrzymasz nową kartę debetową. Upewnij się, że otrzymana karta jest przeznaczona dla Ciebie i sprawdź, czy dane na karcie są zgodne z Twoimi danymi personalnymi.
 2. Krok 2: Aktywuj kartę - Kartę płatniczą możesz aktywować na kilka sposobów, takie jak aktywacja telefoniczna, aktywacja online lub aktywacja w banku, wybierz jedną z opcji.
 3. Krok 3: Podaj Dane Karty - W przypadku aktywacji telefonicznej lub online będziesz musiał podać pewne dane karty, takie jak numer karty, datę ważności i inne informacje wymagane przez bank, jeśli kartę płatniczą aktywujesz poprzez aplikację lub internet ten krok nie jest konieczny.
 4. Krok 4: Ustal Nowy PIN - Po pomyślnej aktywacji karty będziesz mógł ustawić nowy PIN dla swojej karty debetowej. Zazwyczaj możesz to zrobić w aplikacji mobilnej lub na stronie banku. 
 5. Krok 5: Zabezpiecz Nową Kartę i PIN - Po ustaleniu nowego PINu pamiętaj, żeby zachować go w bezpiecznym miejscu i nie udostępniać go osobom trzecim. Upewnij się również, że Twoja karta debetowa jest zabezpieczona i nie narażona na ryzyko kradzieży lub nadużycia.

Jak aktywować wirtualną kartę?

Wirtualna karta to cyfrowa forma karty płatniczej, używana do zakupów online lub w aplikacjach, nie wymagająca fizycznego nośnika. W związku z tym nie jest wymagana aktywacja karty, ponieważ karta pojawia się w aplikacji banku natychmiast. 

Najczęściej kartę dodajemy poprzez aplikację mobilną lub w bankowości internetowej wybierając opcję dodaj kartę i karta wirtualna. Należy pamiętać, że po wybraniu karty wirtualnej nie zostanie do nas przesłany odpowiednik karty fizycznej.

Jak dokonać aktywacji karty kredytowej?

Aktywacja karty kredytowej może być przeprowadzona w kilku prostych krokach. Po otrzymaniu karty pocztą, sprawdź dokładnie wszystkie dane na niej umieszczone. Następnie, możesz skorzystać z trzech głównych metod aktywacji: 

 • telefonicznie, 
 • za pośrednictwem aplikacji mobilnej,
 • w bankowości internetowej

Jeśli wybierasz aktywację telefoniczną, skontaktuj się z bankiem, korzystając z numeru telefonu podanego na karcie. Podczas rozmowy wystąpi potrzeba podania numeru karty, danych osobowych oraz ewentualnie kodu aktywacyjnego. 

W przypadku aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej, zaloguj się do swojego konta i znajdź sekcję dotyczącą kart kredytowych lub usług finansowych. Tam będzie można aktywować nową kartę, wprowadzając niezbędne dane i ewentualnie weryfikując swoją tożsamość. Po poprawnej aktywacji, będziesz mieć możliwość korzystać z karty do dokonywania transakcji, a także zarządzać nią online.

Przypisy:
 1. 1
 2. 2
Udostępnij:
4.9 / 5
(5 ocen)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Sortuj: Nowe

Podobne pozycje

left
background image
Najpopularniejsze
Pożyczki ślubne: Jak zapłacić za wesele

Jeśli zastanawiasz się, jak zapłacić za wesele – dla siebie lub kogoś, kogo kochasz – powinieneś jak najszybciej zacząć oszczędzać na to pieniądze.

1082
Brak komentarzy
Czytaj
background image
5 sposobów na wykorzystanie pożyczki gotówkowej

Kiedy ostatni raz znalazłeś się w gorszej sytuacji finansowej i nie byłeś do końca pewien, jak za coś zapłacisz? A co z ostatnim razem, gdy czułeś się przytłoczony liczbą miesięcznych płatności, zaległościami na kartcie kredytowej i tymi

860
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak wybrać właściwą pożyczkę krótkoterminową

Myślisz o złożeniu wniosku o pożyczkę krótkoterminową? Na początku warto się zastanowić, ile dokładnie chciałbyś pożyczyć i na jak długo, zanim zaczniesz porównywać oprocentowanie, ponieważ pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

879
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Potrzebujesz szybkiej gotówki?

Kiedy potrzebujesz pieniędzy w sytuacji kryzysowej — aby zapłacić za naprawę samochodu, zaległy rachunek lub prywatnego lekarza — możesz podjąć decyzję zanim pomyślisz o swoich przyszłych finansach.

1082
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Czy pożyczka może pomóc w czasie kryzysu?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki i zdawanie sobie sprawy z różnych opcji jest szczególnie ważne w kryzysowych czasach.

1017
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Średnia krajowa 2023 - ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Średnia krajowa pomaga w zrozumieniu poziomu wynagrodzeń Polaków w danym roku. Dane dotyczące 2023 roku poznamy dopiero na początku 2024 roku, ale już teraz wiadomo, że w 2022 roku średnia krajowa okazała się rekordowa.

1474
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Ile kosztuje 1 kWh w 2023 r.? Cena prądu w Polsce i poradnik użytkownika

Ceny prądu w Polsce rosną. Wielu odbiorców chce płacić jak najmniej, oszczędzając energię i wybierając najtańszych dostawców prądu. Dowiesz się, ile kosztuje 1 kWh prądu, co wpływa na ostateczną cenę i poznaj sposoby na oszczędzanie prądu.

2998
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Płaca minimalna 2023 w Polsce

Rok 2023 jest szczególny, jeśli chodzi o zmianę płacy minimalnej w Polsce. Została ona podwyższona aż dwukrotnie - pierwszy raz w styczniu 2023 a kolejny w lipcu 2023. Dowiedz się więcej.

1200
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Waloryzacja emerytur 2023 - gwarantowana podwyżka [AKTUALNA tabela]

Waloryzacja emerytur 2023 wyniosła 14,8% lub gwarantowane podwyższenie emerytury o 250 zł. Dowiedz się, o ile wzrośnie Twoja emerytura. Przedstawiamy aktualną tabelę z nowymi emeryturami od 1 marca 2023 roku.

940
Brak komentarzy
Czytaj
right