Wypłata BLIK z bankomatu: Jak wypłacić pieniądze bez karty

Pokaż więcej
Data publikacji Data publikacji: 27.03.2024
Edytowane Edytowane: 09.04.2024
Czas czytania Czas czytania: 14 min
wyświetleń 0 wyświetleń

Wypłata pieniędzy BLIKiem z bankomatu staje się coraz bardziej popularna, a to co trzeba przyznać, to fakt, że jest niezwykle to niezwykle szybki i łatwy proces, szczególnie ważny i przydatny, kiedy nie zabraliśmy ze sobą portfela. W poniższym artykule dowiesz się więcej na temat BLIKa - jak działa i jak z niego korzystać? Dowiedz się więcej przechodząc do dalszej części artykułu!

Jak wypłacić pieniądze BLIKiem z bankomatu

Czym jest wypłata BLIK z bankomatu?

Zanim przejdziemy do procesu wypłaty BLIK warto zapoznać się z samym rozwiązaniem jakim jest wypłata gotówki BLIKiem. Zacznijmy od tego skąd wziąć kod BLIK i jak z niego korzystać.

Aby móc korzystać z kodów BLIK należy aktywować tę funkcję w swoim banku, dzwoniąc na infolinię lub poprzez aplikację mobilną. Wiele banków aktywuje tę opcję automatycznie, jeśli jednak nie została ona aktywowania, musisz zwrócić się bezpośrednio do tej instytucji.

Kiedy masz już aktywowany kod BLIK teraz wystarczy z niego skorzystać! Możliwości skorzystania z tego rozwiązania jest kilka. Najczęstszą z nich są płatności z użyciem kodu BLIK, ale nie tylko! Dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość również wypłacać środki z bankomatu, bez użycia karty płatniczej. Aby móc z niego skorzystać, należy zalogować się do aplikacji mobilnej naszego banku i wybrać ikonkę BLIKa z paska operacji.

Zazwyczaj w aplikacji mobilnej, ta ikona pokazuje nam się jeszcze przed zalogowaniem, jednak aby móc z niej korzystać należy wpisać hasło do aplikacji. Po wybraniu BLIKa na naszym ekranie pojawi się 6-cyfrowy kod. Jest on generowany jednorazowo na 2 minuty, po upływie tego czasu kod będzie nieważny.

Zatem jak wypłacić pieniądze BLIKiem? Wystarczy, że masz przy sobie telefon z dostępem do internetu! W dalszej części artykułu dowiesz się jak krok po kroku wypłacić pieniądze za pomocą opcji BLIK.

Wypłata Blikiem z bankomatu - krok po kroku

Jeśli nadal zastanawiasz się jak wygląda wypłata z bankomatu BLIKiem poniżej mamy dla Ciebie odpowiedź!

W celu wypłaty gotówki z bankomatu poprzez kod BLIK muszą zostać spełnione następujące warunki:

 • Bankomat obsługujący BLIKa: zanim wybierzesz bankomat do wypłaty BLIK upewnij się, że ten obsługuje tego typu usługu. Najczęściej na takich bankomatach widnieją oznaczenia w postaci logo kodu BLIK.
 • Telefon z dostępem do Internetu: aby móc korzystać z opcji BLIK musisz posiadać telefon z dostępem do internetu, który umożliwi zainstalowanie aplikacji mobilnej twojego banku.
 • Aktywna aplikacja mobilna banku: musisz również pamiętać o tym, aby aktywować aplikację mobilną banku, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, dopiero wtedy będzie można korzystać z kodu BLIK
 • Aktywowana opcja BLIK w banku: jeśli nie masz jeszcze aktywowanego BLIKa skontaktuj się ze swoim bankiem w celu aktywacji go.

Jeśli powyższe warunki są spełnione, wypłata blikiem z bankomatu już będzie możliwa! Teraz aby wykonać operację, w bankomacie, który został przez ciebie wybrany musisz skorzystać z opcji “wypłata BLIK”, po wybraniu tego rozwiązania zostaniesz poproszony/a o wybranie kwoty jaką chcesz wybrać, a następnie o podanie kodu z telefonu.

W tym celu musisz uruchomić kod BLIK na telefonie, wybierając w aplikacji mobilnej banku ikonę kodu BLIK, po wybraniu jej pojawi się 6-cyfrowy kod, który musisz wpisać w bankomacie. Po zatwierdzeniu kodu na ekranie bankomatu, na twoim telefonie pojawi się okno autoryzacji płatności a przelew BLIK na bankomat zostanie przekazany w celu wypłaty środków.

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić dane, które pojawią się w telefonie. Jeśli coś wyda ci się podejrzane, nie akceptuj płatności. Jeśli jednak dane są w porządku i wszystko się zgadza, po zatwierdzeniu przez ciebie wypłaty na telefonie bankomat wyda ci pieniądze.

Jak widać, wypłata z bankomatu BLIK jest niezwykle prosta, a czas jej trwania nie zajmuje dłużej niż kilka minut. Należy jednak pamiętać, że takie proste rozwiązania mogą być często wykorzystywane do oszukiwania i wyłudzania pieniędzy, dlatego zawsze należy pamiętać, aby w kwestiach finansowych być niezwykle ostrożnym i zawsze dokładnie sprawdzać wszystkie dane oraz informacje, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń.

Które banki oferują wypłaty BLIKIEM z bankomatu?

kod BLIK stał się na tyle popularnym i wygodnym rozwiązaniem, że coraz więcej banków chce móc mieć to rozwiązanie w swojej ofercie. Jak podaje oficjalna strona BLIK[2] na ten moment BLIK ma aż 19 partnerów w całej Polsce, są wśród nich największe banki takie jak mBank czy ING Bank Śląski, ale również mniejsze instytucje bankowe, które zaufały ekspertom na tyle, by nawiązać z nimi współpracę.

Wypłata BLIKiem w bankomacie wymaga od nas posiadania konta osobistego w baku partnerskim BLIK oraz aplikacji mobilnej tego banku. Poniżej przedstawiamy listę partnerów BILK, w których możemy skorzystać z kodu:

 • Alior Bank
 • ING Bank Śląski
 • Bank Millennium
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Bank Polska
 • VeloBank
 • Credit Agricole
 • Grupa BPS
 • BNP Paribas
 • Bank Pekao S.A
 • Banki Spółdzielcze SGB
 • Nest Bank
 • Bank Pocztowy
 • BS Brodnica
 • Bank Ochrony Środowiska S.A.
 • Citi Handlowy
 • Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
 • Krakowski Bank Spółdzielczy

Jak widać, lista jest pokaźna, a co ważne, stale się poszerza. Płatności BLIk oraz wypłaty z bankomatu za pomocą kodu BLIK są niepodważalnie najwygodniejszym rozwiązaniem jakie mieliśmy dotychczas. Nic dziwnego, że BLIK zyskuje coraz to bardziej na popularności i zbiera sobie szerokie grono zaufanych klientów.

Wierzymy, że każdy powinien korzystać z wygodnego i bezpiecznego sposobu płatności. Dlatego stworzyliśmy BLIKA, który oferuje różnorodne rozwiązania wspierające wymianę środków finansowych między klientami, bankami i agentami rozliczeniowymi.[1]

blik.com

Wypłata gotówki BLIKIEM z bankomatu ING Banku Śląskiego

Czy można wypłacić pieniądze BLIKIEM w bankomacie ING Banku Śląskiego? Oczywiście! ING Bank Śląski wychodzi naprzeciw swoim klientom i stara się jak najbardziej ułatwić im jakiekolwiek procesy związane z bankowością.

Jak podaje oficjalne źródło ING Banku Śląskiego[3] wypłaty możemy dokonać w bankomatach należących do tego banku lub w bankomatach Planet Cash. Wystarczy posiadać dostęp do aplikacji mobilnej banku i znaleźć bankomat z oznaczeniem logo BLIKa.

Wypłata gotówki BLIKIEM z bankomatu Euronet

Jeśli zastanawiasz się czy możliwa jest euronet wypłata BLIKiem odpowiadamy - tak! Wypłata pieniędzy BLIKiem z niezależnych bankomatów takich jak Euronet i Planet Cash jest możliwe. Wystarczy znaleźć bankomat marki Euronet lub Planet Cash z logiem blik i wykonać dokładnie takie same kroki jakie opisaliśmy w poprzedniej części artykułu. Wypłata BLIKiem z bankomatu euronet jest prosta i szybka, dlatego warto z niej korzystać.

Wypłata gotówki BLIKIEM z bankomatu Euronet

Wypłata gotówkę BLIKIEM z bankomatu Santander Bank Polska

Podobnie jak w przypadku poprzednich banków Santander Bank Polska również oferuje możliwość wypłaty gotówki z bankomatu BLIKiem. Bankomaty należące do Santandera, jeśli mają możliwość skorzystania z wypłaty BLIK muszą mieć widoczne oznaczenie na maszynie. Proces wypłaty nie różni się niczym od poprzednich banków, aby móc skorzystać z wypłaty BLIK należy:

 • znaleźć bankomat z możliwością wypłaty BLIK
 • mieć aktywną aplikację mobilną banku
 • mieć aktywny kod blik

Po spełnieniu powyższych warunków możesz korzystać z płatności BLIK oraz wypłacać gotówkę z bankomatu poprzez użycie kodu BLIK.

Wypłata gotówkę BLIKIEM z bankomatu Santander Bank Polska

Wypłata gotówki BLIKIEM z bankomatu Credit Agricole

Jak wypłacić BLIKiem z bankomatu Credit Agricole? Podobnie jak w przypadku poprzednich banków musimy znaleźć bankomat Santandera oraz przygotować telefon z aplikacją mobilną banku oraz aktywnym kodem BLIK.

Następnie w bankomacie należy wybrać opcję “wypłata bez karty” lub “wypłata BLIK”, po tym kroku bankomat poprosi nas o wybranie kwoty, którą chcemy wybrać z bankomatu, a następnie o podanie kodu BLIK z aplikacji. Aby zakończyć proces należy zatwierdzić transakcję w aplikacji banku na naszym telefonie.

Wypłata gotówki BLIKIEM z bankomatu Credit Agricole

Wypłata gotówki BLIKIEM z bankomatu PKO BP

PKO BP również posiada w swojej ofercie możliwość korzystania z kodów BLIK do płatności oraz wypłaty w bankomatach. Wystarczy znaleźć odpowiednio oznaczony bank z ikoną BLIKa.

W celu wypłaty środków z bankomatu musimy wybrać opcję “wypłata bez karty”. Następnie zostaniemy poproszeni o wybranie kwoty do wypłaty oraz wpisanie kodu BLIK z aplikacji mobilnej banku.

Tak samo jak w poprzednich bankach, wypłata BLIKiem z bankomatu PKO jest szybka i prosta, a cały proces zamyka się w 3 kliknięciach!

Wypłata gotówki BLIKIEM z bankomatu Banku Millennium

Bank Millennium jako jeden z pierwszych banków nawiązał współpracę z BLIKiem, dzięki czemu bardzo szybko dał swoim klientom możliwość na korzystanie z tej wygody.

Jeśli jesteś klientem banku Millennium możesz wybrać gotówkę z bankomatu za pomocą kodu BLIK w oznaczonych bankomatach banku, lub w bankomatach niezależnych typu Planet Cash lub Euronet.

Aby wybrać pieniądze z bankomatu banku Millennium musimy na ekranie bankomatu wybrać opcję “wypłata BLIK”, następnie będziemy musieli podać kod BLIK, aktywowany wcześniej w aplikacji banku Millennium, który należy wprowadzić na ekranie bankomatu po wybraniu żądanej kwoty.

Wypłata gotówki BLIKIEM z bankomatu Banku Millennium

Ile kosztuje wypłata BLIK z bankomatu w bankach?

Ustaliliśmy już, że wypłata z bankomatu bez karty jest możliwa, a sam proces jest w dodatku niezwykle prosty i łatwy. Dlatego warto teraz poruszyć kolejną kwestię, która z pewnością ci się spodoba!

Zastanawiałeś/aś się kiedyś ile kosztuje wypłacanie z bankomatu BLIKiem? Odpowiedź jest prosta - nic! Wypłata BLIKiem z bankomatu jest całkowicie darmowa, dzięki czemu nie musimy obawiać się dodatkowych opłat czy prowizji! Jeśli chcemy wypłacić pieniądze za pomocą kodu BLIK wystarczy znaleźć bankomat BLIK. To wszystko razem sprawia, że BLIK nie ma sobie równych!

Ile kosztuje wypłata z bankomatu BLIKIEM w ING Banku Śląskim?

Jeśli chodzi o wypłaty BLIKiem w ING Banku Śląskim, jest to całkowicie darmowe w bankomatach ING Banku w kraju oraz w bankomatach Planet Cash. Jeśli chcemy wypłacić pieniądze BLIKiem z bankomatów lub kas innych podmiotów bankowych w Polsce będzie to kosztować 2,50 zł. Jeśli jednak jest to pierwsza wypłata w danym miesiącu, będzie ona za darmo.

Ile kosztuje wypłata z bankomatu BLIKIEM w Santander Bank Polska?

W przypadku banku Santander Bank Polska wypłata pieniędzy BLIK jest całkowicie darmowa. Niemniej jednak warto skontaktować się bezpośrednio z instytucją w celu doinformowania się co do opłat i prowizji w związku z korzystaniem z tego typu usług.

Ile kosztuje wypłata z bankomatu BLIKIEM w Credit Agricole?

Sytuacja w banku Credit Agricole jest dokładnie taka sama jak w przypadku banku Santander. Wypłata BLIKiem z bankomatu nie ma żadnych opłat, jednak warto jest się upewnić kontaktując się z infolinią banku lub sprawdzając warunki zawartej z bankiem umowy.

Ile kosztuje wypłata z bankomatu BLIKIEM w PKO Banku Polskim?

Wypłaty BLIK z bankomatów PKO BP oraz innych obcych banków jest darmowa. Podobnie jak w przypadku poprzednich banków zawsze dobrze jest zorientować się w celu zaktualizowania informacji bezpośrednio w instytucji bankowej. Pamiętaj, że przepisy podlegają ciągłej zmianie, dlatego warto upewnić się, czy w tak ważnej kwestii nic się nie zmieniło.

Ile kosztuje wypłata z bankomatu BLIKIEM w Banku Millennium?

Na oficjalnej stronie Banku Millennium[4] możemy znaleźć informację, z której dowiemy się, że usługa BLIK jest całkowicie bezpłatna, dla wszystkich klientów, którzy korzystają z bankowości mobilnej Millennium.

Limit wypłat z bankomatów BLIKIEM 

Pozostaje nam odpowiedzieć na kolejne ważne pytanie w kwestii korzystania z kodu BLIK. Ile można zapłacić BLIKiem? Początkowo limity wypłat BLIKiem były małe, niespełna do 1000 złotych jednorazowo. Jednak wraz ze wzrostem popularności wzrosła również potrzeba zwiększenia limitów.

Na ten moment limity wypłaty BLIK różnią się w zależności od banku, który udostępnia tę usługę. Zazwyczaj maksymalną kwotą do wypłaty za pośrednictwem kodu blik jest kwota od 1000 do 3000 zł.

Jednak jako klient danego banku mamy możliwość zmiany naszych limitów w aplikacji mobilnej lub wraz z konsultantem banku. Maksymalna kwota do wypłaty BLIKiem z bankomatu zazwyczaj nie przekracza 20 000 zł.

Wypłata BLIKiem z bankomatu za granicą

Jeśli zastanawiasz się czy poza granicami Polski jest możliwość płatności BLIK lub wypłaty w bankomatach za pomocą BLIK odpowiadamy - niestety nie ma takiej możliwości. Musisz wiedzieć, że właścicielem marki BLIK jest PSP (Polski Standard Płatności), co oznacza, że ta opcja dostępna jest tylko na terenach Polski.

FAQ – wypłaty BLIKIEM z bankomatu

Czym jest BLIK?

BLIK to mobilna aplikacja płatnicza umożliwiająca szybkie płatności, wypłaty gotówki i inne transakcje przez smartfony w Polsce.

Wypłata BLIK z bankomatu – czy warto?

Warto, gdy potrzebujesz szybkiej, bezgotówkowej wypłaty pieniędzy z bankomatu za pomocą aplikacji mobilnej i kodu BLIK.

Jak wpłacić gotówkę BLIKIEM we wpłatomacie?

Aby wpłacić gotówkę BLIKiem we wpłatomacie, znajdź wpłatomat BLIK w twojej okolicy, otwórz aplikację mobilną swojego banku na telefonie, wybierz opcję BLIK i wpisz kod do wpłatomatu.

Przypisy:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
Udostępnij:
4.8 / 5
(4 ocen)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Sortuj: Nowe

Podobne pozycje

left
background image
Najpopularniejsze
Pożyczki ślubne: Jak zapłacić za wesele

Jeśli zastanawiasz się, jak zapłacić za wesele – dla siebie lub kogoś, kogo kochasz – powinieneś jak najszybciej zacząć oszczędzać na to pieniądze.

1082
Brak komentarzy
Czytaj
background image
5 sposobów na wykorzystanie pożyczki gotówkowej

Kiedy ostatni raz znalazłeś się w gorszej sytuacji finansowej i nie byłeś do końca pewien, jak za coś zapłacisz? A co z ostatnim razem, gdy czułeś się przytłoczony liczbą miesięcznych płatności, zaległościami na kartcie kredytowej i tymi

860
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak wybrać właściwą pożyczkę krótkoterminową

Myślisz o złożeniu wniosku o pożyczkę krótkoterminową? Na początku warto się zastanowić, ile dokładnie chciałbyś pożyczyć i na jak długo, zanim zaczniesz porównywać oprocentowanie, ponieważ pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

879
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Potrzebujesz szybkiej gotówki?

Kiedy potrzebujesz pieniędzy w sytuacji kryzysowej — aby zapłacić za naprawę samochodu, zaległy rachunek lub prywatnego lekarza — możesz podjąć decyzję zanim pomyślisz o swoich przyszłych finansach.

1082
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Czy pożyczka może pomóc w czasie kryzysu?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki i zdawanie sobie sprawy z różnych opcji jest szczególnie ważne w kryzysowych czasach.

1017
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Średnia krajowa 2023 - ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Średnia krajowa pomaga w zrozumieniu poziomu wynagrodzeń Polaków w danym roku. Dane dotyczące 2023 roku poznamy dopiero na początku 2024 roku, ale już teraz wiadomo, że w 2022 roku średnia krajowa okazała się rekordowa.

1474
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Ile kosztuje 1 kWh w 2023 r.? Cena prądu w Polsce i poradnik użytkownika

Ceny prądu w Polsce rosną. Wielu odbiorców chce płacić jak najmniej, oszczędzając energię i wybierając najtańszych dostawców prądu. Dowiesz się, ile kosztuje 1 kWh prądu, co wpływa na ostateczną cenę i poznaj sposoby na oszczędzanie prądu.

2998
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Płaca minimalna 2023 w Polsce

Rok 2023 jest szczególny, jeśli chodzi o zmianę płacy minimalnej w Polsce. Została ona podwyższona aż dwukrotnie - pierwszy raz w styczniu 2023 a kolejny w lipcu 2023. Dowiedz się więcej.

1200
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Waloryzacja emerytur 2023 - gwarantowana podwyżka [AKTUALNA tabela]

Waloryzacja emerytur 2023 wyniosła 14,8% lub gwarantowane podwyższenie emerytury o 250 zł. Dowiedz się, o ile wzrośnie Twoja emerytura. Przedstawiamy aktualną tabelę z nowymi emeryturami od 1 marca 2023 roku.

940
Brak komentarzy
Czytaj
right