Jak zapłacić za Netflix: najlepsze metody płatności 2024

Data publikacji Data publikacji: 16.02.2024
Edytowane Edytowane: 16.02.2024
Czas czytania Czas czytania: 10 min
wyświetleń 0 wyświetleń

Wykupienie abonamentu na Netflixie jest proste, a cały proces zajmuje tylko kilka minut. Wielu nowych użytkowników zastanawia się, jakie są akceptowane przez Netflix metody płatności oraz czy są jakieś opcje na darmowe oglądanie filmów i seriali serwisu streamingowego. Jeśli chcesz cieszyć się dostępem do ogromnej biblioteki treści, sprawdź nasz przewodnik, w którym krok po kroku tłumaczymy jak zapłacić za Netflix i przedstawiamy wszystkie akceptowane przez serwis streamingowy opcje płatności. Dowiesz się, jak zapłacić za Netflix telefonem, kartą płatniczą, BLIK-iem lub przez kartę podarunkową.

Możesz zapłacić za Netflix wybierając różne metody płatności.

Netflix: metody płatności 2024

Netflix to serwis streamingowy, który nie posiada wersji demonstracyjnej lub darmowej z reklamami. Aby móc sprawdzić katalog platformy i rozpocząć oglądanie, należy założyć nowe konto.

Pierwsza opłata za Netflix przypada w dniu rejestracji konta w serwisie[1]. Użytkownicy mogą wybierać spośród kilku różnych metod płatności, także tych szczególnie popularnych w Polsce. Przyjrzyjmy się, jakie opcje mają do wyboru użytkownicy z Polski.

Jak zapłacić za Netflix Blikiem?

Niestety serwis Netflix nie akceptuje płatności BLIK. Możesz wybrać jedną z alternatywnych opcji płatności BLIK:

  • zapłacić BLIK-iem za rachunek telefoniczny w Play, do którego podepniesz abonament (więcej szczegółów w następnym punkcie),
  • zakupisz kartę podarunkową online lub w sklepie stacjonarnym i zapłacisz BLIKiem (np. przez Allegro).

Jak zapłacić za Netflix przelewem bankowym?

Na stronie Netflix nie można zapłacić przelewem bankowym, jednak możesz wybrać jedną z alternatywnych opcji:

  • zapłacić przelewem za rachunek telefoniczny w Play, do którego podepniesz abonament (więcej szczegółów w następnym punkcie),
  • zakupisz kartę podarunkową online i doładujesz konto (np. przez Allegro).

Czy jest możliwa w Netflix płatność telefonem?

Abonenci usług partnerskich, w tym Play[2], mogą dodać opłatę za usługę Netflix do swojego rachunku za telefon. W takim przypadku płatności za Netflix i za telefon można dokonać jednym przelewem.

płatność Netflix telefonem

Co więcej, jeśli chcesz dokonać płatności mobilnej, np. przez Apple Pay, możesz zapłacić swój rachunek za telefon właśnie na smartfonie.

Abonament Netflix można zakupić także w ramach pakietów: Multimedia, CANAL+, Orange, T-Mobile, Vectra.

Netflix: płatność PayPal

PayPal to najpopularniejszy wirtualny portfel, z którego korzysta wielu Polaków, jednak aktualnie dla użytkowników z Polski nie ma opcji płatności tą metodą. Jeszcze do niedawna była dostępna więc możliwe, że pojawi się w przyszłości.

Netflix płatność: karta kredytowa lub debetowa

Najpopularniejszą metodą płatności za Netflix jest skorzystanie z karty kredytowej lub debetowej. Akceptowane są karty firm Visa, Mastercard czy American Express. Aby przetworzyć transakcję, należy wpisać następujące dane karty:

  • numer karty,
  • datę ważności karty,
  • kod CVC.

Dane karty zostaną zapisane, a Netflix będzie automatycznie co miesiąc pobierał kwotę abonamentu za wybrany pakiet. Jeśli zechcesz zrezygnować z subskrypcji, musisz ją anulować na swoim profilu użytkownika.

Netflix płatność przez wykorzystanie karty podarunkowej Netflix

Karty podarunkowe Netflix można znaleźć w wielu sklepach (Żabka, Auchan, Media Markt, Empik i inne), a także zakupić online. To prosty sposób na zapłacenie za abonament Netflix bez korzystania ze swojego konta bankowego. Za kartę można zapłacić gotówką, a następnie podać Kod lub PIN karty w miejscu opłaty za abonament. Możesz też kupić karty podarunkowe bezpośrednio na stronie Netflix.

Zapłać za abonament Netflix kartą podarunkową

Sprawdź ile kosztuje Netflix: ceny pakietów 2024

Przejdźmy do konkretów i przekonajmy się, jaki jest aktualny cennik za pakiety w 2024 roku. Wybierz plan, który odpowiada potrzebom Twoim i Twojej rodziny. W poniższej tabeli znajdziesz szczegółową ofertę

Tabela kosztów pakietów Netflix w 2024 roku
Plan NetflixCena planuFunkcje
Podstawowy29 zł miesięcznie· Oglądanie seriali i filmów bez reklam.
· Granie w gry bez ograniczeń.
· Oglądanie i pobieranie na 1 urządzeniu jednocześnie.
· Jakość HD.
Standard43 zł miesięcznie· Oglądanie seriali i filmów bez reklam. · Granie w gry bez ograniczeń. · Oglądanie i pobieranie na 2 urządzeniach jednocześnie. · Jakość Full HD. · Możliwość dodania 1 dodatkowego użytkownika, który mieszka w innym miejscu.
Premium60 zł miesięcznie· Oglądanie seriali i filmów bez reklam. · Granie w gry bez ograniczeń. · Oglądanie na 4 urządzeniach jednocześnie. · Pobieranie na 6 urządzeniach jednocześnie. · Jakość Ultra HD i dźwięk 3D Netflix. · Możliwość dodania 2 dodatkowych użytkowników, którzy mieszkają w innym miejscu.

*w planie Standard i w planie Premium istnieje możliwość dodania opcji oglądania dla kolejnych użytkowników w cenie 9,99 zł za miejsce za miesiąc.

Jak oglądać Netflix za darmo?

Niestety Netflix nie oferuje już darmowych okresów próbnych. Oznacza to, że nie da się oglądać treści w serwisie Netflix za darmo. Aby zmniejszyć opłaty za subskrypcję, warto skorzystać z planów współdzielenia konta. Jeśli usługa Netflix nie spełni Twoich oczekiwań, możesz ją anulować w dowolnym momencie.

FAQ: jak zapłacić za Netflix?

Abonament Netflix: jak płacić bez karty bankowej?

Za abonament Netflix zapłacisz nie tylko kartą bankową, ale także przez PayPal, rachunek za telefon w sieci Play, który zapłacisz przelewem bankowym, czy za pomocą karty podarunkowej, którą możesz kupić także za gotówkę. Szczególnie ta ostatnia opcja jest polecana osobom, które chcą dokonywać jednorazowej opłaty za możliwość oglądania ulubionych treści.

Czy Netflix sam pobiera opłaty?

Tak, po dokonaniu pierwszej wpłaty kartą bankową Visa, Mastercard lub American Express, lub PayPal, Netflix będzie automatycznie obciążał Twoje konto co 30 dni kwotą wybranego przez Ciebie planu. Jeśli uznasz, że nie chcesz już korzystać z usług serwisu, możesz anulować subskrypcję na swoim koncie. Będzie ona aktywna do momentu upłynięcia 30 dni od ostatnio pobranej opłaty za abonament.

Jak przebiega w Netflix zmiana płatności?

Przejdź na swoje konto na stronie Netflix. Wybierz opcję Zarządzaj metodami płatności. Obok aktualnej metody wybierz Aktualizuj lub Dodaj metodę płatności. Wybierz opcję Dodaj do rachunku operatora komórkowego, Karta kredytowa lub debetowa, lub Zrealizuj kod podarunkowy, lub promocyjny.

Jak wykorzystać kody rabatowe PayPal do zapłaty za Netflix?

Aktualnie serwis Netflix nie akceptuje płatności PayPal od użytkowników z Polski. Możesz wybrać jedną z alternatywnych metod lub zapłacić przez PayPal za kartę podarunkową do Netflixa.

Źródła:
  1. 1
  2. 2
Udostępnij:
5 / 5
(2 ocen)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Sortuj: Nowe

Podobne pozycje

left
background image
Najpopularniejsze
Pożyczki ślubne: Jak zapłacić za wesele

Jeśli zastanawiasz się, jak zapłacić za wesele – dla siebie lub kogoś, kogo kochasz – powinieneś jak najszybciej zacząć oszczędzać na to pieniądze.

1082
Brak komentarzy
Czytaj
background image
5 sposobów na wykorzystanie pożyczki gotówkowej

Kiedy ostatni raz znalazłeś się w gorszej sytuacji finansowej i nie byłeś do końca pewien, jak za coś zapłacisz? A co z ostatnim razem, gdy czułeś się przytłoczony liczbą miesięcznych płatności, zaległościami na kartcie kredytowej i tymi

860
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak wybrać właściwą pożyczkę krótkoterminową

Myślisz o złożeniu wniosku o pożyczkę krótkoterminową? Na początku warto się zastanowić, ile dokładnie chciałbyś pożyczyć i na jak długo, zanim zaczniesz porównywać oprocentowanie, ponieważ pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

879
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Potrzebujesz szybkiej gotówki?

Kiedy potrzebujesz pieniędzy w sytuacji kryzysowej — aby zapłacić za naprawę samochodu, zaległy rachunek lub prywatnego lekarza — możesz podjąć decyzję zanim pomyślisz o swoich przyszłych finansach.

1082
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Czy pożyczka może pomóc w czasie kryzysu?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki i zdawanie sobie sprawy z różnych opcji jest szczególnie ważne w kryzysowych czasach.

1017
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Średnia krajowa 2023 - ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Średnia krajowa pomaga w zrozumieniu poziomu wynagrodzeń Polaków w danym roku. Dane dotyczące 2023 roku poznamy dopiero na początku 2024 roku, ale już teraz wiadomo, że w 2022 roku średnia krajowa okazała się rekordowa.

1474
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Płaca minimalna 2023 w Polsce

Rok 2023 jest szczególny, jeśli chodzi o zmianę płacy minimalnej w Polsce. Została ona podwyższona aż dwukrotnie - pierwszy raz w styczniu 2023 a kolejny w lipcu 2023. Dowiedz się więcej.

1200
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Zasiłek pielęgnacyjny 2023 - ile wynosi i komu przysługuje?

Zasiłek pielęgnacyjny w 2023 wyniesie 215,84 zł. Dowiedz się, komu przysługuje ta kwota i jak złożyć wniosek o dodatkowe dofinansowanie. Sprawdzamy, kiedy spodziewana jest podwyżka zasiłku.

3675
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Ile kosztuje Prawo Jazdy 2023-24? Cena kursu na prawo jazdy kat. B, A, C, D, T

Prawo jazdy to jeden z pierwszych większych wydatków osób wkraczających w dorosłość oraz wszystkich chcących zyskać niezależność. Do kosztów prawa jazdy wlicza się cena kursu oraz egzaminu.

2218
Brak komentarzy
Czytaj
right