Jak usunąć konto na Instagramie? Instrukcja krok po kroku

Data publikacji Data publikacji: 04.01.2024
Edytowane Edytowane: 04.01.2024
Czas czytania Czas czytania: 10 min
wyświetleń 0 wyświetleń

Możliwe, że przyszło Ci do głowy pytanie, jak szybko usunąć swoje dotychczasowe konto na Instagramie. W tym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dezaktywować swoje konto na IG w aplikacji lub na komputerze. W końcu nie wszyscy użytkownicy mogą mieć dostęp do apki. Sprawdziliśmy różne opcje i odkrywamy, jak na stałe zamknąć swoje konto na Instagramie, usuwając przy tym wszystkie dostępne tam dane. Te opcje będziemy prezentować w zależności od posiadanego urządzenia. Podpowiemy też, jak rozwiązać najczęstsze błędy, które możesz spotkać na swojej drodze w trakcie procesu.

Poradnik jak usunąć konto na Instagramie

Jak usunąć konto z Instagrama?

Konto na portalu Instagram ma każdy, kto chce dzielić się z obserwatorami wykonanymi zdjęciami lub historiami. Co więcej, nie brakuje osób, które dzięki Instagramowi rozwinęły swoje małe biznesy. Konta na Instagramie posiadają także gwiazdy i celebryci, którzy na swoich profilach nie tylko dzielą się skrawkami swojego życia prywatnego, ale także reklamują produkty i usługi. Kolejną grupą prężnie korzystającą z możliwości, jakie daje Instagram są influencerzy, którzy zyskali popularność właśnie dzięki publikowaniu zdjęć i inspirowania innych, szczególnie młodych użytkowników platformy.

Korzystanie z Instagrama ma także swoje ciemniejsze strony, do których zaliczyć można bezproduktywny czas spędzany na scrollowaniu i przeglądaniu zdjęć czy oglądanie setek wyidealizowanych zdjęć i filmików, które nie zawsze są zgodne z rzeczywistością. Nie brakuje informacji demaskujących udawane i cukierkowe życia influencerów[1], którzy korzystają z filtrów lub kupują drogie gadżety i ubrania wykorzystując środki z chwilówki online. Nic dziwnego, że nie brakuje osób, które chcą odciąć się i decydują się na usunięcie konta Instagram.

Na szczęście dezaktywacja konta Instagram jest szybka i prosta. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, jak usunąć Instagrama na stałe lub zrobić sobie przerwę dezaktywując profil.

Cześć, chcę tylko poinformować, że jutro nasze konta w mediach społecznościowych zostaną dezaktywowane, moje konta. (...) Ważne jest, żeby doświadczać, a naprawdę ważne jest, żeby doświadczać razem z bliskimi nam ludźmi, których znamy i którym ufamy. Na chwilę obecną będę trzymała mój krąg ludzi bliżej siebie i będę rozwijać inne umiejętności i zainteresowania

Lana del Rey

Jak usunąć konto na Instagramie na telefonie

Usuń konto Instagram na telefonie korzystając z aplikacji mobilnej lub przeglądarki. Cały proces wygląda bardzo podobnie.

 1. Uruchom aplikację Instagrama i przejdź do swojego konta.
 2. Wybierz opcję „Edytuj profil”.
 3. Kliknij „Ustawienia informacji osobistych”, a później „Własność konta i kontrola”.
 4. Możesz teraz wybrać czy interesuje Cię Instagram dezaktywacja konta na pewien czas lub trwałe Instagram usuwanie konta.
 5. Podaj hasło, aby zatwierdzić.

Uwaga! Zwróć uwagę na to, że po wykonaniu powyższych czynności Instagram wciąż daje Ci 30 dni na zmianę zdania. Jeśli wykonasz czynności w celu usunięcia konta, jednak przez kolejne 30 dni zdecydujesz się ponownie zalogować na to konto, zostanie ono odzyskane.

Izabela Wojdanowska - Ekspert w ds. wiedza finansowa

Jak usunąć konto na Instagramie w aplikacji

Sposób na to, jak usunąć profil na Instagramie w aplikacji jest bardzo podobny do tego, który opisano powyżej. Działa on w aplikacjach zainstalowanych na różnych urządzeniach przenośnych.

 1. Otwórz aplikację Instagram i stuknij ikonę swojego konta.
 2. Dotknij przycisk „Edytuj profil”.
 3. Wybierz „Ustawienia informacji osobistych” i „Własność konta i kontrola”.
 4. Spośród dostępnych opcji usuwanie konta i podaj powód swojej decyzji.
 5. Zatwierdź czynność hasłem.

Jak usunąć konto na IG na iPhone

Użytkownicy iPhone’ów mogą równie łatwo usunąć swoje konto na IG. Przed rozpoczęciem całego procesu warto jednak upewnić się, że aplikacja Instagram jest zaktualizowana do najnowszej wersji. Użytkownicy urządzeń z iOS powinni postępować podobnie jak w przypadku standardowej instrukcji usuwania konta przez aplikację mobilną. 

Wystarczy uruchomić aplikację Instagram, przejść do widoku swojego konta, a następnie do edycji. W ustawieniach informacji osobistych można przejść do własności konta i kontroli, a następnie podać powodów usuwania konta i potwierdzić czynność hasłem.

Jak usunąć drugie konto na Instagramie na telefonie

Możliwe, że posiadasz kilka kont na Instagramie, związanych np. z Twoją działalnością biznesową. Dowiedz się, jak usunąć jedno z kont na Instagramie i zachować pozostałe profile.

 1. Uruchom aplikację mobilną i przejdź do swojego profilu.
 2. W prawym dolnym rogu aplikacji dotknij ikony z człowiekiem lub swoim zdjęciem.
 3. W prawym górnym rogu naciśnij ikonę z trzema kreskami.
 4. Wybierz pierwszą z opcji na liście „Ustawienia i prywatność”.
 5. Wybierz opcję „Centrum kont”, a następnie zjedź na dół i stuknij „Konta”.
 6. Przejrzyj listę aktywnych kont i obok profilu, którego nie chcesz już posiadać stuknij Instagram usuń konto.

Jak usunąć konto na Instagramie na komputerze

W tej części przedstawimy jak krok po kroku usunąć konto na Instagramie na komputerze:

 1. Kliknij usuń konto Instagram link: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent.
 2. Z menu rozwijanego pod pytaniem „Dlaczego chcesz usunąć konto?” wybierz jedną z opcji.
 3. Potwierdź wprowadzając swoje hasło.
 4. Jeśli zdecydujesz się na trwałe usunięcie Instagrama wybierz powód z menu i kliknij „Trwale usuń moje konto”.

Zwróć uwagę na to, że usuwanie konta na Instagramie wiąże się z trwałym usunięciem wszystkich zdjęć, komentarzy, filmów i historii. Przed rozpoczęciem całego procesu warto najpierw skopiować wszystkie materiały na dysk lub przenieść do chmury.

Robię sobie przerwę od mediów społecznościowych, bo pęka mi serce, gdy widzę cały ten horror, nienawiść, przemoc i terror, które dzieją się na świecie. Torturowanie i zabijanie ludzi lub jakikolwiek akt nienawiści wobec jakiejkolwiek grupy jest przerażający. Musimy chronić WSZYSTKICH ludzi, zwłaszcza dzieci, i na dobre położyć kres przemocy

Selena Gomez

Jak dezaktywować konto na Instagramie 2023-2024

W przypadku, gdy nie interesuje Cię trwałe usuwanie konta na ig, ale raczej czasowa dezaktywacja konta na Instagramie, masz możliwość wyłączenia konta i zmiany decyzji w przyszłości.

Dezaktywacja konta na ig oznacza, że wszystkie Twoje dotychczas umieszczone treści na IG nie będą widoczne dla innych użytkowników, w tym Twoich obserwujących. Oto jak wyłączyć swoje konto krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę instagram.com i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe, przejdź do edycji profilu.
 3. Wybierz opcję „Tymczasowe wyłączenie konta".
 4. Podaj powód wyłączenia konta i zatwierdź hasłem.

Jak usunąć konto na Instagramie bez dostępu

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć konto na ig bez hasła musisz pamiętać, że nie jest to możliwe. Instagram chroni prywatność swoich użytkowników, którzy muszą potwierdzić, że konto należy do nich podając dane do logowania. Wszystko po to, aby uniknąć prób przejęcia lub kradzieży konta.[2]

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła i został utracony dostęp do konta, skorzystaj z opcji przypominania hasła i zresetuj je. Możliwe, że nie masz dostępu do konta ze względu na zapomniany adres e-mail lub numer telefonu. Radzimy, aby w takim przypadku skontaktować się z pomocą techniczną Instagrama.

FAQ: sposoby na usuwanie konta Instagram

Dlaczego nie mogę usunąć swojego konta na Instagramie?

Powodów, dla których możesz mieć problem z usunięciem swojego konta na Instagramie może być wiele, jednak zawsze radzimy ponownie sprawdzić nasze instrukcje jak usunąć konto Instagram – możliwe, że przez przypadek pominięto któryś z kroków. Jeśli postępujesz zgodnie z naszymi instrukcjami jak trwale usunąć konto na Instagramie, jednak nadal pojawia się błąd koniecznie skontaktuj się z obsługą klienta, aby rozwiązać problem.

Czy usuwając konto na IG usunę także inne podpięte konta?

Nie, zawsze masz możliwość wyboru konta, które chcesz usunąć, nawet jeśli w aplikacji Instagram posiadasz podpiętych kilka kont. Aby usunąć kolejne konta, trzeba wybrać je w aplikacji i każdorazowo potwierdzić usunięcie podając powód i hasło.

Czy usuwanie konta na IG jest konieczne? Jakie są alternatywne opcje?

Mam nadzieję, że po lekturze naszego artykułu wiesz już jak usunąć Instagram. A może interesują Cię także alternatywne opcje zrobienia sobie przerwy od tej platformy. Zamiast usuwania konta możesz także zdecydować się na dezaktywację profilu na jakiś czas, przez co zamieszczone przez Ciebie treści nie będą widoczne dla Twoich obserwatorów.

Pokazuje mi się komunikat „Przepraszamy, wystąpił błąd”. Co teraz?

Ponownie sprawdź nasze podpowiedzi na to jak usunac konto na Instagramie. Wciąż pojawia się błąd? Najpierw sprawdź, czy zaktualizowałeś swoją aplikację IG do najnowszej wersji. Później zresetuj aplikację lub wyłącz i włącz swoje urządzenie. Na koniec zrób kolejny krok i sprawdź, czy wpisujesz dobre hasło w ostatnim kroku usuwania konta. Jeśli błędy nadal się powtarzają, skontaktuj się z obsługą klienta.

Źródła
 1. 1
 2. 2
Udostępnij:
5 / 5
(4 ocen)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Sortuj: Nowe

Podobne pozycje

left
background image
Najpopularniejsze
5 sposobów na wykorzystanie pożyczki gotówkowej

Kiedy ostatni raz znalazłeś się w gorszej sytuacji finansowej i nie byłeś do końca pewien, jak za coś zapłacisz? A co z ostatnim razem, gdy czułeś się przytłoczony liczbą miesięcznych płatności, zaległościami na kartcie kredytowej i tymi

851
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Czy pożyczka może pomóc w czasie kryzysu?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki i zdawanie sobie sprawy z różnych opcji jest szczególnie ważne w kryzysowych czasach.

1006
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Zasiłek pielęgnacyjny 2023 - ile wynosi i komu przysługuje?

Zasiłek pielęgnacyjny w 2023 wyniesie 215,84 zł. Dowiedz się, komu przysługuje ta kwota i jak złożyć wniosek o dodatkowe dofinansowanie. Sprawdzamy, kiedy spodziewana jest podwyżka zasiłku.

3550
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Ile kosztuje Prawo Jazdy 2023-24? Cena kursu na prawo jazdy kat. B, A, C, D, T

Prawo jazdy to jeden z pierwszych większych wydatków osób wkraczających w dorosłość oraz wszystkich chcących zyskać niezależność. Do kosztów prawa jazdy wlicza się cena kursu oraz egzaminu.

2095
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Najlepiej płatne zawody w Polsce - kto zarabia najwięcej?

W tym artykule sprawdzimy, jakie są najbardziej płatne zawody w Polsce oraz branże, w których zatrudnienie może przynieść wysokie potencjalne zarobki.

183
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak zarobić pieniądze w Polsce? 10 sprawdzonych sposobów na szybkie pieniądze

Sprawdź, jak zarobić szybko pieniądze i poprawić swoją sytuację finansową, także bez wychodzenia z domu. Tylko sprawdzone sposoby na dodatkową gotówkę, które możesz przetestować już teraz.

216
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak wziąć kredyt w Play – Poradnik krok po kroku y kody na kredyt w Play

Kredyt w Play jest dedykowany użytkownikom posiadającym numer w sieci Play i korzystającym z usługi na kartę. W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się jak działa kredyt w Play na kartę.

116
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak wypłacać pieniądze z PayPal? Poradnik i sprawdzone sposoby

Odkryj, jak łatwo i bez problemu możesz wypłacać pieniądze z konta PayPal. Nasz przewodnik zawiera szczegółowe instrukcje, omawia możliwe opłaty oraz oferuje porady, jak przyspieszyć transakcje. Z nami szybko zrealizujesz bezpieczne wypłaty z PayPal.

318
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Mieszkania socjalne: kryteria i warunki. Jak dostać lokal socjalny?

Poznaj proces ubiegania się o mieszkania socjalne. Dowiedz się, kto kwalifikuje się do otrzymania lokalu i jakie dokumenty są niezbędne. Wyjaśniamy kryteria, niezbędne dokumenty, procedury urzędowe i dajemy wskazówki, by zwiększyć szanse na przydział.

307
Brak komentarzy
Czytaj
right