Jak wypłacać pieniądze z PayPal? Poradnik i sprawdzone sposoby

Pokaż więcej
Data publikacji Data publikacji: 20.11.2023
Edytowane Edytowane: 20.11.2023
Czas czytania Czas czytania: 11 min
wyświetleń 0 wyświetleń

Poradnik jak wypłacić pieniądze z PayPal na różne sposoby. Uzyskaj szybki dostęp do swoich środków zgromadzonych na koncie PayPal i prześlij je na swoje konto bankowe.

Jak wypłacać pieniądze z PayPal za pomocą telefonu lub komputera

PayPal to popularny system płatności online, który jest użytkowany w wielu krajach świata. Jest uznawany za bezpieczny portfel elektroniczny, którym można płacić w wielu walutach. PayPal współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi markami sklepów i usług, a swoim użytkownikom daje wiele opcji korzystania ze swoich pieniędzy.[1]

W tym poradniku przyjrzymy się, jak wypłacić pieniądze z PayPal na różne sposoby oraz przejdziemy przez cały proces krok po kroku tłumacząc wszystkie mogące się narodzić wątpliwości.

Jak przelać pieniądze z PayPal na konto bankowe?

Użytkownik systemu PayPal może w dowolnym momencie zechcieć wykonać przelew z PayPal na konto bankowe. Wykorzystane w ten sposób środki może wydać np. na pilne zakupy, których nie może pokryć ze środków zgromadzonych na koncie PayPal czy spłatę raty pożyczki online.

Przelew PayPal na konto bankowe jest szybki, prosty i darmowy. Można go dokonać na komputerze, korzystając ze strony PayPal lub poprzez aplikację.

Wypłata z PayPal przez stronę internetową

Oto krótki przewodnik po tym, jak wygląda szybki przelew z PayPal na konto bankowe z wykorzystaniem strony internetowej PayPal.

 1. Wejdź na stronę PayPal.
 2. Przejdź do sekcji „Portfel”.
 3. Kliknij opcję „Przelej pieniądze”.
 4. Kliknij „Przelej na swój rachunek bankowy” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.[2]

Jak przelać z PayPal na konto bankowe przez aplikację mobilną

Oto przewodnik po tym, jak wypłacić pieniądze z PayPal na konto bankowe korzystając z aplikacji mobilnej PayPal.

 1. Uruchom aplikację PayPal.
 2. Wybierz swoje saldo.
 3. Wybierz opcję „Przelej pieniądze” i postępuj zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

PayPal: jak wypłacić pieniądze na kartę płatniczą

Wielu użytkowników zastanawia się, jak wypłacić pieniądze z PayPal na swoją kartę płatniczą i móc dokonywać nią zakupów w sklepach fizycznych lub wypłacać pieniądze z bankomatu. Niestety, mamy złą wiadomość. Aktualnie nie ma możliwości wypłacania pieniędzy z PayPal na kartę płatniczą. Jedyną opcją jest przesłanie środków z konta PayPal na swoje konto bankowe, do którego jest podpięta karta płatnicza.

Wypłata pieniędzy z PayPal w bankomacie

Obecnie nie jest możliwe wypłacenie salda zgromadzonego w PayPal w bankomacie. Jedynym sposobem, aby uzyskać dostęp do środków, jest przesłanie pieniędzy na swoje konto bankowe, a następnie skorzystanie z karty do konta, aby móc wypłacić środki.

Przelewy między użytkownikami PayPal

Jedną z metod na wypłacenie pieniędzy z konta PayPal jest przelanie środków na konto innego, zaprzyjaźnionego użytkownika PayPal. Wystarczy, aby dana osoba posiadała swoje konto PayPal, aby mogła w kilka sekund otrzymać potrzebne środki. Przelanie pieniędzy innemu użytkownikowi PayPal może być bezpłatne pod warunkiem, że odpowiednio zaznaczy się opcję przelewu znajomemu w formularzu.

Nasza oferta jest bardzo kompleksowa. Obejmuje usługi zarówno dla konsumentów, jak i sprzedawców. Oferujemy cały szereg różnorodnych produktów, wśród których znajdują się m.in. portfel cyfrowy, procesowanie obsługi kart płatniczych, rozwiązania typu ‘pay-out’ czy płatności P2P. Dajemy polskim sprzedawcom dostęp do 400 mln konsumentów globalnie, którym handlowcy mogą oferować swoje usługi. Z drugiej strony, polskim konsumentom dajemy dostęp do 32 mln sprzedawców na całym świecie.

Efi Dahan, general manager PayPala na region Europy Środkowo-Wschodniej, Rosję i Izrael

Jak wpłacić pieniądze na PayPal bez konta bankowego

Jedną z najczęściej stosowanych metod wpłacania środków na konto PayPal jest wykonanie przelewu z konta bankowego lub doładowanie salda kartą płatniczą. Są jednak alternatywne metody na natychmiastowe doładowanie salda, w tym opcja szybkich przelewów.

Błyskawiczne doładowania konta PayPal wykorzystują systemy płatności elektronicznej DotPay oraz Trustly, w tym płatności kartą i BLIK. Cały proces przebiega tak, jak przy standardowych przelewach PayU, które są dobrze znane przez klientów dokonujących płatności online. Konto PayPal można doładować wybierając kwotę doładowania, swoją bankowość internetową, a następnie autoryzować płatność. Środki pojawią się na koncie PayPal w kilka chwil.

PayPal i paysafecard

Paysafecard to jedna z najpopularniejszych metod dokonywania płatności online z pełną anonimowością. Istnieje opcja, aby połączyć dwie znane metody płatności i zyskać jeszcze większe bezpieczeństwo i prywatność. Za pomocą paysafecard można nie tylko doładowywać swoje saldo PayPal bez konta bankowego, ale także dokonywać wypłat. To dobra opcja dla osób, które nie chcą podpinać do PayPal swojej standardowej karty płatniczej i podawać prywatnych informacji usłudze płatniczej online. Karty paysafecard, które posłużą do doładowania konta PayPal, można zakupić za gotówkę w wielu punktach stacjonarnych.

Warto także założyć kartę Mastercard paysafecard, która zostanie podpięta do konta PayPal. Można to zrobić przez stronę paysafecard. Następnie można doładowywać saldo karty i dokonywać transakcji przez PayPal, a także przesyłać środki z paysafecard na swoje konto bankowe.

Wypłacanie pieniędzy z PayPal w innej walucie

PayPal umożliwia wypłacanie pieniędzy na konto bankowe obsługujące walutę lokalną, w naszym przypadku złotówki. Oznacza to, że bez problemu i bez dodatkowych kosztów wypłacisz środki z PayPal w złotówkach na swoje konto w polskim banku. Jeśli posiadasz saldo PayPal w innej walucie niż polski złoty (EUR, USD, GBP itd.), PayPal przewalutuje przesyłane środki po kursie uwzględniającym opłatę za tę usługę. Jest to kurs ustalony przez serwis PayPal, który jest mniej korzystny niż bieżący kurs wymiany NBP.

PayPal umożliwia też dokonywanie wypłat na zagraniczne konta, jednak w tym przypadku będą obowiązywać dodatkowe opłaty w formie prowizji (1,29% dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, 1,99% dla mieszkańców innych regionów niż Europejski Obszar Gospodarczy – w ich przypadku przelew jest darmowy).

Jak długo trwają przelewy PayPal?

Zgodnie z informacjami na stronie PayPal standardowy przelew PayPal na konto bankowe użytkownika trwa 1 dzień. Może on jednak potrwać nawet od 3 do 5 dni roboczych, jeśli wydłuży się proces rozliczeniowy w danym banku.

Oto kilka wskazówek na to, aby maksymalnie przyspieszyć cały proces:

 • Upewnij się, że na Twoim koncie PayPal jest już zapisany Twój rachunek bankowy – wpłynie to na usprawnienie całego procesu.
 • Zwróć uwagę na to, aby imię i nazwisko widniejące na koncie PayPal było zgodne z imieniem i nazwiskiem na rachunku bankowym. Jeśli dane odbiorcy przelewu nie będą się zgadzać z tymi na koncie PayPal, przelew zostanie zwrócony na Twoje konto i zostanie za to pobrana opłata.
 • Przelewy są wykonywane tylko w walucie lokalnej. Jeśli posiadasz saldo np. w dolarach amerykańskich i chcesz przesłać pieniądze na swoje konto w polskich złotych PayPal dokona przewalutowania po kursie zawierającym wliczoną już prowizję za tę usługę. Kurs ten jest zwykle mniej korzystny niż oficjalny kurs walutowy.
 • Raz dokonanego przelewu wychodzącego z konta PayPal nie można już anulować.

Oto garść informacji o tym, jak długo przetwarzane są inne transakcje w PayPal:

 • przelewy pieniędzy między dwoma kontami PayPal – kilka minut,
 • płatność online kartą z wykorzystaniem salda PayPal – natychmiast,
 • przelew pieniędzy z konta bankowego na PayPal – 1-2 dni.

Opłaty: PayPal przelew na konto

W PayPal wypłata środków na prywatne konto bankowe jest darmowa. Oznacza to, że sam PayPal nie pobiera za to żadnych prowizji, jednak niektóre banki mogą naliczać opłaty za przelewy online. Warto sprawdzić tabelę opłat i prowizji własnego banku.

Bezpieczne transakcje płatnicze z PayPal

PayPal należy do czołówki, jeśli chodzi o zapewnienie swoim użytkownikom bezpieczeństwa danych i finansów. W PayPal wpłata i wypłata środków jest ściśle chroniona najnowocześniejszym szyfrowaniem, a sam klient przechodzi szereg weryfikacji, aby wykluczyć dostęp do konta PayPal osobom do tego niepowołanym.

PayPal współpracuje wyłącznie z wybranymi sprzedawcami, którzy przejdą skrupulatną weryfikację, a sama firma ma przez to pewność, że wszystkie transakcje są legalne i bezpieczne.

PayPal oferuje także pewną anonimowość w dokonywaniu transakcji, ponieważ sprzedawcy nie widzą żadnych danych kupującego, poza adresem jego adresem e-mail powiązanym z kontem PayPal oraz adresem dostawy.

Funkcje PayPal dla transakcji online

Z usługi PayPal korzysta już ponad 277 milionów użytkowników na całym świecie doceniając wiele korzyści, jakie ma usługa PayPal. Jedną z nich jest ochrona kupujących, w ramach której każda osoba, która kupi produkt online, a ten nie zostanie dostarczony, zostanie dostarczony uszkodzony lub będzie różnił się od opisu na stronie sklepu, będzie mogła zgłosić wniosek o zwrot pieniędzy. Dodatkowo PayPal przez całą dobę monitoruje wszystkie transakcje po to, aby zapobiegać oszustwom, kradzieży tożsamości i phishingowi.

PayPal ułatwia także dokonywanie płatności online. Podczas płacenia w Internecie nie trzeba podawać sprzedawcy swoich danych, w tym danych kart. Wystarczy znać swój adres e-mail i hasło przypisane do konta.

Usługa PayPal akceptuje 25 walut z ponad 200 krajów i rynków, oferuje także przeliczanie walut w obrębie konta użytkownika. Oznacza to, że klienci mogą kupować w sklepach zagranicznych jednym kliknięciem. Dodatkowym ułatwieniem jest aplikacja PayPal, która pozwala kontrolować stan konta i dokonywać szybkich transakcji.

Zalety i wady PayPal

Podsumujmy powyższe informacje prezentując najczęściej wymieniane mocne i słabe strony usługi PayPal i opcji wypłaty środków z konta. Sprawdź, czy konto PayPal to usługa dostosowana do Twoich potrzeb. Weź pod uwagę możliwości wypłaty pieniędzy ze swojego konta, a także waluty, w jakich uzyskujesz środki na konto. Wszystko po to, aby wypłacać pieniądze z PayPal tak szybko i tanio, jak to możliwe.

Zalety PayPal

bezpieczeństwo transakcji podczas zakupów online
łatwość użycia
prywatność dzięki braku dostępu sprzedawcy do danych kupującego
wygoda użytkowania, także przez aplikację
wysoka akceptowalność praktycznie na całym świecie
darmowe przelewy w obrębie PayPal dla bliskich i rodziny
darmowe przelewy z PayPal na konto bankowe w tej samej walucie

Wady PayPal

nie można wypłacić środków PayPal inaczej niż przelewem bankowym
nie są dostępne wypłaty z bankomatu
niekorzystne kursy przeliczania walut

FAQ: przelew z PayPal na konto bankowe

Jak wypłacić pieniądze z PayPal w bankomacie – czy to możliwe?

Nie jest łatwo wypłacić swoje pieniądze z konta PayPal w bankomacie. Firma PayPal nie wydaje dedykowanych kart płatniczych przypisanych do konta użytkownika PayPal, możliwe jest jedynie połączenie konta PayPal ze swoją kartą płatniczą do transakcji online. W PayPal wypłata z bankomatu jest możliwa dopiero po przesłaniu środków z konta PayPal na swoje konto bankowe, do którego dołączona jest karta płatnicza. Zwykle środki przelane z konta PayPal na własne konto bankowe, pojawią się po około 24 godzinach do maksymalnie 6 dni.

Jak wypłacić USD z PayPal bez prowizji?

Niestety, wypłacanie dolarów amerykańskich i innej waluty z PayPal na inne konta bez prowizji jest praktycznie niemożliwe. PayPal umożliwia przelewy wyłącznie na konta bankowe w tej samej walucie, w przeciwnym razie dokonuje niekorzystnego przewalutowania. Nie pomaga nawet założenie konta walutowego w polskim banku. Są sposoby na obejście niekorzystnej prowizji, jednak mogą być one czasochłonne i nie zawsze działają.

Jakie banki obsługują PayPal?

Jeśli chcesz przelać środki z PayPal na konto bankowe możesz to zrobić wiedząc, że takie przelewy są akceptowane przez wszystkie polskie banki, w tym: PKO Bank Polski, Pekao, Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank), Bank Pocztowy, VeloBank, ING Bank Śląski, Credit Agricole, BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska, mBank, Bank Millennium, Nest Bank, Citi Handlowy, Toyota Bank i inne.

Dlaczego mam problem z przelaniem środków z PayPal na moje konto?

Problemy z realizacją przelewu z konta PayPal na własne konto bankowe, mogą być spowodowane różnymi błędami. Oto najpopularniejsze z nich: niezweryfikowane konto PayPal wymaga wcześniejszego potwierdzenia informacji osobistych w PayPal. Użytkownicy często podają błędne dane bankowe, które uniemożliwiają przetworzenie przelewu. Jeśli PayPal uzna, że działalność na Twoim koncie jest podejrzana i może zablokować przelewy wychodzące i przychodzące. Powód może być także bardzo prozaiczny i dotyczyć chwilowych problemów z serwerem PayPal lub bankiem. Radzimy, aby w razie wątpliwości skontaktować się z pomocą techniczną.

Jak wypłacić pieniądze z PayPal bez konta bankowego?

Pieniądze z PayPal można wypłacić jedynie na własne konto bankowe. Obecnie nie są dostępne inne metody na wypłatę środków z konta PayPal. Inną opcją może być przesłanie pieniędzy innemu użytkownikowi PayPal, który pomoże Ci z ich wypłatą lub opłacenie tymi środkami produktów, lub usług online.

Lista czcionek
 1. 1
 2. 2
Udostępnij:
5 / 5
(2 ocen)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Sortuj: Nowe

Podobne pozycje

left
background image
Najpopularniejsze
Pożyczki ślubne: Jak zapłacić za wesele

Jeśli zastanawiasz się, jak zapłacić za wesele – dla siebie lub kogoś, kogo kochasz – powinieneś jak najszybciej zacząć oszczędzać na to pieniądze.

1051
Brak komentarzy
Czytaj
background image
5 sposobów na wykorzystanie pożyczki gotówkowej

Kiedy ostatni raz znalazłeś się w gorszej sytuacji finansowej i nie byłeś do końca pewien, jak za coś zapłacisz? A co z ostatnim razem, gdy czułeś się przytłoczony liczbą miesięcznych płatności, zaległościami na kartcie kredytowej i tymi

840
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak wybrać właściwą pożyczkę krótkoterminową

Myślisz o złożeniu wniosku o pożyczkę krótkoterminową? Na początku warto się zastanowić, ile dokładnie chciałbyś pożyczyć i na jak długo, zanim zaczniesz porównywać oprocentowanie, ponieważ pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

809
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Potrzebujesz szybkiej gotówki?

Kiedy potrzebujesz pieniędzy w sytuacji kryzysowej — aby zapłacić za naprawę samochodu, zaległy rachunek lub prywatnego lekarza — możesz podjąć decyzję zanim pomyślisz o swoich przyszłych finansach.

1050
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Czy pożyczka może pomóc w czasie kryzysu?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki i zdawanie sobie sprawy z różnych opcji jest szczególnie ważne w kryzysowych czasach.

993
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Średnia krajowa 2023 - ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Średnia krajowa pomaga w zrozumieniu poziomu wynagrodzeń Polaków w danym roku. Dane dotyczące 2023 roku poznamy dopiero na początku 2024 roku, ale już teraz wiadomo, że w 2022 roku średnia krajowa okazała się rekordowa.

1381
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Ile kosztuje 1 kWh w 2023 r.? Cena prądu w Polsce i poradnik użytkownika

Ceny prądu w Polsce rosną. Wielu odbiorców chce płacić jak najmniej, oszczędzając energię i wybierając najtańszych dostawców prądu. Dowiesz się, ile kosztuje 1 kWh prądu, co wpływa na ostateczną cenę i poznaj sposoby na oszczędzanie prądu.

2057
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Płaca minimalna 2023 w Polsce

Rok 2023 jest szczególny, jeśli chodzi o zmianę płacy minimalnej w Polsce. Zostanie ona podwyższona aż dwukrotnie - pierwszy raz w styczniu 2023 a kolejny w lipcu 2023. Dowiedz się więcej.

1129
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Waloryzacja emerytur 2023 - gwarantowana podwyżka [AKTUALNA tabela]

Waloryzacja emerytur 2023 wyniosła 14,8% lub gwarantowane podwyższenie emerytury o 250 zł. Dowiedz się, o ile wzrośnie Twoja emerytura. Przedstawiamy aktualną tabelę z nowymi emeryturami od 1 marca 2023 roku.

878
Brak komentarzy
Czytaj
right