Jak wziąć kredyt w Play – Poradnik krok po kroku

Pokaż więcej
Data publikacji Data publikacji: 10.11.2023
Edytowane Edytowane: 10.11.2023
Czas czytania Czas czytania: 11 min
wyświetleń 0 wyświetleń

Kredyt w Play daje możliwość szybkiego doładowania konta w awaryjnej sytuacji

Jak wziąć kredyt w Play – czy warto?

Kredyt w Play na kartę – co to za usługa i jak działa?

Masz na koncie mniej niż 1 zł i musisz szybko wykonać połączenie telefoniczne, wysłać wiadomość SMS lub MMS? Rozwiązaniem może być oferta szybkiego kredytu w Play.

Kredyt w Play często mylony jest z ofertami na pożyczki online, jednak jest to zupełnie inna forma usługi, która może być przydatna w sytuacjach awaryjnych. Kredyt Play na kartę to inaczej ratunkowe doładowanie konta na niewielką kwotę w wysokości 2 zł, 3 zł lub 5 zł. Wystarczy wpisać specjalny kod, aby niewielkie doładowanie zasiliło saldo użytkownika. Spłacenie kredytu następuje podczas kolejnego doładowania konta. Wcześniej pożyczona kwota zostanie odjęta od następnego doładowania. Kredyt jest dostępny w większości ofert Play na kartę.

Kwoty, na jakie jest udzielany kredyt w Play na kartę

Kwoty kredytu Play są niewielkie i mają na celu szybką pomoc w doładowaniu konta. Są więc łatwe do spłaty. W ofercie Play kredyt jest przyznawany osobom, które zasilały konto w ostatnim roku użytkowania numeru. Kwota kredytu zależy od sumy doładowań w ostatnim roku:

 • kredyt Play 2 zł jest udzielany za sumę doładowań o wartości minimum 30 zł,
 • kredyt w Play na 3 zł jest udzielany za sumę doładowań o wartości minimum 50 zł,
 • kredyt Play 5 zł można uzyskać za sumę doładowań o wartości minimum 100 zł.

Stan swoich doładowań i salda w Play można sprawdzić na koncie klienta w Play24. Powyższe kwoty stanowią jedyną możliwość pożyczenia pieniędzy w Play. Nie jest możliwe uzyskanie kredytów na inne kwoty.

Jaką kwotę kredytu w Play wybrać?

Kwoty na kredyt w Play są tak niskie, że z pewnością nie będziesz mieć problemu z wybraniem najlepszej opcji dla siebie. Mimo to przygotowaliśmy kilka propozycji podsumowujących ofertę kredytu Play zaznaczając, na co można wykorzystać kwoty awaryjnego doładowania.

 • Kredyt w Play na 2 zł – opcja polecana dla klientów, którzy nie potrzebują dużego doładowania i muszą wysłać wyłącznie jednego lub dwa SMS-y. Niska kwota pozwala na zminimalizowanie konieczności spłacania większych kwot w kolejnym doładowaniu. W związku z tym, że cała niewykorzystana kwota kredytu przepada po 24 godzinach, nie warto korzystać z oferty na zapas. O kwotę kredytu na 2 zł możesz wnioskować w momencie, gdy Twoja suma doładowań telefonu przez ostatni rok wyniosła co najmniej 30 zł.
 • Kredyt w Play na 3 zł – doskonałe rozwiązanie dla klientów, którzy chcą wykonać krótkie połączenie telefoniczne lub wysłać kilka wiadomości SMS i szybko załatwić ważną sprawę. Kwota 3 zł zostanie odciągnięta od kolejnego doładowania. O kwotę kredytu na 3 zł możesz wnioskować w momencie, gdy Twoja suma doładowań telefonu przez ostatni rok wyniosła co najmniej 50 zł.
 • Kredyt w Play na 5 zł – najwyższa kwota kredytu, którą można otrzymać w ramach oferty. Można ją wydać na krótkie skorzystanie z Internetu lub rozmowę telefoniczną. Kwota 5 zł zostanie odciągnięta od kolejnego doładowania. O kwotę kredytu na 5 zł możesz wnioskować w momencie, gdy Twoja suma doładowań telefonu przez ostatni rok wyniosła co najmniej 100 zł.[1]

Ile czasu jest na wykorzystanie kredytu w Play?

Doładowanie kredytowe w Play jest ważne na koncie klienta wyłącznie przez 24 godziny od momentu uzyskania środków na saldzie. Kwota kredytu zostanie odliczona od kolejnego doładowania, nawet jeśli nie została wykorzystana w podanym czasie.

Przykład:

Uzyskano kredytowe doładowanie na kwotę 5 zł. Z otrzymanego salda wykorzystano jedynie 2 zł. Po 24 godzinach pozostałe 3 zł zostało odpisane z konta. Klient dokonuje doładowania na kwotę 30 zł, jednak na jego koncie pojawi się 25 zł – 5 zł zostanie odjęte w poczet spłaty kredytu.

Trzy sposoby na to, jak wziąć kredyt w Play

Zaciągnięcie kredytu w Play nie wymaga przechodzenia przez skomplikowane formalności. Nie trzeba też wypełniać żadnego formularza ani przedstawiać zaświadczeń. Wszystko odbywa się wyłącznie z telefonem w ręku, w kilka sekund.

Aby otrzymać awaryjne, kredytowe doładowanie, wystarczy skorzystać z jednej z trzech opisanych poniżej metod:

 1. Wysłać kod SMS pod specjalny numer telefonu Play.
 2. Nawiązać połączenie pod numerem podanym w ofercie.
 3. Przejść na swoje konto klienta na stronie Play.pl (zakładka Usługi).

Sprawdźmy każdą z tych opcji po kolei.

Kredyt w Play kod SMS aktywujący ofertę

Aktywujący kredyt Play kod zależy od tego, jakiej kwoty doładowania potrzebujesz. Poniżej znajdziesz kody, których możesz użyć od ręki, aby doładować swoje konto:

 • kredyt Play 2 zł kod: KREDYT 2 wysłany na numer 801
 • kredyt na 3 zł kod: KREDYT 3 wysłany na numer 801
 • kredyt na 5 zł kod: KREDYT 5 wysłany na numer 801

Chwilę po wysłaniu kodu SMS, Twoje konto zostanie zasilone dodatkowymi środkami.

Kredyt przez połączenie telefoniczne

Bardzo podobnie wygląda opcja uzyskania potrzebnych środków na koncie za pomocą krótkiego połączenia telefonicznego. Poniżej znajdziesz numery telefonów, pod które należy zadzwonić, aby zgłosić chęć skorzystania z kredytu w Play na odpowiednią kwotę:

 • kredyt Play na 2 zł – wykonanie połączenia telefonicznego pod numer *111*802*1#
 • kredyt Play na 3 zł – wykonanie połączenia telefonicznego pod numer *111*803*1#
 • kredyt Play na 5 zł – wykonanie połączenia telefonicznego pod numer *111*805*1#[2]

Po wykonaniu połączenia saldo zostanie doładowane na wybraną kwotę.

Przez konto klienta Play.pl

Przejdź na stronę Play.pl i zaloguj się na swoje konto. Kliknij przycisk „Zaloguj” znajdujący się w prawym górnym rogu. Po zalogowaniu przejdź do sekcji „Usługi” i znajdź opcję doładowania w ramach kredytu Play. Wybierz preferowaną opcję i zatwierdź. Usługa online zostanie zdezaktywowana w momencie, gdy kwota kredytu zostanie spłacona.

Kto może wziąć kredyt w Play?

Kredyt w Play jest dostępny wyłącznie dla osób użytkujących telefon na kartę w sieci Play i posiadających jedną z poniższych ofert:

 • Oferta Play Fresh
 • Oferta Play na Kartę
 • Oferta Play na Kartę Lubię to!
 • Oferta Play na Kartę Surf
 • Oferta Play na Kartę Rok Ważności Konta
 • Oferta Formuła Play na Kartę
 • Oferta Formuła Mini Max na Kartę
 • Oferta Play na Kartę odnowa

Jak sprawdzić, z jakiej oferty korzystasz?

 • Przejdź na stronę Play.pl i zaloguj się na swoje konto klienta. Sprawdzisz tam szczegóły swojej oferty.
 • Wpisz na klawiaturze telefonu kod *111*49*1#.

Kilka kredytów Play w jednym czasie – czy to możliwe?

W jednym czasie może zostać przyznany tylko jeden pakiet kredytu Play. Oznacza to, że nie możesz wysłać dwóch kodów SMS jeden po drugim i zwiększać saldo konta. Z kolejnej oferty możesz skorzystać wyłącznie wtedy, gdy spłacisz dotychczasowe zadłużenie.

Warunki korzystania z usługi – unikaj działań niezgodnych z regulaminem

Niska kwota kredytu Play może skłaniać do nieprzywiązywania większej wagi do regulaminu usługi. Warto jednak pamiętać o działaniach, które są zabronione i do których jest zobowiązany klient w Play. Warunki podkreślają, że nie można korzystać z uzyskanych środków z kredytu w niewłaściwy sposób. Złamanie regulaminu może spowodować zawieszenie umowy i zaprzestanie świadczenia usług.

Oto działania, których nie należy wykonywać korzystając z karty SIM/USIM w usłudze Play:

 • nie generować sztucznego ruchu niesłużącego wymianie informacji za pomocą kart SIM/USIM,
 • nie używać karty SIM/USIM do ataków typu DOS (Denial of Service)[3]
 • nie stosować karty SIM/USIM do rozwiązań telemetrycznych

Przed skorzystaniem z usługi Kredyt w Play zachęcamy do zapoznania się z pełnym regulaminem na stronie operatora.

Co zamiast kredytu w Play?

Opcje awaryjnego zasilania salda na koncie telefonu na kartę są także oferowane przez innych usługodawców, np. Orange. Orange oferuje usługę Kredyt i Przelew SMS Orange. Możliwe jest np. wysłanie awaryjnej wiadomości SMS do członka rodziny lub innej bliskiej osoby z prośbą o niewielki, kilkuzłotowy przelew. Podobnie, jak w przypadku kredytu Play można także uzyskać ratunkowe doładowanie, jeśli saldo konta wynosi mniej niż 1 zł.

Wysokość środków, jakie można otrzymać w ramach kredytu zależy od tego, jak długo jest się klientem sieci Orange (do 24 miesięcy: 2 zł, od 25 do 36 miesięcy: 2 lub 3 zł, powyżej 36 miesięcy: 2, 3 lub 5 zł). Podobnie jak w Play, środki przyznane w ramach Kredytu Orange można wykorzystać w ciągu 24 godzin od momentu zasilenia salda konta na Twoje konto. Cała przyznana kwota – wykorzystana lub nie, zostanie pobrana z kolejnego doładowania.

Podsumowanie informacji o kredycie w Play – o czym warto pamiętać?

Kredyt w Play nie powinien być mylony z typowymi pożyczkami na telefon oferowanymi przez firmy pozabankowe. Środków uzyskanych w ramach kredytu w Play nie można wykorzystać na dowolny cel tak, jak ma to miejsce w przypadku standardowych pożyczek online lub chwilówek. Z jednej strony kwota przyznawana w ramach kredytu jest symboliczna i wynosi od 2 zł do 5 zł i można ją wydać wyłącznie na krótkie połączenie telefoniczne, szybkie skorzystanie z Internetu lub wysłanie wiadomości SMS. Jeśli szukasz środków na inne, pilne wydatki, warto rozejrzeć się wśród ofert firm pozabankowych, takich jak te, które prezentujemy na stronie Crezu.

FAQ: Kredyt Play

Czy w Play można wziąć kredyt?

Play jest popularną dostawcą usług mobilnych, internetu stacjonarnego i telewizji cyfrowej, a nie instytucją bankową. Oznacza to, że Play nie przyznaje pożyczek ani kredytów gotówkowych. Posiada jednak w ofercie „kredyt w Play”, czyli możliwość awaryjnego doładowania swojego salda na kartę.

Co to jest kredyt w Play?

Kredyt w Play to oferta dla osób, które potrzebują niewielkiego, awaryjnego doładowania swojego salda na połączenia telefoniczne. Dostępne są drobne kwoty: 2 zł, 3 zł, 5 zł, które pozwolą na wysłanie wiadomości SMS, MMS lub wykonanie krótkiego połączenia telefonicznego. Kwota, jaką zostanie zasilone konto zostanie odjęta od kolejnego doładowania.

Jak wziąć kredyt w Play?

Aby wziąć kredyt w Play, wystarczy wysłać kod odpowiadający kwocie, jaką chce się doładować awaryjnie konto pod numer podany w regulaminie oferty. Inną opcją jest wykonanie krótkiego połączenia pod odpowiedni numer. Następnie kwota zostanie dodana do konta klienta i spłacona podczas kolejnego doładowania.

Jaki jest kod na kredyt w Play?

Zastanawiasz się biorąc kredyt Play jaki kod należy wpisać? Spieszymy z odpowiedzią. Aby uzyskać kredyt Play na kwotę 2 zł, należy wysłać kod KREDYT 2 pod numer 801 lub wykonać połączenie telefoniczne pod numer *111*802*1#. Aby uzyskać kredyt Play na kwotę 3 zł, należy wysłać kod KREDYT 3 pod numer 801 lub wykonać połączenie telefoniczne pod numer *111*803*1#. Aby uzyskać kredyt Play na kwotę 5 zł, należy wysłać kod KREDYT 5 pod numer 801 lub wykonać połączenie telefoniczne pod numer *111*805*1#. Kwota kredytu zostanie dodana do Twojego salda do kilku minut.

Na co mogę wydać pieniądze z kredytu w Play?

Środki z kredytu w Play mają jeden cel – posłużenie do wykonania szybkiego połączenia internetowego, wysłania wiadomości SMS lub MMS, lub skorzystania z Internetu. Drobna kwota pieniędzy dodana do salda nie jest możliwa do wypłaty na konto. Można ją wykorzystać wyłącznie do usług telekomunikacyjnych i mobilnych.

Lista czcionek
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
Udostępnij:
5 / 5
(2 ocen)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Sortuj: Nowe

Podobne pozycje

left
background image
Najpopularniejsze
Pożyczki ślubne: Jak zapłacić za wesele

Jeśli zastanawiasz się, jak zapłacić za wesele – dla siebie lub kogoś, kogo kochasz – powinieneś jak najszybciej zacząć oszczędzać na to pieniądze.

1051
Brak komentarzy
Czytaj
background image
5 sposobów na wykorzystanie pożyczki gotówkowej

Kiedy ostatni raz znalazłeś się w gorszej sytuacji finansowej i nie byłeś do końca pewien, jak za coś zapłacisz? A co z ostatnim razem, gdy czułeś się przytłoczony liczbą miesięcznych płatności, zaległościami na kartcie kredytowej i tymi

840
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak wybrać właściwą pożyczkę krótkoterminową

Myślisz o złożeniu wniosku o pożyczkę krótkoterminową? Na początku warto się zastanowić, ile dokładnie chciałbyś pożyczyć i na jak długo, zanim zaczniesz porównywać oprocentowanie, ponieważ pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

809
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Potrzebujesz szybkiej gotówki?

Kiedy potrzebujesz pieniędzy w sytuacji kryzysowej — aby zapłacić za naprawę samochodu, zaległy rachunek lub prywatnego lekarza — możesz podjąć decyzję zanim pomyślisz o swoich przyszłych finansach.

1050
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Czy pożyczka może pomóc w czasie kryzysu?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki i zdawanie sobie sprawy z różnych opcji jest szczególnie ważne w kryzysowych czasach.

993
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Średnia krajowa 2023 - ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Średnia krajowa pomaga w zrozumieniu poziomu wynagrodzeń Polaków w danym roku. Dane dotyczące 2023 roku poznamy dopiero na początku 2024 roku, ale już teraz wiadomo, że w 2022 roku średnia krajowa okazała się rekordowa.

1381
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Ile kosztuje 1 kWh w 2023 r.? Cena prądu w Polsce i poradnik użytkownika

Ceny prądu w Polsce rosną. Wielu odbiorców chce płacić jak najmniej, oszczędzając energię i wybierając najtańszych dostawców prądu. Dowiesz się, ile kosztuje 1 kWh prądu, co wpływa na ostateczną cenę i poznaj sposoby na oszczędzanie prądu.

2057
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Płaca minimalna 2023 w Polsce

Rok 2023 jest szczególny, jeśli chodzi o zmianę płacy minimalnej w Polsce. Zostanie ona podwyższona aż dwukrotnie - pierwszy raz w styczniu 2023 a kolejny w lipcu 2023. Dowiedz się więcej.

1129
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Waloryzacja emerytur 2023 - gwarantowana podwyżka [AKTUALNA tabela]

Waloryzacja emerytur 2023 wyniosła 14,8% lub gwarantowane podwyższenie emerytury o 250 zł. Dowiedz się, o ile wzrośnie Twoja emerytura. Przedstawiamy aktualną tabelę z nowymi emeryturami od 1 marca 2023 roku.

878
Brak komentarzy
Czytaj
right