Jak zarobić pieniądze w Polsce? 10 sprawdzonych sposobów na szybkie pieniądze i zarobek

Data publikacji Data publikacji: 27.07.2023
Edytowane Edytowane: 01.12.2023
Czas czytania Czas czytania: 18 min
wyświetleń 0 wyświetleń

Czy istnieje łatwy i szybki sposób na zarobek? W dobie Internetu o wiele łatwiej niż kiedyś jest zarobić dodatkowe pieniądze, jednak szybkie zarabianie wiąże się często z niewielkimi przychodami lub nieproporcjonalną ilością włożonego wysiłku do uzyskanych efektów. Są jednak sprawdzone sposoby na zarobek, których może spróbować każdy. W tym artykule podpowiemy, gdzie zarobić pieniądze, które pomogą Ci zrealizować marzenia, dopiąć budżet i staną się Twoim dodatkowym dochodem, często bez wychodzenia z domu.

Jak zarobić pieniądze w Polsce? 10 sposobów

Jak zarobić pieniądze bez wychodzenia z domu? Szybki zarobek w Internecie

W Internecie nie brakuje porad, jak zarobić pieniądze w zaciszu własnego domu, minimalnym kosztem. Niestety, zwykle im mniejszy wysiłek i krótszy czas poświęcony na zarabianie w Internecie, tym niższych zysków można się spodziewać. Z niewielkich zysków, wynoszących kilkadziesiąt złotych miesięcznie, trudno jest opłacić rachunki lub ratę pożyczki online.

Z drugiej strony wiele najniżej płatnych prac w Internecie jest przeznaczona praktycznie dla wszystkich, którzy potrafią obsługiwać komputer lub smartfona. Taka praca przynosi jednak mierzalne efekty tylko wtedy, gdy poświęci się jej mnóstwo czasu.

Przed wyborem dodatkowej pracy w Internecie warto zastanowić się, co tak naprawdę lubisz robić. Spędzanie długich godzin na zadaniu, które nie jest dla Ciebie przyjemne i ciekawe może skutecznie zdemotywować Cię do dalszego poszukiwania nowych źródeł zarobku. Na początku warto więc skupić się na testowaniu różnych form zarobku, a później wybrać tę, która jest najbardziej dochodowa,

Jak wybrać pracę online, która z jednej strony nie będzie czasochłonna, a z drugiej przyniesie zadowalające efekty? Przedstawiamy nasze ulubione sposoby jak zarobić pieniądze w internecie w kolejności od najłatwiejszych.

1. Jak szybko zarobić wypełniając ankiety online?

Wypełnianie ankiet online to nic innego jak dzielenie się swoją opinią na temat danych produktów, usług i kampanii reklamowych. Wokół wypełniania ankiet wyrosło wiele mitów. Z jednej strony to jeden z najmniej wymagających sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy, z drugiej jednak trudno jest tu zarobić satysfakcjonującą sumę.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 1 sposob - Wypełnianie ankiet online
 • Ile można zarobić na ankietach online?

Stawki za ankietę mogą być różne - czasami są to punkty, które można wymieniać na nagrody, innym razem od kilku do kilkudziesięciu złotych za ankietę (lepiej płatne są bardziej rozbudowane i czasochłonne ankiety). Po rejestracji informację o nowych ankietach otrzymasz najczęściej w wiadomości e-mail. Na wypełnienie kwestionariusza masz zwykle od 24 godzin do kilku dni. Ankiety nie pojawiają się każdego dnia, dlatego warto mieć konta w różnych serwisach i dywersyfikować dochody.

 • Jak zoptymalizować zarobki?

Na początku warto zarejestrować się w najpopularniejszych i renomowanych witrynach z ankietami, które cieszą się dobrą opinią użytkowników, regularnie wypłacają zarobione pieniądze oraz posiadają niskie limity wypłat. To istotne, ponieważ zarobki z ankiet mogą być na tyle niskie, że trudno będzie osiągnąć wysokie limity wypłat, które w niektórych firmach sięgają kilkuset złotych.

 • Na co uważać przy wypełnianiu ankiet?

Firmy przeprowadzające ankiety mogą w prosty sposób zweryfikować, czy osoba wypełniająca kwestionariusz udziela odpowiedzi na chybił-trafił, czy rzeczywiście przykłada się do wypełnienia ankiety. Stosowane są różne algorytmy i pytania sprawdzające, które wyłapują podejrzane zachowania.

Zalety ankiet onlineWady ankiet online
1. Wypełnianie ankiet nie wymaga żadnych umiejętności oprócz obsługi komputera1. Konieczność trafienia w grupę docelową
2. Elastyczne godziny pracy2. Niskie zarobki
3. Możliwość zarejestrowania się na wielu stronach3. Ankiety pojawiają się nieregularnie

2. Sposób na zarabianie na promocjach bankowych

Banki doskonale poradziły sobie z dostosowaniem swojej oferty do potrzeb bankowości elektronicznej. Spora konkurencja na rynku bankowym sprawia, że większość banków prowadzi różnego rodzaju akcje promocyjne, aby zachęcić do założenia rachunku nowych klientów.

Promocje mogą dotyczyć założenia nowego konta bankowego, otwarcia rachunku oszczędnościowego, założenia lokaty, założenia karty kredytowej i innych.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 2 sposob - Zarabianie na promocjach bankowych
 • Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Na największe zarobki mogą liczyć nowi klienci banku. Spełniając warunki promocji można otrzymać do kilkudziesięciu do kilkuset złotych prosto na konto, vouchery i kupony do popularnych sklepów, kody do serwisów streamingowych, a nawet nagrody rzeczowe.

 • Jak zoptymalizować zarobki?

W zarabianiu na promocjach bankowych ważne jest przestrzeganie ich warunków. Mając konta w kilkunastu bankach można łatwo zapomnieć o spełnieniu warunków którejś z nich. Warto prowadzić zapiski nowootwieranych kont wraz z datami i zasadami premii. Dobrym pomysłem jest odwiedzanie stron poświęconych stricte promocjom bankowym, które informują o najnowszych promocjach.

 • Na co uważać przy korzystaniu z promocji bankowych?

Zakładanie nowych kont bankowych i aktywowanie kart kredytowych jest darmowe, jednak po czasie mogą obowiązywać dodatkowe opłaty (np. za prowadzenie konta, za wydanie karty itp.). Mogą one zmniejszyć zarobki z danej promocji.

Zalety zarabiania na promocjach bankowychWady zarabiania na promocjach bankowych
1. Możliwość zarobienia kilkuset złotych w ramach jednej promocji1. Z wielu promocji mogą skorzystać tylko nowi i pełnoletni klienci
2. Założenie konta nic nie kosztuje2. Konieczność zachowania kontroli nad wszystkimi posiadanymi kontami
3. Warunki wielu promocji można spełnić bez wychodzenia z domu3. Konieczne jest zrozumienie zasad i warunków promocji

3. Blogowanie

O blogerach było głośno dekadę temu, gdy blogi dopiero podbijały Internet, a osoby, które potrafiły wykorzystać tę niszę, szybko odnosiły sukcesy. Obecnie doświadczeni blogerzy to często rozpoznawalni influencerzy[1], dla których blog stał się trampoliną do kariery. Nie brakuje głosów, że blogi przeszły już do historii i znacznie łatwiej jest zdobyć popularność działając w social mediach.

Miliony ludzi nadal poszukuje potrzebnych im informacji w Internecie, wpisując słowa kluczowe w wyszukiwarkę. Blogerzy, którzy piszą wyczerpujące i interesujące artykuły często pojawiają się na szczycie listy wyszukiwania - w tym właśnie kryje się potencjał do zarobku.

Miliony ludzi nadal poszukuje potrzebnych im informacji w Internecie, wpisując słowa kluczowe w wyszukiwarkę. Blogerzy, którzy piszą wyczerpujące i interesujące artykuły często pojawiają się na szczycie listy wyszukiwania - w tym właśnie kryje się potencjał do zarobku.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 3 sposob - Pisanie specjalistycznego bloga

Ile można zarobić na blogowaniu?

Blogerzy mogą zarabiać na różne sposoby:

 • dodając linki afiliacyjne do swoich recenzji i artykułów,
 • pisząc posty gościnne dla innych serwisów,
 • reklamując inne marki,
 • dodając banery i linki reklamowe innych firm,
 • uzyskując prezenty barterowe za polecenie produktów,
 • tworząc własne produkty (kursy, e-booki).

Jak zoptymalizować zarobki?

Nie bez znaczenia jest popularność blogera. Im bardziej rozpoznawalna marka, tym większa szansa na to, że otrzyma on lepszą propozycję współpracy. Z drugiej strony w Internecie nie brakuje anonimowych blogerów, których artykuły pojawiają się na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania. Zarabiają oni tysiące złotych dzięki temu, że osoby odwiedzające ich bloga klikną link polecający i kupią reklamowany produkt (tzw. linki afiliacyjne).

Na co uważać przy tworzeniu bloga?

Tworzenie bloga nie jest pewnym i łatwym sposobem na zarobek. Niektórym udaje się wskoczyć w niszę w kilka miesięcy, innym zabiera to kilka lat. Przy tworzeniu bloga należy poświęcić sporo pracy na naukę SEO, posiadać talent do pisania interesujących tekstów i mieć pomysł na siebie

Zalety blogowaniaWady blogowania
1. Możliwość połączenia pasji z pracą1. Początki blogowania wymagają poświęcenia sporej ilości czasu
2. Praca na własnych warunkach z elastycznym grafikiem2. Na początku się nie zarabia
3. Szansa na wyróżnienie się w wybranej niszy3. Nie wszystkie blogi odnoszą sukcesy
4. Różne możliwości zarabiania na blogu - dywersyfikacja dochodu

4. Programy afiliacyjne

Programy afiliacyjne (partnerskie) to jeden z najlepszych sposobów na zarobek w Internecie. Idea jest prosta - wystarczy zachęcić użytkownika do kliknięcia linku polecającego i dokonanie zakupu. Na konto osoby polecającej trafia wtedy pewien procent z transakcji, jest to tzw. wynagrodzenie prowizyjne.

Linki partnerskie można polecać na różne sposoby - od profili w mediach społecznościowych, przez fora internetowe, kanały na YouTube aż po własne strony internetowe. Programy partnerskie obejmują wiele dziedzin - swoim czytelnikom i znajomym można polecać usługi bankowe, książki, produkty znanych marek, noclegi w hotelach, kursy i szkolenia, wynajem samochodu i inne.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 4 sposob - Zarabianie poprzez programy partnerskie
 • Ile można zarobić na programach partnerskich?

Programy partnerskie to sposób na szybki zarobek. Im więcej zakupów dokonanych za pośrednictwem Twojego linku tym większa szansa na to, że Twoje dochody wzrosną. Miesięcznie możesz zarabiać od kilkudziesięciu do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Im bardziej popularna jest Twoja strona internetowa lub kanał w mediach społecznościowych, tym większa szansa na przyciągnięcie osób zainteresowanych zakupem.

 • Jak zoptymalizować zarobki?

Istotne jest zadbanie o promocję własnej strony lub kanału na YouTube, Instagramie lub Facebooku. Warto też poznać podstawy marketingu online, aby nie zniechęcić do siebie potencjalnych klientów. Zarabianie najwyższych sum w programach partnerskich wymaga sporej ilości włożonej pracy.

 • Na co uważać przy rozpoczynaniu zarabiania na programach partnerskich?

Warto nawiązywać współpracę ze znanymi markami, które mają opinie wypłacalnych. Zwróć uwagę na miesięczne limity wypłat, które powinny być jak najniższe. Różne sieci afiliacyjne mogą oferować różne % prowizji dla uczestników kampanii.

Zalety zarabiania na programach partnerskichWady zarabiania na programach partnerskich
1. Wystarczy dostęp do Internetu1. Wymaga sporo pracy na przyciągnięcie osób zainteresowanych zakupem
2. Brak wkładu własnego2. Zarobki nie są przewidywalne
3. Możliwość zarabiania na różnych produktach3. Konieczność posiadania własnej strony internetowej lub profilu w mediach społecznościowych
4. Po jakimś czasie można wypracować pasywny dochód
5. Łatwo o skalowalność dochodu

5. Praca freelancera

Praca freelancera to marzenie każdej osoby, która chce zachować elastyczny grafik i wykonywać zadania na własnych warunkach. Zadania freelancera są praktycznie nieograniczone - każda osoba może robić to, w czym czuje się najlepiej i co przyniesie wartość klientowi.

Freelancerzy mogą wykonywać proste prace, jak wyszukiwać informacji na dany temat w sieci, pisać teksty, obsługiwać sklepy internetowe, tworzyć programy i aplikacje lub wykonywać działania wirtualnej asystentki[2]. Freelancerzy mogą też prowadzić szkolenia, kursy, korepetycje, a także pracować jako fotograf, grafik czy tłumacz.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 5 sposob - Zarabianie jako freelancer
 • Ile można zarobić jako freelancer?

Freelancer samodzielnie decyduje o tym, ile chce zarabiać (w ramach rozsądku, aby pozostać konkurencyjnym na rynku). Na wysokość zarobków wpływa też ilość przepracowanych godzin. Freelancerzy mogą zarabiać od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

 • Jak zoptymalizować zarobki?

Warto wyspecjalizować się w jednej z dziedzin, aby móc zaoferować klientom nieco więcej niż konkurencja. W tym celu zaleca się trzymanie ręki na pulsie i śledzenie raportów o aktualnych trendach. Przydaje się także znajomość języków obcych.

 • Na co uważać przy rozpoczynaniu pracy jako freelancer?

Najtrudniejsze są początki i znalezienie pierwszych klientów. Warto się nie poddawać i nie tylko samodzielnie wychodzić do klientów z ofertą, ale także rejestrować konta na popularnych portalach dla freelancerów. Na początku warto oferować nieco niższe stawki niż konkurencja.

Zalety pracy freelanceraWady pracy freelancera
1. Możliwość samodzielnego planowania pracy1. Duża konkurencja
2. Praca zdalna bez wychodzenia z domu2. Zarobki uzależnione od potrzeb klienta
3. Łączenie pasji i wykształcenia3. Wymaga sporej samodyscypliny
4. Dyktowanie własnych stawek

6. Sposób na zarobek poprzez naukę i korepetycje online

Udzielanie lekcji online to popularny sposób na zarobek dla osób, które posiadają co najmniej średniozaawansowaną wiedzę w danej dziedzinie. Niezależnie od tego, czy czujesz się pewnie w jakimś języku obcym, czy potrafisz wytłumaczyć zagadnienia matematyczne - zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał poszerzyć swoją wiedzę bez wychodzenia z domu.

W Internecie dostępnych jest mnóstwo portali dla korepetytorów, na których możesz reklamować swoje usługi. To Ciebie należy decyzja o tym, w jakich godzinach chcesz pracować oraz jaka jest Twoja stawka za godzinę korepetycji.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 6 sposob - Zarabianie na udzielaniu korepetycji online
 • Ile można zarobić jako korepetytor?

Nie brakuje osób, dla których udzielanie korepetycji online jest głównym sposobem zarobku. Korepetytorzy mają często wypełniony grafik od rana do wieczora. Średnie miesięczne zarobki korepetytorów to nawet kilka tysięcy złotych.

 • Jak zoptymalizować zarobki?

Warto działać nie tylko na polskim rynku, ale oferować korepetycje osobom mieszkającym za granicą. Pozwala to poszerzyć zakres umiejętności oraz daje szansę zarabiania np. w euro lub dolarach po stawkach w krajach zamieszkania ucznia. Jeśli jesteś specjalistą w danej dziedzinie lub jest ona niszowa możesz żądać wyższych stawek niż rynkowe.

 • Na co uważać przy rozpoczynaniu pracy jako korepetytor?

Na wielu portalach dla korepetytorów uczniowie mogą wystawiać opinie swoim tutorom. Zapewnienie uczniom miłej atmosfery do nauki oraz efekty wspólnej pracy pozwalają zdobywać pozytywne recenzje i zachęcać do kontaktu nowe osoby.

Zalety pracy korepetytora onlineWady pracy korepetytora online
1. Możliwość samodzielnego planowania pracy1. Wymagana jest wiedza i doświadczenie w danej dziedzinie
2. Dyktowanie własnych stawek
3. Praca zdalna bez wychodzenia z domu
4. Łączenie pasji i wykształcenia

7. Tworzenie i sprzedaż własnych produktów

Decydując się na sprzedaż własnych produktów online zastanów się, czy chcesz je sprzedawać w wersji fizycznej (np. rękodzieło, książki, biżuterię) czy w wersji online (np. e-booki[3], kursy, grafikę). Od tej decyzji będzie zależeć nie tylko ilość poświęconej pracy na wytworzenie produktu, ale także jego skalowalność.

Dużo łatwiej jest stworzyć jednego e-booka i sprzedaż go tysiącom osób niż wykonać rękodzieło lub wydać papierową książkę. Obu opcjom towarzyszą różne koszty - w tym czas poświęcony na wysyłkę, przechowywanie produktów czy obsługa sklepu internetowego. Nie jest to jednak sposób na szybkie pieniądze bez wysiłku.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 7 sposob - Zarabianie na tworzeniu
 • Ile można zarobić sprzedając własne produkty?

Wszystko zależy od tego, ilu klientów uda Ci się zdobyć. W tym celu warto myśleć nie tylko o samym produkcie, ale także o całej otoczce marketingowej, budowaniu marki, planowaniu kampanii sprzedażowych. Najlepsze z nich mogą zakończyć się nawet sześciocyfrowymi wynikami.

 • Jak zoptymalizować zarobki?

Niezbędne jest poznanie potrzeb rynku oraz docelowej grupy klientów. Najgorszym z możliwych scenariuszy jest stworzenie produktu, którego nikt nie kupi. Postaraj się, aby Twój produkt spełnił potrzeby Twoich klientów. Jeśli tworzysz produkt cyfrowy pamiętaj, że po pewnym czasie możesz z niego generować pasywny dochód.

 • Na co uważać przy rozpoczynaniu sprzedaży własnych produktów?

Czeka Cię mnóstwo przygotowań, od znalezienia grupy docelowej, przez zaplanowanie kampanii sprzedażowej, zbudowanie sklepu internetowego, aż po samo doglądanie tworzonego produktu. Przygotuj się na ogrom pracy i niekoniecznie przewidywane efekty.

Zalety sprzedaży własnych produktów onlineWady sprzedaży własnych produktów online
1. Łącznie pasji i pracy1. Nieregularne dochody
2. Możliwość samodzielnej wyceny produktów2. Konieczne jest wyróżnienie się wśród konkurencji
3. Zarobki mogą być skalowalne dla produktów online
4. Pasywny dochód dla produktów online

8. Szybki zastrzyk gotówki - sprzedaż używanych rzeczy

Nie zawsze zarabianiem przez Internet można wypełnić cały etat. Wiele osób zastanawia jak zarobic kase na pokrycie nieprzewidzianych wydatków. Sposobem jak najszybciej zarobić pieniądze online jest wystawienie niepotrzebnych produktów w Internecie, na popularnych platformach sprzedażowych takich jak OLX, Allegro czy Vinted.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 8 sposob - Zarabianie na sprzedaży używanych rzeczy
 • Ile można zarobić sprzedając używane i niepotrzebne rzeczy?

Jeśli sprzedajesz ubrania lub książki, możesz zarabiać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Szybkim zastrzykiem gotówki może być sprzedaż drogich, markowych ubrań w świetnym stanie lub sprzętu elektronicznego. Ich ceny mogą sięgać kilku tysięcy złotych.

 • Jak zoptymalizować zarobki?

Nie brakuje osób, które zarabiają na sprzedaży ubrań zakupionych wcześniej w second-handach[4]. W tym celu regularnie udają na łowy, poszukując markowych ubrań w dobrym stanie, następnie poprawiają ich wygląd, robią piękne zdjęcia i wystawiają na platformach sprzedażowych. W ten sposób zarabiają nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

 • Na co uważać przy rozpoczynaniu sprzedaży własnych produktów?

Czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na kogoś, kto zechce kupić wystawione przedmioty, szczególnie jeśli mają one dużą wartość sentymentalną dla sprzedającego, ale obiektywnie nie przedstawiają większej wartości rynkowej.

Zalety sprzedaży używanych rzeczy onlineWady sprzedaży używanych rzeczy online
1. Szybki sposób na duży zastrzyk gotówki1. Nie wszystkie przedmioty znajdą nabywcę
2. Szansa na odgracanie własnej przestrzeni2. Niektóre platformy sprzedażowe pobierają prowizje od sprzedaży
3. Sposób zarobku dostępny dla każdego

9. Mystery shopping - tajemniczy klient w wersji online

Jako tajemniczy klient będziesz oceniać jakość obsługi w sklepach internetowych. Twoim zadaniem może być na przykład skontaktowanie się z obsługą klienta w danym sklepie, zadanie kilku pytań lub przejście przez cały proces zamówienia. Z każdego kroku Twojej oceny wykonasz notatki i podzielisz się z nimi z firmą wydającą zlecenie.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 9 sposob - Zarabianie na mystery shopping
 • Ile można zarobić jako tajemniczy klient?

W zależności od zlecenia można zarobić nawet do 300 zł za jedną ocenę sklepu online.

 • Jak zoptymalizować zarobki?

Warto zarejestrować się w różnych firmach przeprowadzających badania sklepów online. Takie zlecenie nie będą pojawiać się regularnie.

 • Na co uważać przy pracy jako tajemniczy klient?

Twoim zdaniem jest ścisłe podążanie za instrukcjami wydanymi przez zleceniodawcę. Musisz pamiętać o tym, aby zachować obiektywność.

Zalety pracy jako tajemniczy klientWady pracy jako tajemniczy klient
1. Okazja na dodatkowy zarobek1. Praca dorywcza
2. Zlecenia na większe i mniejsze stawki
3. Niskie wymagania dla tajemniczego klienta

10. Pasywny dochód online - czy można zarabiać bez wysiłku?

Pasywny dochód to możliwość zarabiania na wcześniej wykonanej pracy - na przykład sprzedając raz stworzony produkt online, zarabianiu na odsetkach czy wynajmie mieszkania. Wysiłek wkładany w podtrzymywanie źródła dochodu jest nieporównywalnie mniejszy niż typowa praca na etat.

Jak zarobić pieniądze w Polsce - 10 sposob - Pasywny dochód online

Pasywny dochód można uzyskiwać tradycyjnie oraz dzięki działaniom online:

 • zarabianie przez stronę internetową, na której znajdują się reklamy online, linki afiliacyjne, produkty do zakupu online,
 • wydanie produktu, który będzie sprzedawany w innych sklepach, czerpanie dochodu z prowizji,
 • czerpanie zysków z lokat, kont oszczędnościowych, pasywne inwestowanie,
 • udzielanie pożyczek typu peer-to-peer za pośrednictwem specjalnych platform.

Uzyskiwanie nawet niewielkiego, pasywnego dochodu daje możliwość zdywersyfikowania swoich źródeł przychodu.

Zalety pasywnego dochoduWady pasywnego dochodu
1. Niezależność finansowa1. Wysokie nakłady początkowe
2. Możliwość skupienia się na rzeczach innych niż praca2. Konieczność kontroli źródeł pasywnego dochodu
3. Możliwość skalowania dochodu3. Brak gwarancji sukcesu
4. Szansa na dywersyfikację źródeł pasywnego dochodu

Najbardziej ryzykowne sposoby na zarabianie online - inwestowanie w kryptowaluty i akcje na giełdzie

Wokół dochodów pozyskiwanych z grania na giełdzie lub inwestowania w kryptowaluty narosło wiele mitów i legend. Nie brakuje osób, dla których granie na giełdzie zastąpiło pracę na etacie, dla innych jest to forma pasywnego dochodu.

Chociaż samo długoterminowe inwestowanie w akcje może być wygodne i generować zyski bez aktywnego zaangażowania, jest trudne do zniesienia w momencie pojawienia się pierwszych trudności na rynku i widma rychłego krachu. W takich momentach, gdy zainwestowane pieniądze topnieją w oczach trudno jest słuchać porad ekspertów, którzy doradzają niesprzedawania akcji ze stratą.

Zarabianie na giełdzie nie jest dla każdego. Chociaż od kupienia akcji nierzadko dzieli jedno kliknięcie do odniesienia sukcesu jest potrzebne nie tylko szczęście, ale spora wiedza o rynkach i aktualnej sytuacji gospodarczej.

Uwaga na produkty z dźwignią finansową - co prawda pozwalają one na wirtualne powiększenie swojego kapitału (nawet jeśli początkowy kapitał jest minimalny), jednak dźwignia finansowa jest formą pożyczki, a gdy kursy aktywów nie idą po myśli inwestora można szybko stracić cały kapitał. To nie jest sposób na szybkie zyski, co potwierdzają statystyki, gdzie zwykle 80-90% graczy traci swoje pieniądze handlując w ten sposób.

Izabela Wojdanowska - Ekspert w ds. wiedza finansowa w Crezu

Ryzykowne kryptowaluty

Nie brakuje także inwestorów, którzy do dzisiaj wierzą w potencjał kryptowalut, poszukując tych najmniej znanych o sporym potencjale wzrostu. Na kryptowalutach można zarobić tak szybko, jak później stracić, dlatego nigdy nie warto inwestować w tę działalność wszystkich swoich oszczędności. W takich przypadkach warto przypomnieć sobie smutną historię inwestorów, którzy ulokowali swoje środki w walucie wirtualnej Terra/Luna, a później stracili praktycznie wszystko w ciągu kilku dni. Istnieją pewne okazje na tym rynku, ale nie można oczekiwać, że zarobki będą pewne i regularne.

Podsumowanie: Jakie są najskuteczniejsze sposoby zarabiania pieniędzy?

Najlepsze sposoby na szybki zarobek:

 • Wypełnianie ankiet online
 • Sposób na zarabianie na promocjach bankowych
 • Blogowanie
 • Programy afiliacyjne
 • Praca freelancera
 • Sposób na zarobek poprzez naukę i korepetycje onlinez
 • Tworzenie i sprzedaż własnych produktów
 • Szybki zastrzyk gotówki - sprzedaż używanych rzeczy
 • Mystery shopping - tajemniczy klient w wersji online
 • Zarabianie poprzez stronę internetową, na której umieszczone są reklamy online, linki afiliacyjne oraz produkty do zakupów online
 • Sprzedaż produktu, który będzie dostępny w różnych sklepach, generowanie dochodu z prowizji
 • Otrzymywanie zysków z lokat, kont oszczędnościowych, a także pasywne inwestowanie
 • Świadczenie pożyczek typu peer-to-peer za pośrednictwem dedykowanych platform

Czy szybkie sposoby na zarabianie działają? Nasza opinia

Czy powiedzenie „bez pracy nie ma kołaczy” sprawdza się w przypadku pracy online? Internet to kopalnia możliwości, także, jeśli chodzi o zarabianie. Praktycznie każdy ma szansę na dorobienie kilku złotych, nawet bez doświadczenia, wykształcenia czy szczególnych umiejętności.

Podstawą jest obsługa komputera - już za samo wypełnianie ankiet online i zakładanie kont bankowych można zarobić niewielki sumy. W miarę nabierania doświadczenia, poznawania nowych języków i obsługi programów, można wyspecjalizować się w danej niszy i oferować swoje usługi na pieniądze.

Alternatywą zarobku online jest sprzedaż własnych produktów - czy to elektronicznych, czy rękodzieła. Historie sukcesu blogerów, inwestorów, freelancerów i innych osób pracujących zdalnie potwierdzają, że w Internecie można zarobić pieniądze - najczęściej proporcjonalnie do włożonego nakładu pracy.

Odnośniki
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
Udostępnij:
4.9 / 5
(9 ocen)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Sortuj: Nowe

Podobne pozycje

left
background image
Najpopularniejsze
Pożyczki ślubne: Jak zapłacić za wesele

Jeśli zastanawiasz się, jak zapłacić za wesele – dla siebie lub kogoś, kogo kochasz – powinieneś jak najszybciej zacząć oszczędzać na to pieniądze.

1071
Brak komentarzy
Czytaj
background image
5 sposobów na wykorzystanie pożyczki gotówkowej

Kiedy ostatni raz znalazłeś się w gorszej sytuacji finansowej i nie byłeś do końca pewien, jak za coś zapłacisz? A co z ostatnim razem, gdy czułeś się przytłoczony liczbą miesięcznych płatności, zaległościami na kartcie kredytowej i tymi

851
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Jak wybrać właściwą pożyczkę krótkoterminową

Myślisz o złożeniu wniosku o pożyczkę krótkoterminową? Na początku warto się zastanowić, ile dokładnie chciałbyś pożyczyć i na jak długo, zanim zaczniesz porównywać oprocentowanie, ponieważ pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

858
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Potrzebujesz szybkiej gotówki?

Kiedy potrzebujesz pieniędzy w sytuacji kryzysowej — aby zapłacić za naprawę samochodu, zaległy rachunek lub prywatnego lekarza — możesz podjąć decyzję zanim pomyślisz o swoich przyszłych finansach.

1067
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Czy pożyczka może pomóc w czasie kryzysu?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki i zdawanie sobie sprawy z różnych opcji jest szczególnie ważne w kryzysowych czasach.

1006
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Średnia krajowa 2023 - ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Średnia krajowa pomaga w zrozumieniu poziomu wynagrodzeń Polaków w danym roku. Dane dotyczące 2023 roku poznamy dopiero na początku 2024 roku, ale już teraz wiadomo, że w 2022 roku średnia krajowa okazała się rekordowa.

1450
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Płaca minimalna 2023 w Polsce

Rok 2023 jest szczególny, jeśli chodzi o zmianę płacy minimalnej w Polsce. Została ona podwyższona aż dwukrotnie - pierwszy raz w styczniu 2023 a kolejny w lipcu 2023. Dowiedz się więcej.

1183
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Zasiłek pielęgnacyjny 2023 - ile wynosi i komu przysługuje?

Zasiłek pielęgnacyjny w 2023 wyniesie 215,84 zł. Dowiedz się, komu przysługuje ta kwota i jak złożyć wniosek o dodatkowe dofinansowanie. Sprawdzamy, kiedy spodziewana jest podwyżka zasiłku.

3550
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Ile kosztuje Prawo Jazdy 2023-24? Cena kursu na prawo jazdy kat. B, A, C, D, T

Prawo jazdy to jeden z pierwszych większych wydatków osób wkraczających w dorosłość oraz wszystkich chcących zyskać niezależność. Do kosztów prawa jazdy wlicza się cena kursu oraz egzaminu.

2095
Brak komentarzy
Czytaj
right