Jak wybrać właściwą pożyczkę krótkoterminową

Pokaż więcej
Data publikacji Data publikacji: 18.05.2022
Edytowane Edytowane: 18.10.2023
Czas czytania Czas czytania: 8 min
wyświetleń 0 wyświetleń

Myślisz o złożeniu wniosku o pożyczkę krótkoterminową? Na początku warto się zastanowić, ile dokładnie chciałbyś pożyczyć i na jak długo, zanim zaczniesz porównywać oprocentowanie, ponieważ pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

Jak wybrać właściwą pożyczkę krótkoterminową - Cerzu

Istnieje cała rzesza pożyczkodawców oferujących ten konkretny rodzaj pożyczki, więc może być trudno zawęzić wyszukiwanie, chyba że użyjesz serwisu internetowego do sprawdzania swojej zdolności kredytowej. Poniżej zebraliśmy również kilka przydatnych informacji, które, miejmy nadzieję, ułatwią wyszukiwanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co powinieneś zwrócić uwagę, szukając krótkoterminowych pożyczek online.

Jak wybrać najlepszą dla siebie pożyczkę krótkoterminową

  • Zadecyduj ile dokładnie chcesz pożyczyć – miej jasne wyobrażenie o tym, na co konkretnie zamierzasz wydać pożyczkę. Jeśli planujesz zapłacić za wiele różnych rzeczy, zsumuj ich ceny czy koszty, aby wiedzieć, ile potrzebujesz pożyczyć
  • Zdecyduj, ile czasu zajmie Ci spłata tej kwoty – spójrz na historię swoich kont i wydatków żeby sprawdzić, ile masz zwykle wolnej gotówki w ujęciu miesięcznym. Jeśli nie masz wolnych środków, będziesz musiał zmniejszyć wydatki, jeśli myślisz o pożyczeniu pieniędzy
  • Zdecyduj, ile jesteś w stanie zapłacić dodatkowo za odsetki – być może zorientujesz się w ich wysokości dopiero sprawdzając kilka reprezentatywnych przykładów wyliczeń dołączonych do ofert pożyczek, ale bardziej chodzi o to, z jakim narzutem na kwotę pożyczki będziesz się czuł w porządku
  • Zdecyduj, czy na pewno potrzebujesz pożyczać pieniądze – to niby oczywiste, ale zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz pożyczyć dodatkowe pieniądze? Jeśli możesz poczekać do następnej wypłaty lub masz czas na pooszczędzanie i odłożenie niezbędnych środków, być może wcale nie będziesz musieć pożyczać pieniędzy

Ponieważ każda pożyczka wiąże się z pewnym ryzykiem, ważne jest, aby nad wszystkim się dobrze zastanowić i zdecydować przed naciśnięciem przycisku „Złóż wniosek”. Im bardziej będziesz się opierać na takich dobrze przemyślanych decyzjach, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz najlepszą dla siebie pożyczkę.

Kroki do rozważenia

Uzyskanie pożyczki nie jest aż tak proste, jak kliknięcie „złóż wniosek”, zwłaszcza jeśli chcesz zabezpieczyć swoją zdolność kredytową na przyszłość. Rozważ zastosowanie poniższych kroków, jeśli chcesz znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę pożyczki:

  • Sprawdź swój raport kredytowy
  • Sprawdź swoją zdolność kredytową
  • Zacznij porównywać pożyczki krótkoterminowe
  • Rozważ wszelkie alternatywy dla pożyczek krótkoterminowych
  • Wybierz odpowiedni produkt finansowy i złóż wniosek

Jeśli od razu złożysz wniosek o pożyczkę krótkoterminową i zostanie on odrzucony, zazwyczaj nieznacznie obniży to Twoją zdolność kredytową. Wielokrotne odrzucenie zaszkodzi jeszcze bardziej, więc zawsze staraj się wykonać powyższe kroki przed złożeniem wniosku.

Sprawdź koszty

Mówiąc prosto, na im dłużej pożyczasz pieniądze, tym więcej będziesz musiał zapłacić odsetek. Kosztem związanym z pożyczeniem pieniędzy, w przypadku pożyczki krótkoterminowej, są odsetki, które będziesz musiał dodatkowo zapłacić. Wynika to nie tylko z oprocentowania, ale także z uzgodnionego okresu kredytowania.

W przypadku pożyczki o stałym oprocentowaniu, te powiązane płatności odsetkowe zostaną obliczone na początku jako łączna kwota, przy czym spłaty będą rozłożone równomiernie w okresie, na który postanowiłeś pożyczyć pieniądze. Z drugiej strony możesz też otrzymać pożyczkę o zmiennym oprocentowaniu, w przypadku której Twoje odsetki mogą wzrosnąć lub spaść w zależności od wahań na rynku. Są one mniej przewidywalne, ale można je oszacować, aby mieć wyobrażenie o tym, ile powinieneś spłacać co miesiąc.

Sprawdź pożyczkodawcę

Ubiegając się o pożyczkę, warto również dowiedzieć się więcej o samym pożyczkodawcy. Mówimy tu zarówno o zapoznaniu się ze szczegółowymi warunkami dołączonymi do oferty pożyczki, jak i o wyszukaniu dodatkowych informacji o danej firmie, aby sprawdzić, czy inni klienci mieli dobre doświadczenia.

Ponieważ jest tak wielu różnych pożyczkodawców, najpraktyczniej będzie najpierw wybrać odpowiedni produkt finansowy, a następnie sprawdzić, jaką reputacją cieszy się dany pożyczkodawca. Jeśli wynika z niej, że współpraca z danym pożyczkodawcą jest prosta, a dodatkowo nie ma żadnych ukrytych opłat, o które musisz się martwić, może pomóc to Ci czuć się pewniej, gdy zbliżasz się do podjęcia ostatecznej decyzji.

Jak szybko możesz zacząć spłacać raty?

W przypadku standardowej pożyczki krótkoterminowej prawdopodobnie będzie trzeba spłacić pierwszą ratę miesiąc po otrzymaniu środków, choć czasami może być inaczej. Może na przykład być tak, że spłaty dokonujesz po określonej liczbie dni, a nie raz w miesiącu.

W zależności od wybranego pożyczkodawcy będzie określone, czy musisz trzymać się ścisłego harmonogramu spłat, czy też możesz dokonywać wcześniejszych spłat. Jeśli nie jest to uwzględnione w warunkach Twojej oferty pożyczki, czasami będziesz musieć poprosić pożyczkodawcę o zgodę na dokonanie wcześniejszych spłat.

Jak mogę uzyskać niższe oprocentowanie?

Niestety, ponieważ pożyczki takie są przeznaczone dla osób ze złą historią kredytową, zwykle oprocentowanie jest relatywnie wysokie, a to powoduje, że Twoje raty będą wyższe niż przy niektórych standardowych pożyczkach.

Jednym ze sposobów na obejście tego problemu jest jak najkrótszy okres kredytowania, aby nie mineło wystarczająco dużo czasu do naliczania odsetek.

Sposobem na uzyskanie dostępu do niskooprocentowanych pożyczek byłoby podjęcie kroków w celu poprawy Twojej zdolności kredytowej. Umożliwi to ubieganie się o pożyczki z lepszym oprocentowaniem i potencjalnie na większą kwotę pieniędzy.

Czy składać wniosek o pożyczkę krótkoterminową?

Jeśli nadal zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki krótkoterminowej, pamiętaj, aby sprawdzić, czy spełniasz warunki, korzystając z naszej bezpłatnej porównywarki online.

Udostępnij:
4.7 / 5
(26 ocen)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Sortuj: Nowe

Podobne pozycje

left
background image
Najpopularniejsze
Pożyczki ślubne: Jak zapłacić za wesele

Jeśli zastanawiasz się, jak zapłacić za wesele – dla siebie lub kogoś, kogo kochasz – powinieneś jak najszybciej zacząć oszczędzać na to pieniądze.

1071
Brak komentarzy
Czytaj
background image
5 sposobów na wykorzystanie pożyczki gotówkowej

Kiedy ostatni raz znalazłeś się w gorszej sytuacji finansowej i nie byłeś do końca pewien, jak za coś zapłacisz? A co z ostatnim razem, gdy czułeś się przytłoczony liczbą miesięcznych płatności, zaległościami na kartcie kredytowej i tymi

851
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Potrzebujesz szybkiej gotówki?

Kiedy potrzebujesz pieniędzy w sytuacji kryzysowej — aby zapłacić za naprawę samochodu, zaległy rachunek lub prywatnego lekarza — możesz podjąć decyzję zanim pomyślisz o swoich przyszłych finansach.

1067
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Czy pożyczka może pomóc w czasie kryzysu?

Znalezienie odpowiedniej pożyczki i zdawanie sobie sprawy z różnych opcji jest szczególnie ważne w kryzysowych czasach.

1006
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Średnia krajowa 2023 - ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Średnia krajowa pomaga w zrozumieniu poziomu wynagrodzeń Polaków w danym roku. Dane dotyczące 2023 roku poznamy dopiero na początku 2024 roku, ale już teraz wiadomo, że w 2022 roku średnia krajowa okazała się rekordowa.

1450
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Ile kosztuje 1 kWh w 2023 r.? Cena prądu w Polsce i poradnik użytkownika

Ceny prądu w Polsce rosną. Wielu odbiorców chce płacić jak najmniej, oszczędzając energię i wybierając najtańszych dostawców prądu. Dowiesz się, ile kosztuje 1 kWh prądu, co wpływa na ostateczną cenę i poznaj sposoby na oszczędzanie prądu.

2860
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Płaca minimalna 2023 w Polsce

Rok 2023 jest szczególny, jeśli chodzi o zmianę płacy minimalnej w Polsce. Została ona podwyższona aż dwukrotnie - pierwszy raz w styczniu 2023 a kolejny w lipcu 2023. Dowiedz się więcej.

1183
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Waloryzacja emerytur 2023 - gwarantowana podwyżka [AKTUALNA tabela]

Waloryzacja emerytur 2023 wyniosła 14,8% lub gwarantowane podwyższenie emerytury o 250 zł. Dowiedz się, o ile wzrośnie Twoja emerytura. Przedstawiamy aktualną tabelę z nowymi emeryturami od 1 marca 2023 roku.

924
Brak komentarzy
Czytaj
background image
Zasiłek pielęgnacyjny 2023 - ile wynosi i komu przysługuje?

Zasiłek pielęgnacyjny w 2023 wyniesie 215,84 zł. Dowiedz się, komu przysługuje ta kwota i jak złożyć wniosek o dodatkowe dofinansowanie. Sprawdzamy, kiedy spodziewana jest podwyżka zasiłku.

3550
Brak komentarzy
Czytaj
right