Recenzja chwilówki w Kasa Stefczyka (SKOK): informacje i opinie klientów

Kasa Stefczyka (Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka) należy do tzw. SKOK-ów,, czyli spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych rozsianych po całej Polsce, oferuje coś więcej niż tylko usługi finansowe. Kasa Stefczyka nie stoi w miejscu – dostosowuje się do współczesnych potrzeb, oferując kompleksowe rozwiązania bankowe i pożyczkowe. Tutaj znajdziesz nie tylko szybkie pożyczki online, ale także kredyty na większe cele życiowe. To więcej niż instytucja finansowa, to społeczność gotowa spełnić twoje oczekiwania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej usłudze oraz poznać aktualne Kasa Stefczyka opinie.

Kasa Stefczyka

4.7/5

Ilość do 160 000 zł Szybkość od 6 min Okres 12 - 120 miesięcy Zatwierdzenie 90%

100% online

Informacje

Opinii

Kasa Stefczyka: szeroki wybór pożyczek i usług finansowych

Kasa Stefczyka oferuje szybkie pożyczki online, które można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Pierwszą pożyczkę można otrzymać bez prowizji, z niskim RRSO. Dla stałych klientów przygotowano wiele promocji, dzięki którym można pożyczać tanio i na jasnych zasadach.

Najważniejsze informacje o Kasa Stefczyka

NAZWA FIRMY
Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka
ADRES
ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 6, 81-455 Gdynia
TELEFON
801600100
E-MAIL
kasa@kasastefczyka.pl
GODZINY PRACY
pon.-pt. 8:00-22:00,
sob. 8:00-20:00
KRS
0000080915
NIP
5861040096
REGON
190408529

Oferta chwilówek online w Kasa Stefczyka

Minimalna kwota pożyczki
1000 zł
Maksymalna kwota pożyczki
160 000 zł
Minimalny okres spłaty
4 miesiące
Maksymalny okres spłaty
60 miesięcy
Wypłata pożyczki
od ręki
Prowizja za pożyczkę 1000 zł
0 zł
RRSO za pożyczkę 1000 zł
8,28%
Oprocentowanie
7,99%
Maksymalna pierwsza pożyczka
3000 zł

Informacje o usłudze Kasa Stefczyka

Bez BIK
Darmowa pierwsza pożyczka
Pożyczka 100% online/SMS
Wymagane konto bankowe
Zaświadczenie o zarobkach
w niektórych przypadkach
Metoda wypłaty
na konto bankowe, w gotówce
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 75 lat
Sposób weryfikacji
Kontomatik lub przelew groszowy

Zalety pożyczek w Kasa Stefczyka

szeroki wybór pożyczek i kredytów
pierwsza pożyczka do 3000 zł bez prowizji
możliwość złożenia wniosku online i osobiście
przejrzyste warunki pożyczki
pieniądze na dowolny cel
maksymalna kwota kredytu do 160 000 zł
elastyczne terminy spłaty
zaufana firma działająca w Polsce od 30 lat

Wady pożyczek w Kasa Stefczyka

sprawdzane są bazy dłużników BIK
zdolność kredytowa jest skrupulatnie weryfikowana
Kasa Stefczyka - logo

Poszukujesz zastrzyku gotówki i chcesz pożyczać w zaufanej firmie? Wejdź na stronę Kasa Stefczyka.pl i wybierz taką pożyczkę, która najbardziej Ci odpowiada. Pierwsza pożyczka bez prowizji.

Weź pożyczkę

SKOK Kasa Stefczyka: szeroki wybór pożyczek

Kasa Stefczyka oferuje wyjątkowo szeroki wybór pożyczek online. Nie są to co prawda pożyczki 100% przyznawalności, jednak osoby poszukujące możliwości uzyskania dodatkowych środków na korzystnych warunkach, bez problemu znajdą opcję dla siebie. Omówmy poszczególne pożyczki, aby bliżej przedstawić ich warunki oraz informacje przydatne dla przyszłego klienta.

Odrodzenie się samopomocowej spółdzielczości finansowej po 1989 roku było odpowiedzią na dokonujące się wówczas przemiany gospodarcze i rodzące się ludzkie potrzeby. Na ten ostatni aspekt Kasa Stefczyka była szczególnie wrażliwa na początku swego istnienia i pozostała wrażliwa do dziś

prezes zarządu Kasa Stefczyka Joanna Mędrzecka

Pożyczka online

Podstawowym produktem Kasy Stefczyka jest pożyczka online. W ramach jednej pożyczki internetowej można uzyskać do 30 000 zł. Wniosek jest szybki i nie wymaga skupiania się na formalnościach. Potrzebny jest jedynie dowód osobisty – nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o zarobkach ani o zatrudnieniu.

Ten rodzaj pożyczki online jest wygodną opcją dla każdego, kto chce uzyskać dodatkowe środki tak szybko, jak to możliwe i pożyczać na swoich własnych zasadach. Pożyczkodawca zapewnia, że decyzja pożyczkowa zostanie wydana niezwłocznie po złożeniu wniosku.

Oto charakterystyka pożyczki online w skrócie:

Minimalna kwota1000 zł
Maksymalna kwota30 000 zł
Minimalny termin spłaty4 miesiące
Maksymalny termin spłaty60 miesięcy
RRSO42,19%
Oprocentowanie6,99%

Pożyczka gotówkowa

Pożyczka gotówkowa w Kasie Stefczyka jest przeznaczona dla klientów, którzy są zdecydowani na pożyczenie większej sumy niż ta oferowana w pożyczce online lub chcą uzyskać jeszcze dłuższy okres kredytowania.

W przypadku tej pożyczki, maksymalna kwota różni się w zależności od tego, czy wniosek składany jest online (70 000 zł) czy w placówce (240 000 zł). Dużym ułatwieniem jest możliwość spłacenia pierwszej raty pożyczki nawet po 60 dniach od momentu zawarcia umowy.

Oto charakterystyka pożyczki gotówkowej w skrócie:

Minimalna kwota1000 zł
Maksymalna kwota70 000 zł (online) / 240 000 zł (w placówce)
Minimalny termin spłaty4 miesiące
Maksymalny termin spłaty120 miesięcy
RRSO21,03% (26,35% dla pożyczki w placówce)
Oprocentowanie14,85%

Prosta pożyczka online do 3000 zł

Prosta pożyczka online do 3000 zł to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą pożyczyć niewielkie kwoty i uzyskać środki nawet w 15 minut. Cały proces wnioskowania o pożyczkę odbywa się online, a jedynym dokumentem, jaki należy przygotować podczas składania wniosku jest dowód osobisty.

Klient może sam zdecydować, w jakim dniu chce spłacać miesięczną ratę oraz samodzielnie ustalić jej wysokość, dzięki wybraniu długości okresu spłaty. Co więcej, klient może mieć na koncie nawet dwie lub trzy aktywne pożyczki online do kwoty nieprzekraczającej w sumie 3000 zł.

Oto charakterystyka prostej pożyczki online do 3000 zł:

Minimalna kwota1000 zł
Maksymalna kwota3000 zł
Minimalny termin spłaty4 miesiące
Maksymalny termin spłaty36 miesięcy
RRSO8,27%
Oprocentowanie7,99%

Pożyczka konsolidacyjna Fit

Pożyczka konsolidacyjna Fit to sposób na to, aby zamienić kilka miesięcznych rat w jedną pożyczkę łatwiejszą do spłaty. Ta pożyczka charakteryzuje się brakiem prowizji, co jest dodatkową zachętą do tego, aby szybko spłacić dotychczasowe droższe pożyczki i inne zadłużenia i od tego momentu mieć tylko jeden aktywny SKOK Stefczyka kredyt.

Warunki pożyczki konsolidacyjnej Fit są tak przystępne, że zostały nagrodzone w rankingu takich kredytów, jako najlepsza oferta na rynku. Dodatkowo użytkownicy mogą rozpocząć spłacanie pożyczki konsolidacyjnej Fit nawet po 60 dniach od momentu zawarcia umowy. Kasa Stefczyka zapewnia, że na odpowiedź trzeba czekać jedynie 15 minut. W sumie można uzyskać 240 000 zł pożyczki konsolidacyjnej składając wniosek w placówce Kasy Stefczyka lub 70 000 zł tej samej pożyczki składając wniosek online.

Oto charakterystyka, jaką posiada kredyt konsolidacyjny Fit:

Minimalna kwota1000 zł
Maksymalna kwota70 000 zł (online) / 240 000 zł (w placówce)
Minimalny termin spłaty4 miesiące
Maksymalny termin spłaty120 miesięcy
RRSO11,45% (11,56% dla pożyczki w placówce)
Oprocentowanie10,90%

Pożyczka Zaratka ze stałym oprocentowaniem

Pożyczka Zaratka ze stałym oprocentowaniem to dobry wybór dla wszystkich klientów, którzy obawiają się, że z biegiem czasu wysokość raty pożyczki może wzrosnąć. Ta oferta zapewnia, że przez cały okres kredytowania będzie obowiązywało to samo oprocentowanie. Dodatkowo ta pożyczka jest dostępna bez prowizji.

Rata wynosi 25 zł miesięcznie za każde pożyczone 1000 zł, jednak można pożyczyć także 1000 zł, 2000 zł, 3000 zł lub 4000 zł. Wniosek o pożyczkę można złożyć odwiedzając placówkę Kasa Stefczyka, dzwoniąc pod numer infolinii lub za pośrednictwem formularza na stronie oferty.

Warto zwrócić uwagę, że aby uzyskać pożyczkę Zaratkę, należy podczas składania wniosku udokumentować swój dochód. W tym przypadku Kasa Stefczyka akceptuje źródła dochodów takie jak: umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt menedżerski emerytura i renta, kontrakt.

Oto charakterystyka pożyczki Zaratki ze stałym oprocentowaniem:

Minimalna kwota1000 zł
Maksymalna kwota4000 zł
Minimalny termin spłaty48 miesięcy
Maksymalny termin spłaty48 miesięcy
RRSO9,27%
Oprocentowanie8,9%

Pożyczka gotówkowa ze stałym oprocentowaniem

Pożyczka gotówkowa ze stałym oprocentowaniem jest nieco bardziej elastyczna niż wcześniejsza pożyczka Zaratka, jednak oferuje możliwość zaciągnięcia zadłużenia na większą kwotę ze stałym oprocentowaniem 17% z prowizją 2%. Wniosek o pożyczkę gotówkową ze stałym oprocentowaniem można złożyć online poprzez formularz, dzwoniąc pod numer infolinii lub udając się do placówki osobiście.

Do zaciągnięcia pożyczki nie jest potrzebne wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, a pieniądze mogą pojawić się na koncie nawet tego samego dnia. W ramach tej pożyczki jest możliwość spłacenia pierwszej raty pożyczki nawet po 60 dniach od momentu zawarcia umowy. Akceptowane są następujące źródła dochodu: umowa o pracę, dochody z pracy za granicą, umowa-zlecenie, emerytura, świadczenia przedemerytalne, renty, umowa najmu, podnajmu, dzierżawa, poddzierżawa prowadzona działalność gospodarcza lub prowadzenie gospodarstwa rolnego.

Oto charakterystyka pożyczki gotówkowej ze stałym oprocentowaniem:

Minimalna kwota3000 zł
Maksymalna kwota100 000 zł (maks. 70 000 zł online)
Minimalny termin spłaty24 miesiące
Maksymalny termin spłaty84 miesiące
RRSO26,25%
Oprocentowanie17,00%

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to produkt skierowany do klientów o określonych potrzebach, jakim jest zakup nieruchomości. Kasa Stefczyka oferuje kredyt skrojony na miarę dzisiejszych czasów. Środki z kredytu można wykorzystać na zakup wymarzonego domu, mieszkania, zakup działki budowlanej lub remont już posiadanej nieruchomości.

Aby uzyskać ten kredyt hipoteczny, należy posiadać wkład własny wynoszący 10%. Instytucja oferuje także możliwość uzyskania obniżek i korzystania z promocji. Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest oparte o WIBOR 6M, co oznacza, że zmiana oprocentowania występuje tylko raz na pół roku. Dodatkowo klient uzyskuje darmowe konto przez cały okres kredytowania.

Wniosek o kredyt można złożyć w placówce Kasy Stefczyka lub umówić się na spotkanie dzwoniąc pod infolinię, lub wypełniając formularz online.

Oto charakterystyka kredytu hipotecznego:

Minimalna kwota10 000 zł
Maksymalna kwota2 000 000 zł
Minimalny termin spłaty5 lat
Maksymalny termin spłaty30 lat
RRSO10,54%
Oprocentowanie8,9%

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna jest przeznaczona dla osób, które chcą uzyskać większy zastrzyk gotówki pod zastaw posiadanej już nieruchomości. Ta pożyczka cechuje się atrakcyjnymi parametrami i możliwością uzyskania obniżki oprocentowania na przykład za regularne wpływy wynagrodzenia na konto.

Chociaż pożyczkodawca wskazuje limity kwotowe pożyczki hipotecznej, maksymalna kwota może wynieść 50-70% wartości rynkowej zastawianej nieruchomości mieszkalnej. Oprocentowanie tej pożyczki jest oparte o WIBOR 6M. Dodatkowo należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie nieruchomości od ognia i zdarzeń losowych oraz cesję wierzytelności na Kasę Stefczyka.

Oto charakterystyka pożyczki hipotecznej:

Minimalna kwota10 000 zł
Maksymalna kwota500 000 zł
Minimalny termin spłaty5 lat
Maksymalny termin spłaty25 lat
RRSO13,65%
Oprocentowanie12,22%

Linia pożyczkowa

Linia pożyczkowa to nieco inny produkt, który także posiada spore grono zwolenników. Otwarcie linii pożyczkowej w Kasie Stefczyka pozwala uzyskać stały dostęp do nawet 25 000 zł. Odsetki są naliczane wyłącznie od wykorzystanej kwoty. Limit odnawia się automatycznie po 12 miesiącach (jeśli nie nastąpią opóźnienia w spłacie).

Linia pożyczkowa pozwala na uzyskanie gotówki na codzienne wydatki z korzystnymi warunkami spłaty. Co miesiąc spłaca się jedynie 2% pożyczonej kwoty (plus odsetki). Spłata pożyczonych środków ponownie zwiększa limit dostępnej gotówki. Jest to dobre zabezpieczenie w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń.

Oto charakterystyka linii pożyczkowej:

Minimalna kwota500 zł
Maksymalna kwota25 000 zł
RRSO21,05%

Jak uzyskać pożyczkę w Kasie Stefczyka?

Kasa Stefczyka umożliwia zaciągnięcie pożyczki na trzy sposoby:

 • wizyta w placówce – pożyczki na większe kwoty można uzyskać wyłącznie podczas osobistej wizyty w siedzibie Kasy Stefczyka. Ta sama pożyczka może mieć dwa limity w zależności od tego, czy jest zaciągana online, czy osobiście.
 • online – najszybszy sposób na uzyskanie niewielkiej pożyczki do kilkunastu tysięcy złotych. Wnioski o pożyczki online są przetwarzane na bieżąco, nawet w 15 minut.
 • telefonicznie – podczas rozmowy telefonicznej można poznać szczegóły pożyczki, umówić się na wizytę w placówce lub złożyć wstępny wniosek.

Zwróćmy uwagę na proces składania wniosku online, który został skrócony do minimum. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że Kasa Stefczyka nieco inaczej podchodzi do analizowania zdolności kredytowej klienta, i wykazuje się nieco mniejszą elastycznością niż firmy pozabankowe (ale większą niż banki).

W Kasie Stefczyka nie są dostępne chwilówki 24/7 bez baz. Instytucja sprawdza historię kredytową klienta między innymi w Biurze Informacji Kredytowej BIK. Zdolność kredytowa klientów jest sprawdzana na podstawie informacji o uzyskiwanym dochodzie (w zależności od typu pożyczki akceptowane są inne źródła dochodu z umową o pracę, umową zleceniem oraz rentą/emeryturą na czele).

Weryfikacja klienta online

Pożyczki online na mniejsze kwoty są przyznawane nawet w 15 minut, dzięki uproszczonemu procesowi aplikacyjnemu oraz wykorzystaniu nowoczesnych metod weryfikowania tożsamości klienta przez Kontomatik, który pozwala na zdalne pobranie Twoich elektronicznych wyciągów w celu potwierdzenia dochodów. Dzięki temu klient nie musi skanować ani donosić żadnych zaświadczeń dokumentujących dochód.

Wszystkie dane przesyłane w ramach narzędzia Kontomatik są szyfrowane i wysyłane bezpiecznym połączeniem. Daje to gwarancję na to, że nikt nie będzie miał wglądu do loginu i hasła klienta. Dane do logowania nie zostaną nigdzie zapisane ani pobrane.

Pożyczki w Kasa Stefczyka dopasowane do potrzeb klienta
Sprawdź pożyczki w Kasa Stefczyka

Pożyczki bez BIK w Kasie Stefczyka – czy są dostępne?

Kasa Stefczyka nie oferuje pożyczki z wpisami w KRD, ERIF, BIK, BIG. Oznacza to, że historia kredytowa każdego klienta składającego wniosek o dowolną pożyczkę lub kredyt jest sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). W przypadku negatywnych wpisów w rejestrze dłużników Kasa Stefczyka może odstąpić od przyznania kredytu.

Warunki uzyskania pożyczki w Kasie Stefczyka

O pożyczkę w Kasie Stefczyka może ubiegać się każdy, kto ukończył 18 lat oraz przedsiębiorcy. Najważniejszym kryterium jest jednak zdolność kredytowa oraz uzyskiwany dochód.

Wymagania stawiane przed klientami indywidualnymi nie są wygórowane:

 • należy mieć ukończone 18 lat o pełną zdolność do czynności prawnych,
 • mieć dowód osobisty i numer PESEL,
 • mieć zdolność kredytową, czyli zdolności do spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Wymagania w przypadku przedsiębiorców są następujące:

 • indywidualne prowadzenie działalności lub spółka cywilna,
 • potwierdzony staż prowadzenia działalności,
 • posiadanie rachunku firmowego w Kasie Stefczyka.

W zależności od produktu, te wymagania mogą się nieznacznie różnić. Kasa Stefczyka zapewnia, że cały proces badania zdolności kredytowej jest elastyczny i do każdego wnioskującego podchodzi się indywidualne.

Kasa Stefczyka lokata opinie klientów

W odróżnieniu od firm pozabankowych, Kasa Stefczyka oferuje także możliwość oszczędzania pieniędzy na różnych lokatach. Te oferowane przez Kasa Stefczyka lokaty opinie mają dość pozytywne, dlatego warto sprawdzić konkretne oferty:

 • Lokata Witaj w Kasie (6,10% w skali roku),
 • Lokata i e-Lokata Terminowa,
 • Rachunek oszczędnościowy KSO,
 • Lokata i e-Lokata na nowe środki (5,30% w skali roku),
 • Lokaty Mobilne (6,10% w skali roku),
 • Rachunek oszczędnościowy,
 • Lokata Skokowa i Skokowa Plus,
 • Lokata Systematycznego Oszczędzania.

Kontrolę wydatków ułatwia nałożenie limitu transakcyjnego na kartę płatniczą czy kredytową swoją i innych domowników. Wiadomo, że suma wydawanych pieniędzy nie może być większa od sumy pieniędzy, które zarabiamy. To bardzo ważne. Bardzo zachęcam też do oszczędzania. Nie można żyć z dnia na dzień. Trzeba starać się odłożyć jakieś pieniążki na przyszłość. Ludzie młodzi często nie myślą o tym, że kiedyś przestaną być młodzi. Ja żyję energetycznie, ale wiem, że z biegiem czasu również mi będzie potrzebna emerytura i jakieś oszczędności, które pomogą mi godnie żyć za kilka czy kilkanaście lat

Marcin Gortat

Nasza opinia o pożyczkach Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka to instytucja typu SKOK, która jest znana w Polsce już od 30 lat. W swojej ofercie posiada nie tylko pożyczki online i kredyty, ale także lokaty i rachunki oszczędnościowe, konta bankowe i karty płatnicze oraz ubezpieczenia.

Zaletą Kasy Stefczyka jest szeroki wybór produktów pożyczkowych, który można dobrać zarówno do swoich potrzeb pod względem kwoty (od 1000 zł do nawet 2 000 000 zł kredytu hipotecznego), jak i do opcji spłaty (od kilku miesięcy do kilku lat).

Przed zaciągnięciem pożyczki w Kasie Stefczyka zalecamy, aby porównać dostępne oferty pod względem RRSO, warunków spłaty, ewentualnych dodatkowych kwestii, takich jak wykup ubezpieczenia czy posiadania odpowiedniego źródła dochodu.

<p><strong>Izabela Wojdanowska</strong> - Ekspert w ds. wiedza finansowa i rozwoju treści</p>

Izabela Wojdanowska - Ekspert w ds. wiedza finansowa i rozwoju treści

Najczęściej zadawane pytania pożyczki w Kasa Stefczyka.pl

FAQ

Czy bank SKOK Stefczyka jest tym samym co Kasa Stefczyka?

Czy Kasa Stefczyka pożycza pieniądze osobom zadłużonym?

Czy w ofercie Kasy Stefczyka są darmowe pożyczki?

Kasa Stefczyka: czy łatwo o pożyczkę?

Kto może wziąć pożyczkę w Kasie Stefczyka?

Czy pożyczanie w Kasie Stefczyka jest bezpieczne?

Kasa / SKOK Stefczyka opinie klientów

Ocena klientów

4.7/5

61 opinii

Dodaj nowy komentarz

Ocena Kasa Stefczyka

Dodaj
Rozpocznij

Już teraz sprawdź ofertę pożyczek Kasa Stefczyka!

Rozpocznij